Venų varikozė, arba paviršinių venų išsiplėtimas, yra vizualiai nepatraukli ir sveikatai nepalanki liga, kuriai didelę įtaką daro paveldimumas – jei vienas iš tėvų serga varikoze, tikimybė susirgti vaikui yra 70 proc., o jei serga abu tėvai, tikimybė išauga net iki 95 proc. Tiesa, pakoregavus gyveni...
trombozė
31 straipsnių
Trombozė yra kraujagyslės (venos arba arterijos) užsikimšimas jos spindyje susiformuojančiu kraujo krešuliu. Priklausomai nuo kraujagyslės vietos ir tipo, trombozė gali būti įvairių ligų (širdies infarkto, galvos smegenų insulto) ir kitų patologinių būklių priežastis. Padidėjęs polinkis trombozei vadinamas trombofilija.
Vasara – gana palankus metas turintiems kraujospūdžio problemų. Statistiškai įrodyta, kad šiuo metų laiku kraujo spaudimas būna žemesnis nei žiemą. Vis dėlto specialistai įspėja, kad net ir vasarą reikia nepamiršti visapusiškai pasirūpinti savo sveikata ir išlikti budriems.
Kraujo tyrimų rezultatai sukėlė nerimą: gydytojai paaiškino, ką jie reiškia ir į ką atkreipti dėmesį
Medicinos tyrimų rezultatai apie tai daug neišmanančiam žmogui gali būti painūs ir sunkiai suprantami. Kada dėl gautų rezultatų reikėtų susirūpinti ir imtis priemonių, o kada nerimauti neverta?
Kraujotakos sistemą sudaro arterijos, kuriomis kraujas varinėjamas iš širdies į audinius bei venos, kuriomis kraujas grįžta link širdies. Visa tai sudaro pusiausvyrą, tačiau jai sutrikus išsivysto įvairios kraujagyslių ligos ir gresia rimtos komplikacijos. Štai vien lėtine venų varikoze serga apie 5...
Dviejuose dideliuose tyrimuose, kurie buvo atlikti Jungtinėje Karalystėje, nustatyta, kad kai kuriose populiacijose po „AstraZeneca“ COVID-19 vakcinos šiek tiek padidėjo intrakranijinių trombozių rizika.
Galvos smegenų infarktas, dar vadinamas insultu, mūsų šalyje kasmet pasiglemžia šimtus gyvybių. Insultas – tai kraujotakos sutrikimas, sutrikdantis deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į galvos smegenis. Insultas gąsdina, nes gali užklupti netikėtai, kartais – net visai jaunus žmones. Vis dėlto ...
„Melo detektorius“ atkreipė dėmesį į socialiniuose tinkluose pasirodžiusią informaciją, esą iRNR tipo vakcinos smarkiai padidina endotelio uždegimo žymenis ir ūminio koronarinio sindromo riziką, kas galėtų paaiškinti trombozės, kardiomiopatijos ir kitų kraujagyslių sutrikimų atvejus po vakcinacijos....
Laisvaslaikrastis.lt pasirodė publikacija, kurioje pateikiama klaidinanti informacija apie COVID-19 vakcinos saugumą, efektyvumą ir poveikį organizmui.
Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta unikali ir gyvybę gelbstinti procedūra – suformuotas kepenų vartų ir pasaito venos perkutaninis šuntas. Šios procedūros Kauno klinikų pacientei Vidai reikėjo po atliktos kepenų transplantacijos išsivysčius retai komplikacijai – kepenų vartų venos i...
Sąmokslo teorijų skleidimu užsiimantis laisvaslaikrastis.lt paviešino dar vieną melagieną. Šį kartą teigiama, kad nuo skiepo „žuvo“ keturi skrydžių bendrovės „British Airways“ pilotai.
Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikams teko susidurti su itin retu atveju, kai reikėjo gydyti kraujuojančią blužnį ir trombozę kojoje, o jų gydymo metodai nebuvo suderinami. Vidaus ligų skyriaus vedėja dr. Irina Purtokaitė-Labutinienė sako, kad per penkiolika jos darbo metų toks atvejis ...
Remiantis jų versija, vakcinoje esantis koronaviruso spyglio baltymas patenka ne į ląstelės citozolį, bet į branduolį. Ten jis mutuoja, negali prisijungti prie plazminės membranos ir galiausiai vienam iš 100 tūkst. žmonių sukelia trombozę.
Gydytoja ginekologė – apie dažną kontraceptikų vartojimo klaidą: taip galite sau rimtai pakenkti (34)
Hormoninės kontraceptinės tabletės – vienas iš labiausiai pasaulyje aptarinėjamų medicininių preparatų. Vieni šias tabletes beatodairiškai gina, kiti apie jas nenori nė girdėti. Pasak gydytojos akušerės ginekologės Linos Mockevičienės, hormoniniai kontraceptikai tikrai gali pridaryti bėdų, jei bus n...
Lietuvoje svarstoma, ar skiepyti „AstraZeneca“ nesulaukusius 40 metų: du atvejai privertė sunerimti (303)
Paaiškėjus, kad Lietuvoje du gamintojo „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ paskiepytus jaunus asmenis ištiko trombocitopenija, Lietuvoje iškeltas klausimas, ar nevertėtų minėtąja vakcina neskiepyti jaunų žmonių.
Santaros klinikų medikai įspėja – vartoti kraujo krešėjimą mažinančius vaistus ar atlikti kraujo tyrimus prieš skiepus nėra reikalinga. Pasak jų, kiekvienam pacientui primenama, kad trombozių riziką mažina judėjimas ir skysčių vartojimas.
„Gerti ar negerti? Štai kur klausimas…“ Skamba beveik kaip chrestomatiniai monologai skiepijimo centrų koridoriuose. Ką gerti, kada gerti ir kaip elgtis po skiepo?
Tyrimas: trombozės rizika dešimteriopai didesnė tiems, kurie užsikrėtė koronavirusu virusu, nei tiems, kurie paskiepyti (71)
Naujo tyrimo duomenimis, smegenų krešulio, vadinamosios cerebralinių venų sinusų trombozės (angl. CVST) rizika 8–10 kartų didesnė tiems, kurie užsikrėtė koronavirusu virusu, nei tiems, kurie paskiepyti.
Viešojoje erdvėje kone kasdien galima rasti komentarų ir patarimų dėl aspirino vartojimo po vakcinos nuo koronaviruso. Neva tam tikra aspirino dozė po šios vakcinos turėtų apsaugoti nuo itin mažos rizikos susidaryti venų trombozei. Tačiau specialistai tokius patarimus vertina labai griežtai.
Pastarąsias savaites po nerimo dėl „AstraZenecos“ vakcinos, itin dažnai aptarinėjama liga tapo trombozė. Kaip apskritai atpažinti šią ligą, kokie simptomai apie ją praneša ir kas ją sukelia, laidoje „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu“ papasakojo gydytoja rezidentė, kraujagyslių chirurgė Urtė Builytė.
Lietuva laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso. Apie tai antradienį vakare pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jo teigimu, iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) gauta rekomendacija, kuria tarnyba, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, atsarg...