Vasara – gero oro ir atostogų metas: vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje, keliaujame, užsiimame aktyviomis pramogomis ir tiesiog smagiai leidžiame laiką. Tačiau sulig šiltuoju sezonu išauga ir patiriamų traumų rizika. Apie šių traumų pobūdį, atsiradimo priežasties, prevenciją ir pirmąją pagalbą p...
traumatologas
14 straipsnių
Kelionė paspirtuku vilnietei baigėsi rimta trauma: gydytojų verdiktas apie šią transporto priemonę atmuš norą ja važinėtis (1)
Atšilus orams į Lietuvą sugrįžta ne tik paukščiai. Pavasarinis vėjelis į gatves atpučia ir elektrinius paspirtukus. Kai kuriems gyventojams jie – tarsi galvos skausmas: lekiantys ir užsižiopsoję paspirtukų vairuotojai kliudo pėsčiuosius, kartais gąsdina praeivius, o neretai susižaloja ir patys. Po ž...
Traumą per imtynes patyręs klaipėdietis susidūrė su dviem itin skirtingais medikais: vienam dėkoja, kito linki nesutikti (6)
„Norėčiau papasakoti žmonėms apie savo nemalonią istoriją, kad žinotų, kaip elgtis panašioje situacijoje“ – pasakojimą pradėjo vyras. Jo istorijoje pirmasis sutiktas gydytojas galėtų tapti pavyzdžiu, kaip nesielgti, o paskutinysis – vertas didžiausios padėkos.
Bent vieną buityje įprastą traumą esam turėję kiekvienas iš mūsų. Dar daugiau jų nutinka sportuojant. Kaip nuo jų apsisaugoti ir kokie didžiausi pavojaus ženklai? Kada pakanka tepalo, o kada – būtina kreiptis į medikus?
Vasarą išpopuliarėjusios elektrinės transporto priemonės gatvėse kelią didesnę riziką rimtai susižeisti – įsitikinęs Kauno „Kardiolitos klinikų“ Ortopedijos-traumatologijos centro gydytojas ortopedas traumatologas dr. Kęstutis Braziulis, vasaros metu vis dažniau susiduriantis su jomis susižalojančia...
Praėjusią savaitę visa Lietuva išgirdo liūdną žinią – nusižudė gydytojas traumatologas. Ypač jautriai į tai sureagavo medikų bendruomenė, kuri prabilo apie aibę problemų sveikatos apsaugos srityje. Daugelis jų sako, kad būtent sunkumai darbe palaužė jauną gydytoją traumatologą.
Įsibėgėjant itin karštai vasarai, vis daugiau Lietuvos gyventojų užplūsta šalies vandens telkinius. Nors maudynės ir yra neatsiejamas vasaros atributas, čia slypi pavojai, kurių neįvertinus, galima skaudžiai nukentėti.
Orams keičiantis kelis kartus per savaitę, todėl įvyksta daug traumų per gana trumpą laiką. Lapkričio pabaigoje registruotas atvejis, kai ligoninėse per dvi valandas apsilankė apie 200 traumą dėl ledo patyrusių pacientų. Kaip elgtis paslydus ir kaip išvengti traumų, kurios senjorams gali turėti ir l...
Peties sąnarys – judriausias žmogaus kūne, todėl su jo skausmais susiduria daugelis žmonių. Neretai žmonės petį susižeidžia griūdami, tačiau kartais peties sąnario skausmai gali slypėti giliau.
Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali pasibaigti labai liūdnai. Apie šaltuoju sezonu patiriamas įvairias traumas bei kaip nuo jų apsisaugoti pasakoja Kauno klinikų traumatologas doc. Egidijus Kontautas.
Šiuolaikinis greitas gyvenimo tempas mus dažnai verčia skubėti, todėl net nepagalvodami atliekame neatsargius judesius. Netikėtas čiurnos ar kelio kryptelėjimas, peties patempimas, pargriuvimas lemia tai, kad priprantame nuolat jausti skausmą.
Vertindamas didelėje sostinės įmonėje dirbančios Rasos eiseną, nė nepasakytum, kad moteriai skilęs meniskas. Moteris ir pati stebisi, kad daktarai atsisakė operuoti – esą pakaks vien reabilitacijos.
Alytiškiui gydytojui ortopedui traumatologui Šarūnui Barzdžiui patinka iššūkiai, kurių mediko darbe netrūksta. „Kai sakome, kad lūžo čiurna – tai tiesiog bendras pavadinimas. O iš tikrųjų tas lūžis būna vis kitoks. Kiekvienas atvejis verčia priimti atitinkamus sprendimus, tobulėti“, - įsitikinęs Š. ...
Ne pas kiekvieną šeimos gydytoją greit pateksi, ką ir kalbėti apie specialistus, kurių durys atsiveria tik gavus siuntimą.