Kambaryje yra dramblys, bet jo niekas nemato arba apsimeta, jog nemato. Turiu galvoje paskutinius Rusijos Prezidento Vladimiro Putino pareiškimus ir istorinius „tyrinėjimus“, paskelbtus žurnale The National Interest. Šiame ilgame ir gan nuobodžiame tekste nėra nieko naujo, ko Putinas nebūtų pasakęs ...
Valentinas Mitė
37 straipsnių
Lietuvoje seniai paplitusi diskriminacija dėl amžiaus. Tik mažai kas į tai kreipia dėmesį. Dabar diskriminacijai plačiai atveriamos durys ir valstybė ją skatina.
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka elgiasi iracionaliai neigdamas pandemiją. Tačiau situacija naudojasi dar labiau smaugdamas pilietinę visuomenę.
Rusijoje jau kuris laikas vyksta teismo procesai, kuriuose teisiami jauni žmones, dažniausiai gimę po TSRS subyrėjimo. Į taip vadinamas „teroristines organizacijas“ infiltruojami saugumo provokatoriai bei kaltinamieji kankinami.
Karas Sirijoje tapo tokiu įprastu reiškiniu, jog atrodo, kad apie jį kalbėti yra banalu. Tačiau ten kasdien miršta žmones, o Sirija gali tapti ta vieta, kur gali kilti rimtas karas. Karas apimantis ne vien Artimuosius Rytus.
Ukrainos valdžia susilaukė kritikos dėl žiniasklaidos laisvės pažeidinėjimų. Kai Volodymyro Zelenskio „Tautos tarnas“ turi tokią parlamentinę daugumą, gali atrodyti, jog suteikta valdžia leidžia daryti (arba nedaryti) viską. Vardan šalies klestėjimo.
Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė daug būsimų pakeitimų Konstitucijoje. Sudaryta darbo grupė tiems konstituciniams pakeitimams parengti. Atsistatydino ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas. Jis tapo laikinai einančiu pareigas, o naujuoju ministru pirmininku nominuotas F...
Sausio pirmą dieną sukako 20 metų, kai Rusija valdo Vladimiras Putinas. Tai ilgiau nei bet koks kitas Rusijos valdovas XX amžiuje, išskyrus J. Staliną.
Britanijos konservatoriai pasiekė istorinę pergalę, o leiboristai istorinį pralaimėjimą. Lietuvai džiaugtis nėra ko, nes „Brexitą“ ji pajus ekonomiškai. Tai bus dar vienas smūgis Lietuvos ūkiui kartu su žadamu ES išmokų mažinimu. Kitas klausimas – kokias teises Britanijoje turės dabar ten gausiai gy...
Vladimiro Putino režimas kuo toliau, tuo labiau kišasi į žmonių privačią erdvę. Tai daug kam daro gyvenimą nepakenčiamą, bet didžioji dalis tyli. Neaišku, ar visuomenė taip įpratus nuo tarybinių laikų, ar įbauginta dabar, ar tos baimės šaknys paaiškinamos istoriškai.
Tapo įprasta dėl daug ko kaltinti Turkiją. Ji tampa nepatikima NATO sąjungininke; artėja su Rusija iš kurios perka kai kurią ginkluotę; užima dalį Sirijos teritorijos; nesilaiko Vakaruose priimtų demokratijos normų ir galų gale yra valdoma vis labiau diktatorišku tampančiu prezidentu Recepu Tayyipu ...
Valentinas Mitė. ESBO konferencija, skirta spaudos laisvei Rusijoje, tapo platforma Putino propagandai (35)
Kadangi dirbu tarptautinėje žurnalistų teisių gynimo organizacijoje, ESBO pakvietė į konferenciją Maskvoje, skirtą spaudos laisvei Rusijoje, kuri vyko lapkričio pradžioje. Įdomiausia, jog konferenciją organizavo ESBO kartu su Rusijos Užsienio reikalų ministerija. ESBO turbūt liko vienintelė rimta Va...
Irake jau kuris laikas nerimsta masiniai protestai prieš valdžią. Yra ne viena dešimtis žuvusių, bet nepanašu, jog padėtis nurimtų.
Du kartus iš eilės Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio nepavyko iškrapštyti iš užimamos kėdės. Seimo pirmininkas parodė nepaprastą užsispyrimą ir tai davė rezultatą – iki Seimo kadencijos pabaigos jis turbūt liks šiose pareigose.
Noriu pažvelgti šiek tiek kitu kampu į problemas, išdėstytas Vladimiro Laučiaus straipsnyje, skirtame Sirijai, arba tiksliau ES kritikai bei fone esančiame kolonializmo gynimui.
Artėja rugsėjo pabaiga, kai turi įvykti „Brexit“, bet jokio persilaužimo derybose tarp Britanijos ir ES nėra.
Virginijus Sinkevičius – laimės kūdikis. Ne visiems pavyksta neturint net trisdešimties metų užimti vienas aukščiausių pareigų ES, tapti ES ministru.
Pradėdamas Seimo rudens sesiją, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išreiškė viltį, kad planuojamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimas dėl Rusijos įtakos Lietuvos politikos sistemoje būtų atliekamas objektyviai. Vėliau jis pridūrė, kad parlamentas turėtų tirti ir verslo ryšiu...
Prisimename Baltijos kelią ir kitus Sąjūdžio renginius. Tačiau užmirštame, kokį svarbų vaidmenį tais laikais turėjo žiniasklaida. Jei ne „Sąjūdžio žinios“, „Atgimimas“ bei kiti vietiniai Sąjūdžio leidiniai, vargu ar daugelis renginių būtų įvykę iš viso.
Besaikis pinigų troškulys žudo. Ypač kai bandoma juos gauti bet kokia kaina. Kalbu apie plynus miškų kirtimus.