Advokatu prisistatęs vyras įtikino moterį, kad jos seseriai nutiko nelaimė.
telefoninis sukčiavimas
19 straipsnių
Finansiniai sukčiai, ilgą laiką viliodavę pinigus daugiausiai telefoniniais skambučiais, kuria nauja schemas – apsimeta investicijų konsultantais ar bankų atstovais, pardavinėja neegzistuojančius produktus, manipuliuoja jausmais. Nepaisant to, populiariausiu pinigų išviliojimo būdu vis dar išlieka t...
34 kartus teistas Lietuvos telefoninių sukčių „karalius“: nusikaltimai už grotų pranoko tuos, kuriuos darė laisvėje (4)
Šis asmuo savo išskirtinėje biografijoje turi net 34 teistumus. Jau 11 metus jis leidžia už grotų. Jis mūsų šalies teisėsaugos yra laikomas telefoninių sukčių karaliumi, nes būtent jo ir bendrų kompanija tik lengvatikiams skirtomis šnekomis iš pavienių asmenų bei įmonių ištraukė solidžias pinigų sum...
Norėdami pasipelnyti sukčiai naudoja įvairius apgavystės metodus, o vienas jų – SMS žinutės gerai žinomos įmonės ar prekės ženklo vardu. Būtent su tokia sukčių veikla susidūrė siuntų pristatymo įmonių klientai. Prisidengę konkrečios įmonės vardu apgavikai siunčia pranešimus, kad neva norėdami atsiim...
Viskas gali prasidėti nuo paprastos SMS ar romantiško pasiūlymo: praradimai jau skaičiuojami milijonais (103)
Vienas skambutis kišenes gali patuštinti tūkstančiais eurų. Vien šiemet sukčiai iš gyventojų išviliojo 8 milijonus eurų – tai beveik dvigubai didesnė suma nei per visus praėjusius metus.
Telefoniniai sukčiai atakuoja vis gudriau: ekspertas paaiškino, ką daryti sulaukus tokio skambučio (9)
Telefoninių sukčių pinklės nuolat keičiasi ir tobulėja, tad sulaukę netikėto skambučio pasimesti gali net ir budriausi. Ekspertai atkreipia dėmesį į svarbiausias taisykles, kurios kritiniu metu padės išlikti budriems ir vėjais nepaleisti didžiulių pinigų sumų, rašoma pranešime spaudai.
Šią vasarą kaip niekada įžūlūs telefoniniai sukčiai – iš gyventojų išviliojami šimtai tūkstančių eurų. Neįtikėtina, bet kai kurių aukų pokalbiai su banko darbuotojais apsimetusiais sukčiais trunka net 6 valandas. Sukčių skambučių sulaukia ir pareigūnai.
Stereotipiškai galvojama, kad sukčiai pinigus išvilioja iš patiklių pagyvenusių ar labai jaunų žmonių. Profesionaliai dirbantys finansiniais patarėjais apsimetantys sukčiai, siūlantys investuoti į finansines priemones ar kriptovaliutas, aplink pirštą apvynioja ne tik juos, bet ir įmonių vadovus, ir ...
Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame sukčiavimu, plėšimu ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimu veikiant organizuotoje telefoninių sukčių grupėje kaltinamas 20-metis Lentvario gyventojas I. B. Jam taip pat pateikti kaltinimai dėl narkotinių ir psichotropinių me...
Kauno miesto Centro policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d., dėl sukčiavimo.
Antradienį uostamiesčio policijoje užregistruotas Latvijos piliečio, gim. 1950 m., gyvenančio Klaipėdoje, pareiškimas apie tai, kad lapkričio 20 d. viename portale rado skelbimą, jog už 3700 eurų parduodamas „VW Passat“, pagamintas 2007 m.
Telefoniniai sukčiai nestovi vietoje ir nuolat tobulina savo naudojamas schemas, sako SEB banko prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola. Jis pasakoja, kad šiemet užfiksuotas rekordinis tokio sukčiavimo nuostolis – iš vienos klientės išviliota 50 tūkst. eurų.
Policija praneša, kad vasario 13 d., apie 13 val., Vilniuje, Papilėnų g., namuose, moteriai (gim. 1959 m.) į mobiliojo ryšio telefoną paskambinęs nežinomas asmuo, prisistatęs esantis iš „Swedbank“, pateikė melagingą informaciją apie sukčiavimus jos sąskaitoje bei pasisavino 50 000 eurų.
Trečiadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje penki asmenys – 39-erių A. N., 34-erių A. B., 37-erių I. V. ir Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantys 27-erių S. Ž. bei 30-ies M. Z. – buvo kaltinami prekyba žmonėmis ir turto prievartavimu.
Kasdien visuomenei primenama apie sukčius, kurie iš asmenų ar įmonių išvilioja pinigus. Į jų tinklą patenka ne tik patiklūs senjorai - kartais jų aukomis tampa (ar gali tapti) jauni, išsilavinę žmonės arba verslo įmonės, sporto klubai.
Liepos 1 d. į Prienų r. policijos komisariatą (PK) kreipėsi Prienų gyventoja (gim. 1923 m.), kuri pranešė, kad birželio 30-ąją jai į laidinį telefoną paskambino nepažįstamas vyriškis.
Klaipėdoje baigta tirti didelės apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinių sistemų, neteisėto finansinių operacijų atlikimo, sukčiavimo bei dėl valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkc...
Penktadienį D. G. P., gimusi 1936 m., gyvenanti Biržuose, policijai pranešė, kad gruodžio 11 d. 16.30 val. paskambinęs telefoninis sukčius, prisistatęs policijos pareigūnu, apgaule išviliojo bankininkystės duomenis bei iš jos sąskaitos paėmė 31 990 Lt.
Ukmergės rajono policijos kriminalistai išsiaiškino telefoninius sukčiavimus Ukmergės rajone vykdžiusius asmenis. Susibūrusi keturių jaunuolių grupė – iš kurių jauniausias 17-metis, o vyriausias 21 metų – ukmergiškius mulkino lapkričio mėnesį.