Kai susitinka du šunys, jie dažnai iškart puola uostyti vienas kito pasturgalį. Pasirodo, tai turi rimtą priežastį.
uoslė
21 straipsnių
Uoslė – vienas iš pojūčių, kuriais žmogus ir kiti gyvūnai gauna informaciją iš aplinkos, vadinamą kvapu. Uoslės pojūtis galimas dėl specialių jutiminių ląstelių nosies ertmėje (antenose pas bestuburius). Oru kvėpuojantiems organizmams uoslė pasireiškia gebėjimu atpažinti chemines medžiagas, pasklidusias ore.
Anosmija, uoslės praradimas ar kardinalus uoslės pojūčių pasikeitimas, įvardijama kaip vienas dažniausių COVID-19 simptomų, patiriamų beveik 53 proc. susirgusiųjų. Tyrėjai to priežastimi įvardija kelias hipotezes.
Pikantiško eksperimento metu mokslininkai išsiaiškino neįtikėtiną moterų uoslės savybę: tai itin aktualu vyrams (1)
Sakoma, kad akys sielos veidrodis, bet nosis gali atvesti prie miegamojo durų. Eksperimentai atskleidė, kad heteroseksualios moterys iš tikrųjų gali pagal kvapą atskirti, ar potencialus partneris laisvas, ar geriau prie svetimo nesiartinti.
Ilgalaikiai simptomai kamuoja dažną, sirgusį COVID-19: gydytoja įspėja, į ką svarbu atkreipti dėmesį
Nors dauguma persirgusių COVID-19 greitai grįžta į įprastą gyvenimo ritmą be jokių savijautos pokyčių, daliai liga palieka ilgalaikius simptomus. Nemiga, sutrikusi atmintis, uoslė, skonis ar sunkumai susikaupiant – tai tik dalis dažniausiai pasireiškiančių ilgalaikių pokovidinių simptomų, kurie gali...
Užsitęsusi sloga rodo rimtesnius susirgimus – gydytojas išvardijo simptomus, kada reikalinga pagalba
Nors dažnai slogos nelaikome rimta liga, o sutrikusios uoslės ir apsunkusio kvėpavimo – nesureikšminame, šie simptomai gali įspėti apie ligas, kurias, siekiant išvengti komplikacijų, svarbu laiku pradėti gydyti simptomiškai ar net chirurgiškai, rašoma pranešime spaudai. Kokios tai ligos ir kokiais a...
Iš „Delfi“ skaitytojos gavome klausimą: „Jau beveik metus neatsistato skonis. Negaliu valgyti mėsos, žuvies, svogūnų, šokolado, nes šlykštus skonis. Ką daryti?“. Į klausimą atsakė „MANO vaistinės“ vaistininkas Tautvydas Endriukaitis ir „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.
Mokslininkai, atlikdami magnetinio rezonanso tyrimus, pastebėjo reikšmingus pokyčius smegenys prieš ir po koronaviruso infekcijos, skelbia BBC. Net po lengvos infekcijos bendras smegenų dydis šiek tiek sumažėjo, taip pat pilkųjų ląstelių, susijusių su kvapu ir atmintimi, buvo mažiau.
Neuromokslininkė paaiškino, kas susirgus COVID-19 nutinka smegenims ir kaip kuo greičiau susigrąžinti dingusią uoslę ir skonį (31)
Jau dvejus metus trunkanti koronaviruso pandemija vis dar nepaleidžia iš savo gniaužtų – COVID-19 susirgę žmonės patiria įvairiausius nemalonius ligos simtompus. Vienas iš dažnesnių COVID-19 simptomų – dingusi uoslė ir kvapas. Laidoje „Radikalus smalsumas. Smalsios“ neuromokslininkė dr. Urtė Nenišky...
