Sotus ir gaivus yra šis desertas su trešnėmis. O ir atrodo itin patraukliai, kai patiektas atskirose taurėse. Desertą su trešnėmis skanaukite, kai tik jis paruoštas.
trešnės
47 straipsnių
Prieš pat legendinę J. Basanavičiaus gatvę moteris ant lauko prekystalio prekiauja braškėmis ir trešnėmis. Atitinkamai 7 ir 9 eurai už kilogramą. Už slyvas prašo 5,5 euro, žirnius 8 eurų.
Į „Delfi“ kreipėsi skaitytoja Jūratė, nusistebėjusi, ar normalu už indelį trešnių iš kioskelio šalia parduotuvės susimokėti 16,5 euro. Ji pasakojo pamačiusi, jog 100 gramų kainuoja 1,5 euro ir nutarusi, kad visai normali kaina, tačiau nepagalvojusi, kad į vieną indelį gali sutilpti ir daugiau nei ki...
Vilniaus turgeliuose jau galima aptikti pirmojo lietuviško derliaus vaisių – daugiausia žalumynų, tačiau atsiranda ir braškių. Prekeiviai sako, kad žmones labai domina lietuviška produkcija, skuba ieškoti visko, kas auginama vietoje, tačiau kainos kol kas kandžiojasi. Savo ruožtu ekspertai atkreipia...
„YouTube“ kanalo „Vineyard Dudarkiv village“ autorius papasakojo, kaip veiksmingai apsaugoti vyšnių ir trešnių pasėlius nuo paukščių.
Ruduo sodininkams kone tos pat darbingas metas, kaip ir pavasaris. Tad dauguma dairosi ką naujo gėlynuose ar soduose pasodinti. Ir žinovų patarimų teiraujasi, kuo gėlynus puošti ir kaip gausesnio derliaus sulaukti, praneša LNK žinios.
Liepą ketvirtadieniais į Veisiejų turgų suvažiuoja tie pirkėjai, kurių paskui turgaus prekiautojai ilgėsis visus metus – paežerių ir pamiškių sodybose poilsiaujantys didmiestiečiai. Būtent jų labiausiai laukia sendaikčių ir šviežių uogų bei daržovių pardavėjai, nes dzūkus šiurpinančios kainos jiems ...
Vasara kvepia sunokusiomis saldžiomis trešnėmis ir vyšniomis. Kol uogų sezonas dar pačiame įkarštyje, godžiai prisiragavę nepamirškite pasiruošti ir atsargų žiemai – saldūs trešnių kompotai ar malonia rūgštele gomurį kutenančios vyšnių uogienės taps puikiu vasaros prisiminimu ir šaltuoju metų laiku....
Sodininkė iš Estijos iškabino savo sode senų magnetofono garsajuosčių juostelių.
Panašios į vyšnias, bet labiau mėgstamos dėl savo saldumo ir švelnumo – taip apibūdinamos trešnės, kurios jau gausiai randamos šalies parduotuvėse. Vasaros sodų karalienėmis tituluojamos trešnės savo populiarumu pastaruoju metu netgi nurungia bananus.
Pilnos saujos prisirpusių trešnių – tikras vasaros malonumas, kuriuo mėgautis dabar pats tinkamiausias laikas. O gal iš vasaros gėrybių planuojate pasiruošti vaišių žiemai? Saldus trešnių džemas ar gardi lietuviškų vyšnių uogienė pasaldins net ir niūriausią dieną.
Pirmosios vyšnios – ženklas, kad vasara įsibėgėjo. Tai – itin mėgstamos šiltojo sezono uogos, be kurių vasara sunkiai įsivaizduojama. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad šviežio derliaus vyšnių pirkėjams siūloma jau pačioje liepos pradžioje, o jų populiarumą rodo ir ...
Per pirmą šio sezono uogų aukcioną Japonijos Aomori prefektūroje birželio 25 dieną buvo pasiektas naujas trešnių kainos rekordas. Dėžutė su 15 „Juno Heart“ veislės trešnių uogų buvo parduota už ¥600 tūkst. (apie 4 240 eurų). Pernai analogiška dėžutė buvo paimta už ¥450 tūkst., praneša The Asahi Shim...
Šiltą ir saulėtą vasaros dieną išties smagu gardžiuotis raudonomis ir prisirpusiomis trešnėmis. Tačiau norint jas panaudoti maisto pagardams, teks atsikratyti viduje esančių kauliukų. Štai keli būdai, kurie padės juos paprastai pašalinti.
Šviežio derliaus trešnės jau atkeliavo į parduotuvių lentynas. Trešnės – vienos tų uogų, be kurių neįsivaizduojamas šiltasis sezonas. Nors trešnes dažniausiai valgome kaip sveiką ir skanų užkandį – jomis pagardinti galima ir kitus patiekalus: desertus, salotas, gaminti įvairiausius padažus.
Infliacija atnešė dar neregėtas ankstyvųjų uogų, atvežamų iš tolimų šalių, kainas. Pirmosios ant mūsų prekystalių pasirodžiusios trešnės kainavo iki 40 eurų už kilogramą.
Paroda „Ką pasėsi“ žymi sodinukų prikimo ir sodinimo pradžią. Tai laikas, kai sodą praplėsti galima šiek tiek pigiau –dabar sodinami ir puikiai prigyja medeliai, išauginti atvirame grunte. Jie kur kas pigesni už auginamus konteineriuose.
Socialiniame tinkle „Facebook“ įsiplieskė diskusija dėl vaisių ir daržovių kainų, o netrukus pastebėta ir netikėta nauja praktika – pardavinėti po vieną trešnę, slyvą ar braškę. Prekybininkai patikino, kad toks pasiūlymas tikras ir paaiškino jo logiką.
Vargina aukštas kraujo spaudimas? Mokslininkai teigia, kad kai kurie maisto produktai gali iš karto sumažinti kraujospūdį, o teigiamas poveikis išlieka ilgalaikėje perspektyvoje. Ar žinote, kokie tai produktai?
Žiemą sodininkams daugiau darbo namuose nei lauke, kur tamsu ir šalta. Kita vertus, net ir sausį atsiranda darbų sode.