Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas 55 metų Adas Jakubauskas ketvirtadienį paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generaliniu direktoriumi.
Teresė Birutė Burauskaitė
53 straipsnių
Teresė Birutė Burauskaitė (g. 1943 m. sausio 13 d. Kaune) – Lietuvos inžinierė, pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvė ir to režimo tyrėja.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) skleidžiama informacija turi būti patikrinta ir ypač patikima, sako kandidatas į centro vadovus Adas Jakubauskas.
Kėdainių rajone esančiose Šėtos miestelio kapinėse sekmadienį vandalams išniekinus sovietinio kario paminklą, ekspertai sako, kad tai yra vandalizmas, o tokie kapinėse esantys paminklai, nepaisant to, kam yra skirti, yra kultūros paveldo objektas ir jų demontavimo klausimas – sudėtingas.
Legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškos prasidės nuo archyvų tyrimų, ir tik po to bus sprendžiama, ar atlikti archeologinius kasinėjimus Kaune.
Landsbergis įvertino naują pažymą apie Noreikos veiklą: sąžiningesni galėtų atsiprašyti paskubėję (834)
Paaiškėjus naujiems Jono Noreikos-generolo Vėtros biografijos faktams, kai kurie kritikai turėtų prisipažinti klydę ir atsiprašyti, teigia profesorius Vytautas Landsbergis. Taip pat, pasak profesoriaus, Vilniaus meras Remigijus Šimašius šioje situacijoje išliko prieštaringas.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC) paviešinus pažymą apie Jono Noreikos-Generolo Vėtros žydų gelbėjimą, istorikai ją vertina skeptiškai, rašo portalas 15min.lt.
Petras Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės ir jos piliečių likimui. Tai konstatavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRT...
Alytaus miesto savivaldybė paminklą Dainavos apygardos partizanams siūlo statyti miesto centre esančiame Senamiesčio skvere.
Vyriausybė per pasitarimą trečiadienį aptars buvusio nacių ir vėliau sovietų naudoto Macikų lagerio komplekso Šilutės rajone sutvarkymo darbus, jie turėtų atsieiti apie 2,43 mln. eurų.
Konservatorius Arvydas Anušauskas įsitikinęs, kad atėjo laikas praskleisti prisipažinusių KGB bendradarbių Lietuvoje paslapties šydą, numatant išimtį mokslininkams, kurie galėtų pamatyti, kas talkininkavo represiniam aparatui. Anot Seimo nario, tokių asmenų pavardžių atskleidimas niekam nepakenktų, ...
Mano pozicija vienareikšmė: didvyriškumas nepanaikina atsakomybės už dalyvavimą nusikaltime žmoniškumui. Antraip – didvyrio statusas diskredituojamas.
Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapą padėjęs rasti jaunas istorikas Darius Indrišionis kol kas savo darbą pagal išsilavinimą Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centre (toliau – Genocido centras) iškeitė į darbą Bendrajame pagalbos centre. Priežastys – finansinės.
Jurgis Jurgelis. Kodėl kardinolas Vincentas Sladkevičius neprisipažino bendradarbiavęs su KGB? (343)
Jeigu kardinolas Liustracis būtų atėjęs į Liustracijos komisiją, vadovaujamą buvusios komjaunimo aktyvistės Dalios Kuodytės, ir prisipažinęs, gailėjęsis ir sąžiningai deklaravęs visus savo buvusius ir nebuvusius kontaktus su KGB ir visa kita, jis šiandien galėtų ramiai ilsėtis amžinybėje.
Istorija, kurią bandoma perrašyti: iššaudytus nekaltus žmones išvadinę stribais buvo priversti atsiprašyti (2768)
Seimo narys Dainius Kepenis buvo teisus – partizanai iš tikro išžudė niekuo dėtą Lebrikų šeimą – iš viso penkis asmenis. Tai paaiškėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) atlikus pakartotinį istorinį archyvinį tyrimą. Centro darbuotojas laiške Lebrikų artimųjų atsipr...
Seimas žengė dar vieną žingsnį, kad buvusiuose KGB rūmuose Vilniuje įsikūręs Genocido aukų muziejus būtų pervadintas į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų.
Marijampolės savivaldybė nukėlė sovietmečiu statytą paminklą NKVD darbuotojams ir perdavė jį Grūto Parkui. Rusija sprendimą kritikuoja bei žada „koreguoti požiūrį“ į Rusijoje palaidotų lietuvių atminimą.
Baigiantis metams, naujienų agentūra BNS primena svarbias 2017-ųjų netektis Lietuvoje.
Prie masinių žydų kapaviečių Lietuvoje siūloma įrengti stendus, kuriuose būtų skelbiamos ir nužudytųjų pavardės, ir kuo išsamesnė informacija apie egzekucijos vykdytojus.
Mokslininkams pradedant Vilniaus Našlaičių kapinėse Antakalnyje ieškoti partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ir kitų laisvės kovotojų palaikų, valstybė šiems darbams finansuoti skiria 140 tūkst. eurų.
Vyriausybė posėdyje pirmadienį pritarė, kad kitąmet Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) papildomai būtų skirta 40 tūkst. eurų.