Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva pagerbti organų donorai ir gydytojai reanimatologai, ruošiantys organų donorus po mirties. Po padėkos ceremonijos septyniuose didžiausiuose Lietuvos miestuose uždegta keli tūkstančiai žvakučių.
Ugnė Šakūnienė
9 straipsnių
Vis dažniau jaunus ir darbingus žmones paliečia sunkios ligos, tačiau Lietuvoje ne visi žmonės turi vienodas galimybes gauti reikiamą gydymą. Ką dėl to kaltinti – šalies įstatymų trūkumus ar valstybės tarnautojų geranoriškumo stoką?
Vienu pikčiausių – inkstų vėžiu susirgusi kėdainiškė Samanta Purvineckaitė, priešingai prognozėms, ne tik nepasidavė ligai, bet ir atkakliai žengia pirmyn. Ji sėkmingai baigė mokyklą, dabar studijuoja universitete ir kuria romantiškus ateities planus. Vienintelis dalykas temdo jos ateitį – valdinink...
Dar visai neseniai – lapkričio mėnesį iniciatyva „Socialinis taksi“ socialinio verslo akseleratoriuje „Socifaction“ pateko tarp konkurso prizininkų kaip viena geriausių socialinio verslo idėjų iš Lietuvos. Šio taksi automobiliai jau pradėjo riedėti ne tik į didžiųjų, tačiau ir atokesnių miestelių (Z...
Inkstų vėžys – sunki liga, tačiau juo susirgę žmonės neturi nusiminti – šiuolaikiniai vaistai ir noras gyventi kartais daro stebuklus. Deja, tuos stebuklus patirti gali ne visi, ir ne dėl to, kad kažkas iš aukščiau taip nusprendė, o dėl to, kad taip mano mūsų valdininkai.
Jeigu kai kam atrodo, kad organų donorystė dar kažkas nauja ir labai neįprasta, tai reikia pagalvoti, kad tai Lietuvoje vyksta daugiau kaip 40 metų, „Žinių radijui“ sakė asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė.
Inkstų vėžys – ne pati dažniausia vėžio forma, todėl kalbama apie jį mažai. Tačiau medikai įspėja, kad dėl pasikeitusio gyvenimo būdo šios rūšies vėžio ne tik daugėja, bet jis jaunėja. Dar daugiau – apie 30 proc. atvejų diagnozė būna tokia pavėluota, kad pacientui niekuo negalima padėti.
Spalio 24-ąją, minint Pasaulio ir Europos organų donorystės ir transplantacijos dieną, sostinės centre suliepsnos net 1138 žvakelės - tiek, kiek Lietuvoje yra gyvų ir mirusių donorų, kurių dovanoti organai ir audiniai išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę.
Kokia yra žmogaus gyvybės kaina? Susirgus itin sunkia liga, kurios gydymas kainuoja šimtus tūkstančių litų, šis klausimas nėra retorinis.