Šeštąjį šių metų mėnesį Lietuvoje vėl fiksuota teigiama migracija – birželį į Lietuvą atvyko beveik dvigubai daugiau žmonių, nei išvyko, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.
Tomas Šiaudvytis
9 straipsnių
Lietuvoje ketvirtą mėnesį iš eilės užfiksuoti teigiami migracijos rodikliai, kai į šalį atvyksta daugiau žmonių nei išvyksta iš jos.
Tomas Šiaudvytis. Darbo užmokesčio augimo keliai išsiskyrė privačiajame ir viešajame sektoriuose (1)
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 m. pirmąjį ketvirtį vidutinis darbo užmokestis sudarė 1262,7 Eur. Pagal seną mokesčių sistemą perskaičiuotas darbo užmokestis sudarė 979,6 Eur ir buvo 9,4 proc. didesnis nei prieš metus, tačiau kilo šiek tiek lėčiau nei 2018 m. Gana pastebimai išsis...
Šių metų trečiąjį ketvirtį vidutinis darbo užmokestis, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, sudarė 935,7 Eur ir buvo 10 proc. didesnis nei prieš metus. Tokį spartų augimą daugiausia lemia vis didėjantis darbuotojų trūkumas, tačiau šiek tiek prisideda ir sprendimai dėl mokesčių, minimaliosio...
Lietuvos banko ir Valstybės kontrolės termometrai rodo, kad šalies ekonomika jau yra įkaitusi. Tuo metu karščiavimo simptomų nepastebinti Finansų ministerija parengė biudžetą, kuris ūkį pakaitins dar labiau.
Emigracija iš Lietuvos pastaraisiais mėnesiais kiek padidėjo, bet ekspertai sako, kad tai susiję su mokslo metų ciklu.
Ekspertai prognozuoja, kad šiemet emigracijos iš Lietuvos banga bus mažesnė nei pernai, o imigracija į šalį augs, rodo BNS apklausa.
Vidutinio darbo užmokesčio augimas sulėtėjo. Ankstesniais šių metų ketvirčiais siekęs beveik 9 proc., trečiąjį ketvirtį atlygio metinis augimas sudarė 7,2 proc.
Jei minimali mėnesinė alga nuo 2018 metų būtų padidinta iki 400 eurų, o neapmokestinamas pajamų dydis iki 380 eurų, tiek uždirbantys gyventojai pajustų 25,7 euro naudą.