Augalai visas jėgas skiria derliui brandinti, taigi nurinkus derlių reikia padėti juodųjų serbentų krūmams atgauti jėgas, užmegzti naujų pumpurų, kad kitais metais jie vėl subrandintų daug uogų.
uogakrūmiai
18 straipsnių
Nors vasaros pradžioje uogininkai galvojo, kad šiuos metus prisimins su siaubu, tačiau ūkių rezultatai labai skirtingi ir pakankamai geri.
Tautvydas Šimėnas Kėdainių rajone augina sausmedžius ir savo ūkį pavadino tiesiog savo pavarde „Šimėno ūkis“.
Gediminas Cijūnaitis, gediminosodai.lt savininkas, jau daugelį metų prižiūri šilauogių plantaciją ir spėjo pakeisti kelias jų auginimo technologijas.
Keleto hektarų medlievų ūkį turintis agronomas ir Lietuvos uogų augintojų asociacijos vadovas Tautvydas Gurskas seniai žinomą, bet pastaruoju metu primirštą uogą pasirinko sužinojęs, kiek naudingų savybių ji turi. Agronomas dalijasi patirtimi – kaip šias uogas auginti, prižiūrėti, kada jos skaniausi...
Agrastai gerai reaguoja į derlingą dirvožemį. Jie visiškai nepakenčia perlaistymo (pradeda pūti šaknys), tačiau kur kas geriau ištveria laikiną sausrą.
Rita Dereškevičienė Alytaus raj. melsvauogių sausmedžių ūkį įkūrė 2014 m., nors, kai pirko šią sodybą užsiimti tokia veikla neplanavo.
Avietė nėra lepus augalas, uogomis džiuginanti iki vėlyvo rudens. Tačiau ji, kaip ir bet kuris kultūrinis krūmas, gausiai nederės be tinkamos priežiūros.
Rugsėjį žmonės tradiciškai pradeda sodinti medelius ir uogakrūmius, tačiau, keičiantis klimatui, reikia peržiūrėti ir iš protėvių atkeliavusius įpročius.
„Delfi TV“ laidos „Geltonas karutis“ vedėja ir tinklaraščio tokiu pat pavadinimu autorė Lina Liubertaitė dalinasi profesionaliais patarimais apie dekoratyvinių augalų pasirinkimus, auginimo ypatybes ir pradedančiųjų sodininkų daromas klaidas.
Aviečių trąšų poreikiai yra labai paprasti ir juos lengva patenkinti. Avietes būtinai reikai tręšti pavasarį – tuomet jos džiugins saldžių uogų derliumi. Pavasarį aviečių trąšose turėtų būti daug azoto, nors pastaraisiais metais agronomai pirmenybę teikia subalansuotoms trąšoms. Pažvelkime atidžiau,...
Tautvydas Gurskas, profesionalus sodininkas, sako, kad po šios žiemos gamta atrinks, kas gali augti mūsų klimato juostoje, nes žmonės pradėjo vežti egzotinius augalus, kurie niekada nematę šalčių. Jis juokauja, kad dabar paaiškės, kas gali gyventi natūraliomis sąlygomis, ką reikia papildomai prižiūr...
Aviečių sodinimas pavasarį nėra sudėtinga užduotis, nes avietės nėra reiklios, jos geba prisitaikyti praktiškai prie bet kokių sąlygų. Tačiau be tinkamo pasiruošimo ir nesilaikant pagrindinių taisyklių, augalai negalės tinkamai vystytis ir neduos gero derliaus, rašo portalas Vsadu.ru.
Spalis – pats tinkamiausias mėnuo vaismedžių sodo pildymui: sodinukų dabar galima įsigyti už labai palankią kainą, o jų pasiūla – gausesnė nei įprastai.
Prasideda prekyba sodinukais – plinta naujas metodas, kuriuo nesąžiningi prekeiviai apgaudinėja pirkėjus (21)
Prasideda prekyba rudeniniais sodinukais, tačiau nesąžiningi pardavėjai jau sugalvojo, kaip apgauti ir brangiau parduoti vaismedžius bei uogakrūmius.
Norint gero derliaus neužtenka vien tik išsirinkti kokybišką sodinuką. Net pačios geriausios veislės medelis neduos gero derliaus ir skurs, jei bus pasodintas į netinkamą vietą.
Dubingiuose sodą ir medelyną valdantis Gediminas Cijūnaitis pasakoja, kada ir kaip sodinti uogakrūmius ir vaismedžius.