Uoslės praradimas sergant COVID-19 liga yra itin dažnas simptomas. Deja, kai kurie net ir pasveikę uoslės kurį laiką taip ir neatgauna. Į klausimą, kaip greičiau atgauti uoslę bei į kitus skaitytojų atsiųstus klausimus atsakė šeimos gydytojas Valerijus Morozovas.
Dėl COVID-19 uoslės pojūtį praradę žmonėms gali tikėtis jį atgauti per kelis mėnesius, rodo Prancūzijos mokslininkų tyrimas.
Su Daina Malickiene, Vidaus reikalų ministerijos VSAT kinologijos centro kinologe instruktore kalbėtis apie šunis, kates ir kitus gyvūnus visada įdomu. Vilniaus universitete ji apsigynė mokslinį darbą, yra biologijos mokslų daktarė. Pasikausčiusi teoriškai, sukaupusi solidžią patirtį, ji geidžiama l...
Moters kasdienis ritualas apsaugojo kitus: paprastas veiksmas padės nustatyti, ar reikia atlikti COVID-19 testą (92)
Uoslės netekimas, dar vadinamas anosmija, yra vienas iš tipiškiausių COVID-19 simptomų. Tad ne veltui pastaraisiais mėnesiais mokslininkai intensyviai ieško veiksmingiausio būdo, kaip laiku pastebėti uoslės sutrikimus, dažnai bylojančius apie užsikrėtimą naujuoju koronavirusu.
Net šunys įdarbinti kovoje su COVID-19: akimirksniu padaro tai, ką technikai daro net kelias valandas (19)
COVID-19 diagnostika įprastai užtrunka bent kelias valandas. Tačiau šunims tereikia minutės.
Nuo pat pirmųjų pranešimų Uhane, Irane ir vėliau Italijoje mes žinome, kad uoslės praradimas (anosmija) yra vienas iš koronaviruso simptomų. O dabar, po ne vieną mėnesį girdėtų pranešimų apie tokius atvejus ir rimtesnius klinikinius tyrimus, galima teigti, kad atrastas modelis, kaip virusas sukelia ...
Ar vaikystėje kavos skonis atrodė pasibjaurėtinas, o tada vieną paauglystės dieną atėjo suvokimas, kokia visgi skani kava su pienu? O galbūt negalėjome pakęsti žemėmis atsiduodančio grybų skonio, o dabar ant sviesto kepti baravykai ar trinta pievagrybių sriuba jūsų mėgstamiausi valgiai?
JAV sveikatos apsaugos pareigūnai ketina griežčiau kontroliuoti alternatyvių sveikatos priežiūros preparatų prekybą, nes padaugėjo atvejų, kai jie siejami su sunkiomis ligomis ar net mirtimi.
Įsitikinimas, jog gyvūnai turi geresnę uoslę nei žmonės, yra ne kas kita, kaip XIX amžiaus mitas, neturintis jokių įrodymų. Bent jau taip teigia vienas JAV neurologas, kuris keliolika metų peržiūrinėjo su tuo susijusių mokslinių tyrimų duomenis, privertusius suformuoti tokią nuomonę.
Amerikiečių mokslininkai skelbia, kad buvo atlikti bandymai su šunimi, kuris sugeba užuosti skydliaukės vėžį dar prieš jį diagnozuojant medikams. Bandymų, kuriuose dalyvavo 34 žmonės, metu šis šuo sėkmingai nustatė onkologinę ligą 88 proc. atvejų, skelbia BBC.
Ar žinojote, kad žmogaus uoslės pojūtis yra tūkstantį kartų stipresnis už skonio, o moterų uoslė gerokai aštresnė nei vyrų, todėl tikėtina, kad moteriškos lyties atstoves kvapais sugundyti daug lengviau. Tačiau ir vyrai jiems neabejingi...
Palyginus neseniai, tai yra 1987 metais, britų anglies kasyklose būdavo laikomi narveliai su kanarėlėmis, kurios, kaip ištikimi sargybiniai, įspėdavo kalnakasius apie nuodingas dujas šachtose.