Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.
trichineliozė
15 straipsnių
Trichineliozė (lot. trichinellosis) – parazitinė liga, kurią sukelia spiralinė trichina (Trichinella spiralis), priklausanti apvaliųjų kirmėlių klasei. Žmonės trichinelioze užsikrečia valgydami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą kiaulieną bei laukinių gyvūnų mėsą. Užsikrėtus, pirmieji simptomai atsiranda praėjus 1-2 dienai po infekcijos. Simptomai išryškėja praėjus 2-8 savaitėms.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja, kad gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė. Pasak tarnybos, norint nesusirgti šia parazitine liga, šviežią mėsą derėtų įsigyti tik iš žinomų prekybos vietų.
Nesaugus maistas, kuriame yra kenksmingų bakterijų, virusų ar parazitų, gali susargdinti – per maistą plinta daugiau nei 200 užkrečiamų ligų, primena Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai.
Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė sausio 13 d. pasirašė įsakymą „Dėl priemonių trichineliozei likviduoti Anykščių rajono savivaldybės Kurklių seniūnijos Ratašilio miške".
Tauragės mieste trichinelioze susirgo keturi asmenys. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad infekcijos šaltinis galėjo būti šerniena. Visi asmenys, vartoję šernienos, nukreipti gydytojų konsultacijai. Informacija apie trichineliozės židinį perduota Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos t...
Užfiksuotas antrasis šiemet trichineliozės protrūkis – Telšių rajone šia liga susirgo penki asmenys, penktadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Panevėžio rajone užregistruotas trichineliozės židinys, susirgo du asmenys.
Joniškio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Giedrius Kuolas patvirtino, kad tokio trichineliozės protrūkio, koks Joniškio rajone fiksuojamas šiomis dienomis- nėra buvę per pastaruosius 10 metų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2014 m. vasario 7 d., Joniškio rajone užregistruotas trichineliozės židinys.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, trys žmonės Kaune susirgo trichinelioze. Židinio epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad infekcijos šaltinis buvo mėsos gaminiai, pagaminti iš šernienos. Įtariama, kad medžiotojas ir jo šeimos nariai trichinelioze užsikrėtė valgydami veterinarinei eksp...
Kaune dėl trichineliozės trys žmonės paguldyti į ligoninę, o Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą ir aiškinasi ligos židinį.
Trichineliozė (lot. trichinellosis) – kirmėlinė liga, kurią sukelia organizme parazituojančios apvaliosios kirmėlės trichinos (lot. trichina). Dažniausiai žmonės trichinelioze užsikrečia valgydami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą kiaulieną bei laukinių gyvūnų mėsą.
Lapkričio 3-ąją Lietuvoje minima Medžioklės diena, kuri sutapatinta su šv. Huberto vardo diena. Šis šventasis yra laikomas medžiotojų globėju. Šią dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai, ragina atkreipti dėmesį į trichineliozę, kur...
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Šilutėje įtariamas trichineliozės protrūkis. Pavojinga liga žmonės užsikrėtė valgydami rūkytus šernienos gaminius.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, kad kiekvienais metais, tiriant kiaulių ir laukinių šernų mėsą, nustatoma teigiamų trichineliozės atvejų. Kasmet pasitaiko, kad suvalgę nepatikrintos mėsos šia sunkia liga suserga ir žmonės. Todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specia...