Internetinėje erdvėje pasirodė pranešimas: „Energetikos ministerija parengė Vandenilio plėtros Lietuvoje 2024–2050 m. gairių įgyvendinimo planą, o Aplinkos ministerija – šio plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitą ir kviečia visuomenę susipažinti su ja bei su Plano projektu.“
vandens ištekliai
6 straipsnių
Norintiems tapti geresniais keliautojais, saugančiais gamtą, sužinoti, kaip ir kuo kiekvienas mūsų galėtų prisidėti prie jos išsaugojimo, parengta speciali atmintinė. Tai atsakymai į klausimus, kodėl turime vežtis savo gertuvę, atsisakyti plastiko, rūšiuoti atliekas, rekomendacijos, kaip atsakingai ...
Japonija visada garsėjo paslaptingu ryšiu su gamta, švara ir preciziškumu. Shinto, vienas iš Japonijos regionų, taip pat žymus savo tyro vandens ištekliais. Aprūpinti žmones švariu vandeniu čia padeda milžiniški karpiai.
Kinijos autonomiškas povandeninis aparatas „Qianlong No.2“ turėtų atlikti svarbų vaidmenį ateityje žvalgant ir eksploatuojant šalies giliųjų vandenų išteklius. 1,5 t sveriantis autonomiškas povandeninis aparatas yra 3,5 m ilgio, 1,3 m aukščio ir 0,7 m pločio. Vandenyne jis gali panirti į 4500 m gylį...
Daug sveikiau gerti vandenį iš čiaupo nei iš šaltinio ar šulinio, sako laikinasis Lietuvos geologijos tarnybos vadovas Jonas Satkūnas. Anot jo, tokiame vandenyje nėra nitratų. Tiesa, jame surandama daugiau geležies, bet ji labai paprastai pašalinama.
Norintys gyventi darniau su aplinka turėtų rūpintis ne tik paliekamu anglies dvideginio pėdsaku, bet ir sunaudojamo vandens kiekiu.