Ieškodami būdų, kaip ilgiau išsaugoti jaunystę, pirmiausiai pagalvojame apie įvairius veido ir kūno kremus, jauninamuosius serumus, apie įvairias dietas ar supermaistą. O ar kada susimąstėte apie kvėpavimą, tiksliau apie tai, kaip kvėpuojame ir kaip tai veikia organizmą?
Telomerai
8 straipsnių
Po daugybės eksperimentų lietuvis mano įminęs ilgaamžiškumo paslaptį: svarbiausi yra trys dalykai (8)
Verslininkas Vitalijus Majorovas prieš 9 metus pasiekė ribą, privertusią ją pakeisti gyvenimą. Būdamas 29 metų jis priaugo 30 kilogramų svorio, jam nuolatos trūko miego, kamavo panikos priepuoliai. Tada vyras nusprendė, kad atėjo metas pokyčiams, taigi pradėjo ieškoti būdų, kaip pagerinti savo sveik...
Biomedicinos mokslų daktarė įvardijo svarbiausius produktus ir vitaminus, būtinus moters grožiui: be jų senėjimo proceso nepristabdysime (8)
Jeigu tik galėtume, išrastume jaunystės eliksyrą. O kur jis iš tikrųjų slypi? Kokiuose vitaminuose ir su kokiais maisto produktais jo galima gauti? Apie šiuos dalykus pakalbėjome su biomedicinos mokslų daktare Sandrija Čapkauskiene.
Omarus tikriausiai pažįstate iš mokyklinių biologijos vadovėlių arba restoranų meniu. O galbūt esate girdėję faktą, kad omarai nesensta?
Klausimas, kas žmogui padeda ilgiau išlikti jaunam, sveikam ir gražiam, kankina jau ilgus amžius. Laidoje „Sveikatos receptas“ gydytojas Dalius Barkauskas papasakojo, kodėl žmonės sensta, ir ką padaryti, kad šį procesą bent truputį pristabdytume.
Jau daug šimtmečių mokslininkai, ieškodami jaunystės eliksyro, bando įminti žmogaus senėjimo paslaptį. Bene svarbiausiu mokslininkams tapo ambicingas tikslas – sužinoti, kiek gi žmogaus gyvenime yra sveikų gyvenimo metų (SGM, angl. Healthy Life Years) bei kokiu būdu juos prailginti?
Daugelį metų ieškoję atsakymų į klausimą, ar įmanoma bent truputį sulėtinti senėjimo procesus, šiandien mokslininkai sako, kad nors vieno stebuklingo būdo visiškai sustabdyti senėjimui nėra, pasirodo, kad jį pristabdyti — ir senti sveikai — vis dėlto įmanoma.
Pasaulio sveikatos organizacijos bei gydytojų teigimu, apie 40–60 proc. įtakos sveikatai turi gyvenimo būdas – mityba, žalingi įpročiai, nepakankamas fizinis aktyvumas ar net emocinė būsena yra vienos dažniausiai minimų vėžio, širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų priežasčių.