Klaidingai interpretuotas įstatymas paskatino socialinių tinklų vartotojų kalbas apie tai, kad Prancūzijoje iRNR vakcinų kritikai gali atsidurti už grotų arba gauti šimtus tūkstančių eurų siekiančias baudas. „Melo detektorius“ paaiškina, ką iš tiesų reiškia šioje šalyje priimtas įstatymas, kuriuo si...
vakcinos
234 straipsnių
Socialiniuose tinkluose tėvai ir toliau melagingai gąsdinami neskiepyti savo vaikų, nes vakcijos esą labai padidina riziką, jog mažamečiai patirs nervinės sistemos raidos sutrikimų ar jiems bus diagnozuotas autizmas.
Net kai tyrimuose apie vakcinas nuo COVID-19 nerašoma apie jų žalą, melagienų skleidėjai nepasivargina tokios melagingos informacijos pridėti nuo savęs. Taip visuomenė bauginama tariama skiepų žala. „Melo detektorius“ aptiko dar vieną atvejį, kuomet naujas tyrimas apie vakcinas buvo apipintas išgalv...
Nėštumas – ypatingas laikotarpis, nes rūpindamasi savo sveikata, mama tuo pačiu pasirūpina ir kūdikio sveikata, o užsitikrinti apsaugą nuo užkrečiamųjų ligų laukiantis kūdikio – ypač svarbu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, ka...
Dėkoju Juliui Kalibatui už atsiliepimą apie knygą „Auginu vaiką be skiepų“ ir mano parašytą anotaciją bei kviečiu diskusijai tiesioginiame eteryje. Dėkoju „Delfi“ už skirtingų nuomonių atspindėjimą.
Nors vakcinų istorija pasaulyje skaičiuoja jau kelis šimtmečius, jos vis dar kelia nepaaiškinamą baimę žmonėms. Šįkart socialiniuose tinkluose plinta melaginga informacija, kad vakcinos buvo sukurtos žudyti, jose yra vėžį sukeliančių medžiagų ir jos sukelia širdies nepakankamumą. „Melo detektorius“ ...
Socialiniuose tinkluose pasklido klaidinanti informacija, kad vėžys buvo nežinomas, kol žmonės nepradėjo skiepytis nuo karvių raupų. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Skiepai yra vienas didžiausių medicinos laimėjimų, kasmet išsaugantis apie 2 milijonus gyvybių visame pasaulyje. Tačiau jų sėkmė jau yra padariusi „meškos paslaugą“ – ligoms dingus, žmonės pradeda abejoti skiepų būtinybe. Vakcinos išgelbėjo pasaulį nuo raupų, sumažino poliomielito ir tymų atvejų ska...
Socialiniuose tinkluose ir toliau sklinda sąmokslo teorijos apie vakcinas. Melagingai teigiama, kad niekada neskiepyti žmonės yra sveikiausi planetos gyventojai.
Socialiniuose tinkluose pasklido ne vienas įrašas apie 23 metų amerikietę Alexis Lorenze. Internautai tvirtina, kad po to, kai mergina pasiskiepijo, ji susirgo sunkia liga. „Melo detektoriaus“ tai patikrina.
Internete plačiai platinamas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip įvairių sričių sportininkai suklumpa ar apalpsta dėl neaiškių aplinkybių. Komentatoriai ir įrašų autoriai teigia, kad priežastis yra pavojingas COVID-19 skiepų šalutinis poveikis.
Internautų dėmesį patraukė Šiaurės Airijoje viešosioms diskusijoms neseniai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo norima reglamentuoti, kokiomis aplinkybėmis gyventojams galėtų būti nurodoma skiepytis, izoliuotis ar karantinuotis. „Melo detektorius“ paaiškina, ką konkrečiai numato įstatymo projektas.
Prasidėjus sezoninių ligų ir virusų sezonui, gyventojai susiduria su problemomis – pakvietus nemokamai pasiskiepyti nuo gripo bei COVID-19, gautas atsakymas šokiravo.
Socialiniuose tinkluose ir toliau plinta melagingi pranešimai apie COVID-19 vakcinų poveikį, o tai ypač aktualu dabar, kai vėl išaugo sergamumas šia liga.
Internete pasirodė neva iš 2021 m. nutekintas vaizdo įrašas, kuriame „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas kalba apie COVID-19 vakcinas. Komentatoriai teigia, kad jis darbuotojams siūlo nesiskiepyti. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Pastarąją savaitę socialinių tinklų vartotojus labiausiai jaudino sveikatos temos. Paskleista melagysčių apie paukščių gripą, Covid-19 vakcinas ir bezdžionių raupus.
Praėjusią savaitę socialinių tinklų vartotojus labiausiai domino klimato kaitos, Ukrainos ir skiepų nuo Covid-19 ligos temos. Atgijo gąsdinimai, esą vakcinos negrįžtamai pažeidžia reprodukcinę sveikatą.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad nuo rugsėjo 1-osios visi 50–55 metų amžiaus gyventojai nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai. Tokio amžiaus asmenų grupė skiepijimui nuo erkinio encefalito pasirinkta neatsitiktinai – Europoje didžioji dalis sunkių erkinio e...
Tarp praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukusių melagingų žinučių pateko Kremliui palankių asmenų skleidžiama dezinformacija apie vaikų ligoninės ataką Kyjive, sena sąmokslo teorija apie „turbo vėžį“ ir nepagrįstas pasipiktinimas dėl neva prekybos centruose skiedžiamo karvės pieno.
Socialiniuose tinkluose teigiama, kad TV kanalo „Fox 4“ žinių vedėjas Mattas Stewartas ir jo žmona Chrissy Stewart staigiai susirgo „turbo vėžiu“. Anot internautų, jie abu pasiskiepijo nuo COVID-19 per pandemiją ir tai sukėlė jų onkologines ligas. „Melo detektorius“ tai patikrina.