„Ryt vežam į Vokietiją montuoti minosvaidžio kovinę dalį. Po parodos birźelio mėnesį darysime gamyklinius bandymus ir tada šią versiją siūsime kitoms valstybėms“, – apie tai, kaip sekasi kurti nuotolinę minavimo įrangą pasakoja Darius Antanaitis, verslininkas ir gynybos ekspertas.
Vaidas Sabaliauskas
10 straipsnių
Vaidas Sabaliauskas yra Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius. Šias pareigas jis eina nuo 2022 m. sausio pabaigos.
V. Sabaliauskas daugiau nei dešimtmetį vadovavo Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijai, daugiau nei 20 metų buvo statutinis pareigūnas Vidaus reikalų ministerijos bei Policijos departamento ginkluotės skyriuje, kur organizavo policijos aprūpinimą ginkluote, specialiosiomis priemonėmis ir uniformine apranga, dalyvavo vertinant ir rengiant teisės aktus, susijusius su ginklų ir šaudmenų apyvartos kontrole, strateginių prekių kontrole, teikė ekspertinę nuomonę žinybinėse ir tarpžinybinėse darbo grupėse ginkluotės srityje.
Vienas iš nedaugelio pramonės sektorių, kuris kelia ypatingą vietos ir užsieniečių susidomėjimą, tai gynybos pramonė. Verslus skatina ir tai, jog šiam sektoriui vystyti bus skirta 200 mln. eurų parama.
Gynybos pramonė Lietuvoje: vardina dideles perspektyvas, bet pasigenda svarbių valstybės žingsnių (2)
Pastaraisiais metais Lietuvos gynybos pramonė tobulėja ir plečiasi itin sparčiai. Karas Ukrainoje ir Europos šalių ginklavimasis sukūrė didžiulį poreikį, kurio gamintojai nespėja patenkinti. Specialistų teigimu, situacija šiuo metu – gera, tačiau pasigendama daugiau veiksmų valstybiniu mastu, kurie ...
Lietuviška karo pramonė: draudžiama gaminti kovinius dronus, skolinti pinigai nemokamai guli bankuose (16)
Lietuva planuoja naują mokestį, kuris būtų skirtas gynybai ir leistų šiai sričiai skirti 4 proc. BVP, tačiau politikai iki šiol nepadarė daugybės namų darbų. Pasak pramoninkų, įstatyminė bazė, kuri reguliuoja karo pramonę, maždaug 1992-1994 m. lygmens ir mes net neturime teisės pardavinėti ginklų ka...
Ginklų pramonę Lietuvoje norinčios įsukti įmonės prašo daugiau laisvės: valstybė vis dar nepasitiki verslu (3)
Ar įmanoma Lietuvoje įsukti ginklų pramonę? Verslas sako, kad taip, tačiau mano, kad reikėtų mažiau reguliuoti karinę pramonę. Ar valstybė vis dar nepasitiki Lietuvos verslininkais? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį pristatė siūlymus, kuriais siekiama palengvinti gynybos ir saugumo pramonėje veikiančių įmonių veiklos sąlygas. Ji siūlo atsisakyti kai kurių reikalavimų dėl licencijavimo bei darbuotojų medicininių patikrų.
Lietuva tapo dvidešimta Europos valstybe, prisijungusia prie ASD-Europe, remiančios gynybos ir saugumo pramonės plėtrą ir stiprinančios regiono saugumą ir atsparumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Trečiadienį Vilniuje viešint Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, memorandumą dėl bendrų projektų įgyvendinimo ir komunikacijos pasirašė Ukrainos strateginės pramonės viceministras Sergijus Bojevas ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Vaidas Sabaliauskas.
Socialiniuose tinkluose ir Baltarusijos žiniasklaidoje pradėjo plisti nuotraukos su įmonės „Aviatema“ pripučiamo karinės technikos maketu M270 MLRS ir teiginiai, kad neva tik tokiais muliažais Lietuvos kariuomenė gali apsiginkluoti.
Kilus karui Ukrainoje daugelis šalių suskubo ne tik tikrinti, ką turi sandėliuose, bet ir pirkti naują ginkluotę. Turimi ištekliai perduodami Ukrainai, naujų ginklai ir įrangos nespėjama gaminti pagal esamą poreikį, o technologijų kūrėjai deda visas pastangas naujų idėjų vystymui.