Dėl besirenkančių triukšmingų kompanijų gyventojams galvos skausmu tapusi „Žaros“ turgavietė po atviru dangumi pati atsidūrė ant prekystalio.
V. Žukauskas
35 straipsnių
Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdomi planiniai elektros tinklo priežiūros ir remonto darbai, kurių metų klientams laikinai atjungiamas elektros tiekimas, atliekami reguliariai visus metus tam, kad būtų užtikrinamas kokybiškas ir patikimas elektros skirstomojo tinklo veikimas ir ...
Naująją ECB priemonę Žukauskas vadina neatsakingų šalių gelbėjimo instrumentu: keliant palūkanas problemos tik ryškės (1)
Euro zona ilgą laiką buvo pratinama prie pigių pinigų, todėl siekiant išeiti iš neigiamų palūkanų normų zonos Europos centrinis bankas (ECB) susidurs su sunkumais, įsitikinęs Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) asocijuotas ekspertas Vytautas Žukauskas.
Infliacijai euro zonoje kopiant į naujas aukštumas, sprendimų priėmėjai ir ekspertai vis dažniau pasvarsto, kad Europos centrinis bankas (ECB) jau šią liepą imsis didinti bazines palūkanų normas. Būtent šis įrankis ilgą laiką buvo pagrindinė pinigų politikos priemonė, kurią centriniai bankai taikyda...
Krovinių gabenimas brangsta, žaliavų kainos ir atlyginimai auga – visa tai atsidurs prekių ir paslaugų kainose, nė neabejoja ekonomistai. Lieka klausimas, ar šie pabrangimai bus pilna apimti perkelti į galutinę kainą. Ekonomistai taip pat įvardijo, kas turėtų įvykti, kad pasiektume tokį infliacijos ...
Pandeminė situacija išaugino ne tik kai kurias per karantiną sustabdytų paslaugų kainas. Gyventojus už balandį pasiekusios daugiabučių prižiūrėtojos bendrovės Panevėžio butų ūkio sąskaitos apstulbino. Apie besikeičiančias vandens ar elektros kainas vartotojai informuojami iš anksto, bet Savivaldybės...
Atliktas tyrimas atskleidė, kada labiausiai žmonės linksta į šešėlinę veiklą – tam turi įtakos ne tik prasta finansinė situacija, bet ir pats požiūris į šešėlinę ekonomiką, į bausmes. Tyrimui vadovavęs Vytautas Žukauskas taip pat įvertino, kaip kovojama su šešėline ekonomika – šešėlį bandoma aptikti...
Pastaruosius kelerius metus mažėjęs šešėlis šioje srityje vėl pradėjo augti.
Lietuvoje birželį fiksuota 3,5 proc. metinė infliacija – aukščiausias rodiklis visoje Europos Sąjungoje (ES).
Didelė dalis lietuvių mano priklausantys vidurinei klasei, nors taip iš tiesų nėra, LRT RADIJUI sako Seimo narė ekonomistė Aušra Maldeikienė.
Šešėlinės ekonomikos dydis gali siekti ir ketvirtadalį ekonomikos, bet tiksliai, kiek mokesčių nesurenkama, turbūt nė vienas ekspertas nepasakytų, LRT RADIJUI sako finansų ministras Vilius Šapoka paklaustas, kodėl buvo nuspręsta iš šešėlio ištraukti būtent 800 mln. eurų ir kiek mokesčių nesurenkama.
Yra toks posakis: „geriems kaimynams reikia gerų tvorų”.
Į kiekvieną verslo sritį vis labiau skverbiasi dalijimosi ekonomika pagrįsti verslai. Apgyvendinimo sektoriuje vis labiau įsigali „AirBnb“, transporto paslaugose – „Uber“.
Kol gyventojai skundžiasi vis didėjančiomis maisto kainomis, Vyriausybės atstovai pristatė minimalių poreikių krepšelį, pagal kurį vienas lietuvis galėtų išgyventi vos už 238 eurus per mėnesį.
Panevėžyje darbdaviai išskėstomis rankomis laukia darbuotojų, tačiau jie, užuot puolę verslininkams į glėbį, traukia Darbo biržos link. Kodėl šalies valdžia džiaugiasi sparčiu ekonomikos augimu ir kylančiais atlyginimais, o žmonės nejaučia apčiuopiamo gyvenimo pagerėjimo?
Metinėje vyriausybės ataskaitoje teigiama, kad ekonominė padėtis Lietuvoje sparčiai gerėjo. Ekonomika augo, nedarbas mažėjo, atlyginimai kilo ir pan. Norima įtikinti, kad tai vyko dėl valdžios veiklos ir priimtų sprendimų. Tiesa ta, kad ekonomika augo nepaisant valdžios veiksmų, arba geriausiu atvej...
Kasmet į sostinę suplūsta dešimtys tūkstančių studentų. Vien 2015 metais, LAMA BPO duomenimis, studijuoti Vilniuje pradėjo daugiau nei 26 tūkst. žmonių.
Jei nenorite, kad be banko kas nors žinotų, koks jūsų sąskaitos likutis ir kiek į ją gaunate pajamų, pats metas suklusti. Jau šiemetiniai sąskaitų duomenys bus prieinami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), jei tik Vyriausybė priims atitinkamą nutarimą.
Lietuvoje darbo pajamos jau ir dabar yra smarkiai apmokestinamos. Mokesčiams nuo atlyginimų skiriame iki 42 proc., tai gerokai daugiau nei vidutinis Europos Sąjungos pilietis.
Rudeniui parodžius savo nagus, šiemet net pora savaičių anksčiau teko pradėti šildymo sezoną. Kai kurių daugiabučių gyventojai priversti ginkluotis vilnonėmis antklodėmis ir elektriniais šildymo prietaisais, mat jų butuose nėra net radiatorių.