Kompensuojamųjų vaistų sąrašas Lietuvoje peržiūrimas kas pusmetį, tačiau sergantiems lėtinėmis ligomis ne visada kaina yra didžiausia gydymo problema. Neretai pasitaiko atvejų, kai kasdien būtinų vaistų tiesiog nebelieka ištuštėjus sandėliams ar sutrikus tiekimo grandinėms. Nors siūlomi generiniai p...
vaistas
23 straipsnių
Insultas ir infarktas yra dvi daug gyvybių nusinešančios ligos, tačiau, pasirodo, jų riziką galima gerokai sumažinti, net ir turintiems antsvorio ar nutukusiems žmonėms.
Paaiškėjo, kad veiklioji medžiaga vaistuose nuo hipertenzijos rilmenidinas lėtina kirmėlių senėjimą – toks jo poveikis hipotetiškai galėtų padėti žmonėms ilgiau gyventi ir išsaugoti geresnę sveikatą vėlyvaisiais gyvenimo metais.
Technologijų milžinų vadovai, norėdami sulėtinti senėjimą, griebiasi receptinių tablečių, tokių kaip metforminas ir rapamicinas. Šie vaistai sutramdo „ląsteles zombius“ (angl. „zombie cells“), kurios gali sukelti su amžiumi susijusias ligas. Naujos kartos vaistai galėtų iš organizmo išvalyti kenksmi...
Žmonės nuo Romos imperijos laikų žinojo, kad būdami apsvaigę esame labiau linkę sakyti tiesą. Iš to ir kilo tiesos serumo idėja. Tiesos serumu vadinamos įvairios „protą keičiančios“ medžiagos, kurios, kaip manoma, gali padaryti mus nepajėgius meluoti. Tačiau iš tikrųjų nė viena medžiaga nėra tokia s...
Vaistas nuo rūgštingumo vyrą sutrikdė: net ir paskaičius informacinį lapelį kilo klausimas, kaip tokį vartoti (4)
Skrandžio rūgštingumas – daugeliui pažįstamas nemalonus pojūtis. Su tuo susidūrė ir vilnietis Aurimas.
Į kompensavimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis įtraukiamas brangus priešvėžinis vaistas bei dvi medicinos pagalbos priemonės, padėsiančios ligoninių gydytojams kovoti su itin sunkiomis ligomis ir būklėmis, praneša Valstybinė ligonių kasa.
Genų terapijos istorija buvo ilga ir nelengva. Nors mokslininkai neseniai šioje srityje padarė pastebimą pažangą, praeities nesėkmės, įskaitant mirties atvejus, skatino nepasitikėjimą šiuo gydymo būdu. Nepaisant keblios istorijos, ekspertai įsitikinę – genų terapija gali turėti ateitį.
Dalis gyventojų skundžiasi vaistinėse nebegaunantys jiems reikalingų vaistų. Priežastys čia kelios – ir besikeičiantys kainynai, ir sutrikusios vaistų tiekimo grandinės, ir tai, kaip pačios vaistinės medikamentus užsakinėja. Bėdos ypač paliečia gyvenančiuos regionuose pacientus, tačiau ministerija t...
Tyrimas parodė: naujas vaistas nuo Alzheimerio ligos sulėtina pažinimo funkcijų mažėjimą 27 proc. (1)
Japonijos farmacijos bendrovės „Eisai“ ir JAV vaistų gamintojos „Biogen“ atliktas naujo Alzheimerio ligos vaisto klinikinis tyrimas parodė daug žadančių rezultatų. Atlikus didelės apimties tyrimą nustatyta, kad per 18 mėnesių pacientų pažintinių gebėjimų blogėjimas sumažėjo 27 proc. Tyrime dalyvavo ...
Nuo kitų metų nusprendusios nutraukti nėštumą lietuvės tai padaryti galės be chirurginės intervencijos, suvartodamos tam skirtų vaistų. Naujasis sveikatos ministro pasirašytas įstatymas šį mėnesį buvo pristatytas kaip ilgai lauktas ir pagaliau Lietuvoje priimtas žingsnis, padėsiantis užtikrinti mote...
Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį patvirtino vaistą baricitinibą kaip pirmąją geriamąją tabletę sunkios formos alopecia areata – autoimuniniam sutrikimui, kuriuo kasmet JAV suserga daugiau kaip 300 tūkst. žmonių – gydyti.
„Sanofi“ sukurtas eksperimentinis preparatas amcenestrantas patyrė nesėkmę klinikiniuose krūties vėžio bandymuose. Tai sudavė smūgį potencialiam prancūzų vaistų gamintojo bestseleriui.
JAV farmacijos milžinė „Merck“ pirmadienį pranešė, kad pateikė paraišką skubos tvarka leisti JAV naudoti jos sukurtą geriamąjį vaistą nuo COVID-19. Tai svarbus žingsnis mėginant sukurti paprastą priemonę šiai ligai gydyti.
Aspirinas nepagerina galimybės išgyventi į ligoninę dėl COVID-19 ligos paguldytiems pacientams, parodė didžiulis tyrimas.
Vilniuje įsikūrusi „Northway Biotech“ pernai pranešė, kad kartu su šveicarais kuria vaistą nuo koronaviruso. Šiandien lietuvių įmonė skelbia vaistą jau sukūrusi.
Artėjant Tarptautinei moterų solidarumo dienai, norėtųsi džiaugtis augančiomis moterų galimybėmis ir teisių apsauga moderniame pasaulyje. Deja, šią dieną tenka šnekėti ne apie tai, ką moterys turi ar pasiekė, o apie tai, ko mūsų šalis joms vis dar neužtikrina.
Vaistas, kuris bus įtrauktas į Jungtinės Karalystės (JK) gydymo gaires, suteikia viltį augant nerimui, kad šalies sveikatos apsaugos sistema gali subyrėti.
Pirmasis vaistas nuo ŽIV padėdavo net tiems, kurie jau buvo priartėję prie pat mirties slenksčio. Deja, ėmus jį skirti vis naujiems pacientams, gydytojų entuziazmas pamažu blėso – stebuklo nebeįvykdavo, kitaip sakant, vaistas po kurio laiko nustojo veiksmingumo.
Kompanijos „Novartis“ vaistas, skirtas moterims, sergančioms HR+ / HER2- pažengusiu krūties vėžiu, ir gavęs aukščiausią įvertinimą iš visų CDK4/6 inhibitorių pagal ESMO klinikinio naudingumo skalę, prieinamas ir Lietuvos moterims, nes nuo šio pavasario jis įrašytas į kompensuojamųjų vaistų sąrašą, r...