Artėjant gražiausioms metų šventėms, lietuviai jau ima galvoti apie namų joms puošimą. Kai kurie jau ėmėsi ir darbo. Prekybos centruose besilankančių žmonių pirkinių krepšiuose jau galima pastebėti gėlių, vadinamų Kalėdų žvaigždėmis, vazonėlius – puansetijas. Tačiau LNK žinių reportaže teigiama, kad...
Teresė Jokšienė
46 straipsnių
Ryški sodo tendencija: išraiškingi žolynai suteiks laisvės pojūtį ir paslėps karščio išdegintą žolę (2)
Tikriausiai pastebėjote, kad kraštovaizdžio specialistai, komentuodami savo sukurtus aplinkos projektus ar pasakodami įspūdžius iš tarptautinių parodų, visada pabrėžia, kokie populiarūs dabar dekoratyvieji žolynai. Šiuolaikinis žavėjimasis jais – jau net ne mada, bet ryški sodo dizaino tendencija. B...
Sakoma, kad geri gėlininkai klaidų padaro... popieriuje, o ne sode, ir taip taupo laiką bei pinigus. Išties yra nemažai svarbių teorinių dalykų, kuriuos verta suplanuoti ruošiantis komponuoti gėlynus ir prieš kimbant į pavasarinius darbus – tai netgi padės sumažinti jų kiekį.
Kambarinis augalas, kuris gali ne tik papuošti, bet ir susargdinti: botanikė išvardijo, kaip reikia su juo elgtis (12)
Puošniausioji karpažolė (lot. Euphorbia pulcherrima), dar kitaip vadinama puansetija – vienas populiariausių kalėdinių augalų. Raudoni pažiedlapiai, kurie daugelio laikomi gėlės žiedais, simbolizuoja kalėdinę dvasią ir puošia daugelio namus. Tačiau derėtų neužmiršti, kokius pavojus ši gėlė slepia.
Sostinėje dirbanti gyventoja pastebėjo, kad iš kurį laiką augusio mandarinų medžio kamieno išdygo keistas kito augalo stiebelis.
Konkurentas kai kurioms sintetinėms grožio priemonėms ir net vaistams. Augalas, kurį mėgo Kleopatra ir kurį galėtume rasti ant ne vieno Lietuvos gyventojo palangės. Tai legendomis apipintas alijošius.
Jau greitai vilniečiai neteks vienintelės viešai prieinamos vietos sostinėje, kur iki šiol galėjo susipažinti su atogrąžų kraštuose augančiais augalais. Per šiuos metus į Kauno botanikos sodą bus perkelti buvusio Lietuvos edukologijos universiteto oranžerijos augalai.
Prekybos centruose ir turguje jau pakvipo mandarinais. Prekybininkai tikina per savaitę parduodantys ne vieną šimtą tonų šių vaisių, o specialistai pasakoja apie jų naudą, teigiama TV3 žinių reportaže.
Snieguotas Velykų rytas DELFI skaitytoją Laimą pradžiugino maloniu atradimu – prie piliakalnio Stirniuose moteris atkreipė dėmesį į jai nematytą augalą. Jį nufotografavusi, skaitytoja nuotrauka pasidalijo su DELFI, prašydama padėti išsiaiškinti jo rūšį.
Vilniuje penktadienį siekta unikalus rekordo – Vingio parke nusidriekė 214,92 metrų ilgio moliūgų eilė. Ją sudarė 903 moliūgai, kuriuos pasėję sėklas užaugino darželių ir mokyklų auklėtiniai.
Į GRYNAS.lt kreipėsi skaitytojas, kuris augina keistą augalą – amorfofalą arba kitaip lavongėlę. Jo auginta gėlė galų gale pražydo, tačiau tuo nudžiugo ne visi - ji skleidžia labai nemalonų kvapą.
Į DELFI kreipėsi skaitytoja Vilija Saukaitienė, kurią pradžiugino į namus netikėtai atėjęs pavasaris. Nors už lango metų laikų kaitą pastebėti vis dar nelengva, moters namuose – džiugios nuotaikos, nes netikėtai pražydo augalas, apie kurio žydėjimą ji nė nebuvo girdėjusi.
Lietuvos edukologijos universiteto oranžerijos vadovė, botanikė Teresė Jokšienė kartu su savo studentais persodindama DELFI biure esančius kambarinius augalus davė vertingų patarimų, ką reikia žinoti ruošiantis svarbiam pavasario darbui ir kaip išvengti klaidų.
Kad prie kompiuterio būtina auginti kaktusą – mitas, plastikinis kaktusas turėtų tokį patį efektą. Taip LRT RADIJUI sako kaktusų kolekcininkė Krisitna Popovienė. Jos tvirtinimu, vis dėlto prie kompiuterio galima palaikyti ir pastebėti ką tik į namus parsineštą kaktusą, o jau turimus dabar pats metas...
Per Kalėdas namus puošti galima ne tik puansetijomis, kurios jau tapo įprastomis kalėdinėmis gėlėmis, LRT RADIJUI sako Lietuvos edukologijos universiteto Biologijos katedros vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė. Jos teigimu, namus papuoštų bet kuris ryškesnis, įdomesnis ar tiesiog žydintis augalas.
GRYNAS.lt skaitytojas redakcijai atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti Vilniuje auganti obelis, ant kurios vis dar kaba žali obuoliai. Vyrui šis reginys labai patiko ir jis nusprendė, kad šį vaizdą turi pamatyti ir kiti skaitytojai.
Puansetija yra labai kontroversiška gėlė: ji labai graži ir puošni, bet šis augalas yra ir labai pavojingas, tikina Lietuvos edukologijos universiteto vyr. botanikė Teresė Jokšienė.
Statyboms trukdantys medžiai gali būti ne tik kertami, bet ir persodinami. Toks atvejis įvyko Vilniuje, kai itin gražiai nuaugęs ąžuolas iš statybvietės buvo perkeltas į kitą vietą ir išsaugotas.
Kol žmogaus nervų sistema stabili, pelargonijų kvapas jam yra nemalonus, o, kai ji ima šlyti, šios gėlės pradeda kvepėti. Taip teigia Lietuvos edukologjjos universiteto Biologijos katedros vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė. Pasak jos, dėl šios priežasties pelargonijos dažnai patinka vyresnio amžia...
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris atsiuntė augalų su kenkėjais nuotraukas. Vyras buvo nustebęs ir nežinojo, ką daryti su augalais, ar dar įmanoma juos išgelbėti.