Nepraėjus nė mėnesiui po valstybės duomenų centro, statomo šalia Vilniaus TV bokšto, inaguracijos, jau baigti žemės ciklo darbai, sparčiai kyla pastato konstrukcijos, tvarkomas aplinkos landšaftas. Nepraėjus nė mėnesiui po valstybės duomenų centro, statomo šalia Vilniaus TV bokšto, inaguracijos, jau...
valstybė
126 straipsnių
Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę vyriausybę, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą.
Vienas iš mane labiausiai liūdinančių ir pyktį keliančių dalykų yra šiuolaikinis bandymas nuslopinti individualumą. Į eterį kuo toliau, tuo labiau kišamos mielos vidutinybės, neturinčios aštrių kampų. Bet žinote, kaip yra – pavyzdžiui, liūdesys – yra labai svarbi emocija. Be sugebėjimo jį išgyventi,...
Lietuvių kalba unikali. Jeigu tautos vertė, imant visą žmoniją, būtų matuojama kalbos grožiu, tai lietuvių tauta turėtų užimti pirmą vietą Europos tautų tarpe. Unikalios lietuvių pavardės. Tačiau kalbą pastaruoju metu mėginama paversti įvairių ideologijų tarnaite.
Bendrovei „Perlas Energija“ jau paskutines dienas tiekiant elektrą gyventojams, keliasdešimt tūkstančių didesniųjų jos klientų neskuba rinktis kito tiekėjo. Dalis veikiausiai liks mėnesiui garantiniame tiekime, kurį jiems žada dosniai kompensuoti valstybė. Savo ruožtu ligšioliniams šios paslaugos kl...
Valstybingumas neprasideda tuščiame laike ir erdvėje ir neturi aiškaus atskaitos taško ateityje. Valstybės pažangos strategijai pasirinkdami 2050-uosius metus, stengiamės dar protu ir vaizduote suvaldomo laiko horizonte nuspėti valstybingumo vystymosi kryptis ir suvaldyti savo viltingus ar nerimasti...
LR Seimas nubalsavo už žmogaus teisę negimti? Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 1 straipsnis skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai.“
Teisininkas Civilka: metavisata atsiranda kaip konkurentė tradicinei fizinei visatai, kurioje dominuoja valstybės (1)
Metavisata gali tapti konkurente tradicinei fizinei visatai, kurioje dominuoja valstybės, sako advokatų kontoros „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka. „Jeigu tradicinė valstybinė teisė buvo grindžiama teritorija – tik teritorijos ribose valstybė galėjo įgyvendinti savo prievartą – tai metavisato...
Išgirdus, kiek uždirba naujokas jo įmonėje, specialistui net rankos nusviro: liūdni laikai ateina (143)
Mane tiesiog piktina valstybės požiūris į dirbantį žmogų, o dabar labiau piktina darbdavių nesugebėjimas mąstyti ir motyvuoti savo darbuotojo. Juk ei, darbdaviai! Mes jums uždirbame pelną! Apie ką aš? Na, nuo pradžių...
Buvęs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Mindaugas Kluonis prašo valstybės atlyginti neturtinę žalą dėl, jo manymu, pažeistų teisių lygiomis sąlygomis stoti į į valstybės tarnybą.
Esu savo šalį mylinti, socialiai atsakinga, už asmens laisves pasisakanti pilietė. Visuomet maniau, kad demokratinėje valstybėje tribūna laisvam žodžiui turi būti suteikiama visiems ir kiekvienam. Tačiau tai, kas vyko rugpjūčio 10 dieną prie Seimo rūmų, neturėjo nieko bendro su taikiu protestu.
Ketvirtadienį Lietuva mini 31-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines.
Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausio mėnesį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 6,5 proc. (60,3 mln. eurų) mažiau nei 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu.
Šaltenis valstybės kelią po Sausio 13-osios vadina fantastišku: nereikia iš anksto būti nelaimingam bet kokia proga (147)
Signataras, rašytojas Saulius Šaltenis sako, kad valstybės kelias nuo Sausio 13-osios iki dabar buvo fantastiškas. Pasak jo, būtina išsaugoti istorinę atmintį, o toks ryšys ir žinios apie istoriją iš kartos į kartą turi būti perduodamos šeimoje.
Norėdami prisiliesti prie prasmės, turime pradėti nuo paprasčiausių klausimų. Kodėl Lietuvai tokia reikšminga Sausio 13-oji?
Nors pandemijos metu nerekomenduojama keliauti, galima tobulinti geografijos žinias. Delfi parengė testą, kuris daug sudėtingesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai 10 valstybių kontūrų – ar atpažinti jas visas?
Pirmosios lietuviškos gimnazijos direktorė atskleidė 30 metų darbo užkulisius: kai kurios istorijos šokiruoja (31)
Danutė Bronė Puchovičienė beveik tris dešimtmečius dirbo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktore. Moteris pasakoja apie vadovavimą pirmajai lietuviškai gimnazijai, džiaugsmingus, taip pat ir skaudžius ar net šokiruojančius įvykius, nutikusius per pastaruosius dvidešimt septynerius metus.
Žurnalo redaktorius traukia per dantį Lietuvos elitą: turėtų spręsti pasaulio bėdas, o ne pūstis kaip varlės (110)
Vadovų konsultantas Saulius Jovaišas iškėlė klausimą apie elitą – kuo jis ypatingas valstybingumui, ką visuomenė išrenka į elitą, kaip šie žmonės turėtų elgtis, kad pateisintų reitingus ir, kaip prie to prisideda žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme.
Patyrę verslininkai apie bemieges naktis ir paaukotus santykius su artimaisiais: turint tik idėją, sėkmingas verslas – neįmanomas (85)
Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose yra nemažai sėkmės istorijų, kaip jaunas žmogus, vedamas idėjos, sukūrė sėkmingą verslą ir planuoja jo plėtrą. Išties, entuziazmas ir optimizmas – užkrečiantys, tačiau, kaip sako ilgamečiai verslininkai, pavydą keliančių istorijų užkulisiuose slepiasi bemiegės...
Birželio 1 dieną su žmona važiavome iš Kauno į Panevėžį. Prieš įvažiuojant į miestą mūsų automobilį prisivijo dideliu greičiu atlėkęs baltas mikroautobusas ir tiesiog „prilipo“ prie mūsų automobilio galo, trukdydamas man pristabdyti prieš miesto ženklą. Pradėjus man mažinti greitį, „erelis“ pralenkė...