Viena taurelė, vienas bokalas, vienas butelis – taip nejučia žmogus lengvai nutiesia kelią į žiaurią priklausomybę. Liga nesirenka lyties ir amžiaus, nesirenka ir socialinės padėties. Specialistai atviri – išgydyti alkoholiu negalima nei psichologinių, nei fizinių problemų, alkoholiu jos tik gilinam...
Tomas Vilius Kajokas
15 straipsnių
Galimai neblaivus prie vairo vėl sėdęs Dragūnas teigė, kad promiles lėmė antibiotikai: ką apie šią versiją mano toksikologai? (202)
Savaitgalį Klaipėdoje Egidijus Dragūnas buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Tikėtina, kad atlikėjas už vairo sėdo neblaivus. Grupės „Sel“ lyderis į alkotesterį įpūtė 0,76 promilės, tačiau dainininkas gynėsi – tikino alkoholio nevartojęs, o gėrė jis tik dviejų rūšių vaistus, mat serga bronchitu. Ar...
Įvardintume šimtą ir vieną priežastį, kuo alkoholis žalingas jūsų kūnui ir sielai, tačiau tradicijos lėmė, kad paskutinę metų naktį alkoholio išvengti daugeliui yra sunku. Todėl galime perduoti kelis patarimus, kaip alkoholį vartoti, kad vakaras nesibaigtų vos tik prasidėjęs.
„Maždaug trečdalis visų gydytų pacientų vėl išgeria per pirmus tris mėnesius po gydymo. Per penkerius metus „atkrenta“ devyni iš dešimties pacientų. Tad kyla teisėtas klausimas, ar įmanoma gydyti tai, kas išvis nėra išgydoma? Ar įmanoma gydyti tą, kuris nenori būti gydomas?“, - pirmadienį Seime sure...
Jaunimas atranda vis naujų svaiginimosi būdų: geria legaliai prieinamą ir mirtinai pavojingą valiklį (65)
Tarp jaunimo plinta būdas svaigintis valikliu, kurį legaliai galima įsigyti internete, o mirtina šios medžiagos dozė – vos keli lašai. Atsakingos institucijos pripažįsta, kad problema jiems žinoma, tačiau kažką pakeisti – sudėtinga. Tuo tarpu psichologai tikina, kad kovoje su tokiais svaiginimosi bū...
Išėjęs į gatvę prie vieno iš Vilniaus naktinių klubų matau gatvėje gulintį ir besipurtantį maždaug dvidešimtmetį vaikiną. Jį ant žemės prispaudę laiko du policijos pareigūnai, o po kelių minučių atvažiavę medikai įneša jį į automobilį ir tik maždaug po dešimties minučių nuvažiuoja. Paklausus šalia s...
Kas išduoda, kad žmogus rizikuoja tapti priklausomu nuo alkoholio, nors dėl gėrimo kol kas nekyla problemų namie ar darbe?
Išgėręs trenkė, apstumdė, vėl trenkė, vėl stumdė. Kada ir kur tai gali baigtis? Ar dėl tokio elgesio reikia kaltinti tik alkoholį ir ar netampa alkoholis pasiteinimu smurtautojui? Psichiatras, klinikinis toksikologas tvirtina: nesmurtaujantys žmonės ir išgėrę nesmurtauja.
„Sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu galima keliais būdais, tik svarbu nepersistengti“, – DELFI teigė savo vyrą nuo alkoholio atgrasiusi Vanda.
Pasaulinė sveikatos organizacija nustatė, kad saugus išgeriamo alkoholio kiekis neturėtų viršyti 2 vadinamųjų standartinių alkoholio vienetų (SAV) per dieną. Tačiau toksikologai įspėja, kad ir tiek gali nuvesti iki alkoholizmo.
Alkoholinės komos ištiktą 15-metį sūnų Marija išvežė į ligoninę, tačiau apstulbo sužinojusi, kokiu atveju narkologai gydys jos vaiką.
Medikai imasi už galvų: lietuviai priklausomybės nuo alkoholio simptomus laiko savo atsparumo alkoholiu ženklu, sėdasi prie vairo, kai jų kraujyje vis dar nesuskilęs alkoholis ir geria vis daugiau.
Trumpiausias kelias prasigerti: „juodų“ užgėrimų pavojai ir mitai apie kasdienį alkoholio vartojimą (443)
Sklaidydami kasdienio alkoholio vartojimo mitus, toksikologai atksleidžia, kas vyksta geriant po truputį ir kas retai, bet „juodai“.
Vieši drastiški poelgiai paprastai rodo, kad visuomenėje kažkas labai negerai, ir dažniausiai turi toli siekiančių padarinių. Rusų rašytojas Aleksandras Solženicynas knygose apie Sovietų Sąjungos gulagą rašė, kad prievartinio darbo stovyklose žudydavosi labai daug žmonių. Romo Kalantos susideginimas...
Tyrimai rodo, kad lietuviai Europoje yra viena nelaimingiausių tautų, išsiskiria atsainiu požiūriu į savo ateitį ir gyvybę, nepasitiki jokiomis institucijomis, taip pat mano, jog nieko negali pakeisti. Aukos sindromas tautoje tapo, kone, prekės ženklu.