Ekologiški produktai tausoja gamtą, bet nepasižymi geresnėmis maistinėmis savybėmis, todėl nėra sveikesni, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako „Tikra mityba“ sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė.
Tikra mityba
6 straipsnių
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, masinis judėjimas, laiko nėra ne tik valgymui, bet tuo labiau jo gaminimui. Iš vienos pusės restoranai ir kavinės tarsi išsigelbėjimas, kai neturime laiko ruošti patys, tačiau žiūrint kitu kampu, ką mes gauname viešojo maitinimo įstaigose, ar tai sveikatai palanku?
pasitinkame gavėnios arba apsivalymo laikotarpį, kuris tęsis septynias savaites iki Šv. Velykų kovo 27 d. Mūsų senoliai nevalgė mėsos, negėrė pieno, susilaikydavo nuo saldumynų, kavos bei žalingų įpročių.
Šiandien, minint Šv. Agotos duonos dieną, daugelis nesusimąsto pirkdami duoną prekybos centruose, kad nuo senų senovės duona buvo ne tik garbinama kaip sveikatos šaltinis, bet buvo pagrindinė maitintoja.
Prekybos centrai, parduotuvės, turgūs ir kitos prekyvietės „lūžta“ nuo maisto, jis visas atitinka maistui keliamus Europos sąjungos ir nacionalinius teisės aktus ir yra saugus.
Žmogui vis sunkiau susivokti maisto produktų rinkoje, kur spekuliuojama „sveiko maisto“ sąvokomis. Daugelis tapatina „ekologiškumą“ su „sveikumu“ ir jei kasdieninėje mityboje naudojama keletas ekologiškų maisto produktų – tai supranta kaip nauda sveikatai.