Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie vis didėjančią problemą – mokyklose plintančius narkotikus. Moksliniais tyrimais pagrįstose rekomendacijose tegiama, kad veiksmingiausia prevencija – draugiškos aplinkos kūrimas ir užimtumo skatinimas, tačiau Lietuvoje imamasi ir kontrolės priemonių – parlame...
toksikologė
5 straipsnių
Gydytojai įspėja dėl Lietuvoje itin populiaraus gydymosi namuose: priklausomybei išsivystyti užtenka vos 4 savaičių (1)
Diagnozuoti sau ligą šiandien kaip niekada paprasta – užtenka apie simptomus paskaityti internete ar pasikonsultuoti su kaimynu ir negalavimų priežastis kaip mat pasidaro aiški. Tačiau gydytojai grūmoja pirštu – nesikonsultuojant su specialistais, galima prisišaukti bėdų.
Vakare – audringas vakarėlis, o ryte jau planuojate vairuoti? Gydytoja turi atsakymą, kada pasišalina alkoholis (133)
Nors Lietuvoje ir leidžiama sėsti už vairo, kai alkoholio kiekis kraujyje neviršija 0,4 promilės, specialistai sako, kad net ir mažiausias kiekis gali būti pražūtingas. Pasak Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojos klinikinės toksikologės Gabijos Mikulevičienės, alkoholis sumažina...
Nuodai gali patekti per orą, vandenį ar maistą: apie vieną negalavimų priežastį nepagalvoja net gydytojai (27)
Nuovargio priepuoliai, galvos ar širdies skausmai, silpnumas, drebulys, karščiavimai be aiškios priežasties, staiga slinkti pradėję plaukai, gausus prakaitavimas. Visus šiuos negalavimus gali sukelti į mūsų organizmą per orą, vandenį ar maistą patekę sunkieji metalai.
Galime lažintis, kad paskutinį 2017 metų vakarą vartojote alkoholį. Kiek sunkiau nuspėti – šiandien jūs geros ar blogos savijautos. Bet kuriuo atveju, patariame sužinoti, ko rytojaus dieną po alkoholio vartojimo daryti nederėtų.