Uždavinys, kurio atsakymą lengvai randa vaikai, ne visada įmanomas suaugusiesiems. Ne visi gali jį teisingai išspręsti.
uždavinys
22 straipsnių
Uždavinys – siekiamo rezultato rūšis. Uždavinio sakiniu, nusakomas konkretus laikas, matavimai, siekis, kurį siekia įvykdyti verslo įmonė tam, kad įvykdytų savo tikslus. Uždaviniais suskaidomas tikslas.
Du vaikus auginanti ir „Instagram“ paskyroje didelę sekėjų armiją subūrusi vilnietė Greta Kondakovė pasidalijo painiu uždaviniu iš antros klasės elektroninių matematikos pratybų. Moteris sako, paprastai mokyklos namų darbų netikrinanti, tačiau šįkart netyčia pamatyta dukros sprendžiama užduotis kaip...
Pamiklinkite smegenis: ar išspręsite šį 1869 metų stojimo į Masačusetso technologijų institutą egzamino uždavinį? (148)
Masačusetso technologijos institutas (MIT) yra vienas iš pirmaujančių mokslinių tyrimų universitetų pasaulyje, o patekti į šią instituciją nėra lengva užduotis.
Internautai labai mėgsta spręsti galvosūkius ir mįsles ir būtinai pasiginčyti tarpusavyje, kuris atsakymas yra teisingas.
Namų darbams skirtas matematikos uždavinys supykdė tėvą: klausimas, ar aš sugebėčiau išspręsti (461)
Pastaruoju metu vis rašoma apie suprastėjusius vaikų pasiekimus. Bet man pačiam kyla klausimas, ar aš sugebėčiau išspręsti sūnui paskirtą uždavinį, neatspėjęs, ko nori uždavinio autorius.
„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.
Antrokams skirto uždavinio neišsprendė net profesionalas: ar pavyks šią užduotį išspręsti Jums? (1355)
Antrokę dukrą auginanti DELFI skaitytoja su redakcija pasidalino uždaviniu, rastu mergaitės matematikos pratybose. Pamačiusį jį klasės pirmūnė, jos teigimu, net apsiverkė, išspręsti užduoties nesugebėjo ir būrys suaugusių draugų.
Viename tarptautiniame matematikų kongrese Kembridže žymus vokiečių matematikas Edmundas Landau paskelbė keturių svarbiausių matematikos problemų, susijusių su pirminiais skaičiais, sąrašą. Jis laikė šias problemas neišsprendžiamas to laiko matematikams. Ir net dabar, po daugiau nei 100 metų, nė vie...
Prieš daugiau nei 100 metų tarptautiniame matematikų kongrese Kembridže žymus vokiečių matematikas Edmundas Landau paskelbė keturių svarbiausių matematikos problemų, susijusių su pirminiais skaičiais sąrašą. Visos jos – formuluojamos labai paprastai, joms suprasti pakanka elementarių aritmetikos žin...
Keli iš pažiūros paprasti apskritimai jau kurį laiką provokuoja diskusijas viešoje erdvėje. Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti ne nauja, tačiau daugeliui klausimus kelianti optinė iliuzija.
Tais laikais, kai skaičių teorija dar slėpėsi dramblio kaulo bokšte, o ja domėjosi tik keli matematikai, pirminių skaičių problemos nesulaukdavo plataus pasaulio dėmesio. Tačiau atsiradus kompiuteriams pirminių skaičių savybės įgijo milžinišką reikšmė kriptografijoje – moksle apie šifrus.
Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslo darbuotojas docentas matematikos daktaras Igoris Belovas su DELFI skaitytojais sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie Goldbacho problemą, kurios niekas negali išspręsti jau daugiau kaip šimtmetį.
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto mokslo darbuotojas Dainius Dzindzalieta matematikos aistruoliams vėl meta iššūkį.
Vilniaus universiteto matematikas dr. Dainius Dzindzalieta su DELFI skaitytojais pasidalijo senu uždaviniu, kurį patys pirmieji išspręsti bandė legendiniai Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas.
Viešoje erdvėje sklaido aibė suktų klausimų. Ir nors daugelis jų iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingi – atsakymą į juos rastų ir pradinukas. DELFI siūlo pasitikrinti savo žinias ir priimti 5 minučių iššūkį – kviečiame atsakyti į 15 suktų klausimų.
Viešoje erdvėje it virusas pradėjo sklisti 8-mečiams vietnamiečiams skirtas uždavinys. Teigiama, kad jis yra nesunkiai suprantamas tokio amžiaus vaikams, tačiau daugelis suaugusiųjų nesugeba jo įveikti.
Ko gero, kad abiturientų verkšlenimai dėl per sunkių (o gal per lengvų?) egzaminų jau seniai nusibodo. Bet palūkėkite, egzaminų sesija jau visai baigiasi. Tačiau pastabų NEC turime ir dėl chemijos egzamino.
Pasaulyje gausu neišspręstų uždavinių, kurių neįveikia net geriausi savo sričių specialistai, nors jie suprantami ir pradinukams.
Viešoje erdvėje pradėjus sklisti įvairiems loginiams uždaviniams, kurie yra skirti Singapūro ar Amerikos moksleiviams, tačiau sunkiai įkandami suaugusiems, sujudo ir Lietuvos matematikai. Pasirodo, suktų uždavinių sulaukia ir besimokantieji mūsų šalyje.
Viešoje erdvėje pradėjo sklisti 14-15-os metų singapūriečiams skirtas logikos uždavinys. Nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo paprastas – tereikia išsiaiškinti, kada yra vieno iš jame įvardytų asmenų gimtadienis, – norint jį išspręsti galvą teko pasukti net matematikos srities profesionalams.