Seimo komitetai remia siūlymą bedarbio statusą ir nutrauktą nedarbo išmokos mokėjimą atnaujinti du kartus per pusmetį. Dabar tai galima padaryti tik vieną kartą, Naujai tvarkai iš biudžeto reikės 0,5 mln. eurų.
Vaidotas Kalinauskas
16 straipsnių
Seimo valdantieji ir opozicija siūlo kiek sumažinti Vyriausybės pasiūlytas maksimalias subsidijas už darbuotojų prastovas per karantiną.
Įmonės, kurioms dėl koronaviruso krizės yra atidėtas mokesčių mokėjimas, „Sodrai“ juos pradės grąžinti 2022 metais.
Seime skinasi kelią „valstiečių“ inicijuotos pataisos, kuriomis siūloma suvienodinti visų individualiai dirbančių asmenų įmokas „Sodrai“ ir jas skaičiuoti nuo nuo 60 proc. gaunamų pajamų. Tai reiškia, kad vieni mokėtų kiek didesnes įmokas, o kiti – trečdaliu mažesnes.
Seimo komitetai nesutaria, nuo kokios pajamų dalies turėtų būti skaičiuojamos „Sodros“ įmokos besiverčiantiems individualia veikla, ūkininkams, individualių įmonių savininkams bei mažųjų ir ūkinių bendrijų tikriesiems nariams.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) trečiadienį nepritarė, kad dalis gyventojų – ūkininkai, individualių įmonių savininkai mokėtų daugiau įmokų „Sodrai“.
Vyrą, išėjus tėvystės atostogų, aplankė nušvitimas: dabar suprantu, kodėl mamos lieja apmaudą forumiukuose (40)
Jei šiandien jaunos šeimos dar svarsto, kas – mama ar tėtis – eis vaiko priežiūros atostogų, netrukus tokia situacija gali pasikeisti. Siūloma, kad tėtis privalomai eitų 2 mėnesius vaiko priežiūros atostogų, kurių negalėtų perleisti mamai. Jei tėtis atsisakytų, du mėnesiai paprasčiausiai pradingtų. ...
Vykdant pertvarką Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) nuo kitų metų gegužės neliks departamentų, rengiamos kitos struktūrinės permainos – planuojama atsisakyti iki 15 proc. ministerijos etatų, teigia ministras Linas Kukuraitis.
Nuo liepos įsigaliojusiame naujame Darbo kodekse ir kituose įstatymuose atsirado naujovė – ilgalaikio darbo išmoka. Į ją gali pretenduoti ilgus metus vienoje darbovietėje dirbę asmenys, tačiau jie neskuba gauti pinigų.
Valdantieji tvirtino, kad liepą įsigaliojęs Darbo kodeksas leis geriau suderinti darbą ir šeimą, o naujos išmokos padės tada, kai darbuotojas bus atleidžiamas po ilgos karjeros viename darbe.
Visos valdžios bent jau žodžiais gyventojus skatino dirbti, mokėti mokesčius ir užsitikrinti socialines garantijas. Tačiau daugybę metų galiojo tvarka, dėl kurios daugiau išloš nedirbę ir nemokėję mokesčių.
Vyriausybė planuoja „Sodros“ mokesčius perkelti ant darbuotojo pečių. Esą taip bus galima palengvinti naštą mažiausiai uždirbantiems. Tačiau visi dirbantieji gali ir nukentėti, nes visos išmokos, priklausančios nuo oficialaus atlyginimo, veikiausiai bus sumažintos arba papildomai apmokestintos.
Daugelis darbuotojų antrosios pakopos pensijų fonduose kaupia papildomą pensiją. Vyriausybė planuoja dar kartą keisti kaupimo būdą. Kas bus daroma su gyventojų jau sukauptu turtu pensijų fonduose ir kokį kaupimą gyventojams reikės rinktis iš naujo?
Nors valdantieji giriasi, kad nuo metų pradžios padidino vidutines senatvės pensijas ir kitas išmokas, labiausiai pažeidžiami gyventojai savo pinigine patyrė, kad nutiko priešingai.
Verslas ir gyventojai nuolat raginami švariai mokėti mokesčius – tik taip esą jiems užtikrinama socialinė apsauga ir išmokos. Tačiau dabar yra priešingai: pagal naują tvarką, mamoms ir tėčiams apsimoka apgaudinėti valstybę, o valdininkai dėl to nemato problemos.
Trečiadienį socialinį modelį svarstęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pagaliau pripažino tai, ką jo rengėjai sakė nuo pat pradžių – be „Sodros“ reformos naujo Darbo kodekso (DK) priimti neįmanoma.