Senovinius Teotihuakano griuvėsius Meksikoje tiriantys archeologai rado įrodymų, kad statant miestą, po Mėnulio piramide buvo iškasti tuneliai, kurių viena iš paskirčių, anot mokslininkų, galėjo būti požeminio pasaulio „atkartojimas“.
Teotihuakanas
5 straipsnių
Senoviniame Teotihuakano mieste tyrinėdami vadinamosios „Plaza de la Luna“ (Mėnulio aikštės) gelmes šalies archeologai aptiko labai daug įdomių radinių, suteiksiančių vertingos informacijos apie mįslingą senovės miestą, kuris kadaise buvo pats didžiausias visame Amerikos žemyne.
Pasak vilnietės Giedrės, Meksikas – kontrastų miestas. Mergina atvirai papasakojo apie mitus ir vyraujančius klaidingus stereotipus apie šį, dažnai labai pavojingu vadinamą miestą.
3100 m. pr. Kr. Pietų Mesopotamija tapo intensyviai konkuruojančių tarpusavyje miestų-valstybių mozaika. Visi buvo prisirišę prie pavydžiai saugomų drėkinimo kanalų. Tame pasaulyje teisė į vandenį ir drėkinamoji žemė lėmė karą ir taiką. Miestų virtimas išgyvenimo priemone paspartino urbanizaciją. 28...
Mokslininkai istoriniame šventyklų komplekse Meksikos centrinėje dalyje aptiko įėjimą į Teotihuakano kultūros „požeminę karalystę“. Tunelyje tarp Saulės piramidės ir Plunksnuotos gyvatės šventyklos rasta apie 50 000 paaukotų daiktų, tarp jų - statulų, smilkymo indų, brangakmenių ir kriauklių, sakė k...