Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse dominuoja lietuviška mėsa – ji sudaro net 95 proc. viso reguliaraus šviežios mėsos asortimento. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tai leidžia užtikrinti maksimalų mėsos šviežumą, kontrolę ir kokybę.
Veršiena
29 straipsnių
Receptą pristato virtuvės šefas Rokas Galvonas.
Pasibaigus šventėms ir išragavus daugybę Velykų stalo patiekalų norisi šiek tiek atsikvėpti ir į racioną įtraukti daugiau daržovių bei liesesnių ir lengvesnių produktų. Vienas jų – veršiena. Ši mėsos rūšis – viena sveikiausių ir natūraliausių, nes joje beveik nėra riebalų, aptinkama mažai cholestero...
Edvinas Krivas prekiauja šviežia veršiena, jautiena ir aviena iš geriausių Lietuvos ūkių. Nors atrodo, kad tai nėra nei nauja, nei išmani verslo sritis, tačiau tai – tik pirmasis įspūdis.
Garsus gastronomijos istorikas Pellegrino Artusi teigia, kad šis vos per kelias minutes paruošiamas patiekalas gimė Šiaurės Italijoje, tačiau jį pasisavino romiečiai. Todėl gardusis veršienos ir brandinto kumpio kepsnys „saltimbocca“, o šis žodis itališkai reiškia „šok tiesiog į burną“ tapo romietiš...
Jautiena vertinama dėl sodraus skonio, sultingumo, veršiena – dėl švelnesio skonio, minkštesnės mėsos. Šios galvijų mėsos ypatybės žinotos nuo seno, tad verta pasisemti idėjų, kaip tinkamai paruošti galvijų mėsą, iš praeities virėjų.
Velykos yra puikus metas išbandyti kažką naujo, tačiau DELFI kviečia savo skaitytojus išbandyti kai ką seno – šimto metų senumo lietuviškus receptus.
Gyvulių šėrimo būdas ir amžius turi reikšmės mėsos savybėms – skoniui, minkštumui ar spalvai. Kaip neapsigauti perkant mėsą, kaip atskirti jautieną nuo veršienos ir avieną nuo ėrienos?
Dažnas klausinėja, praėjus 26 metams po nepriklausomybės paskelbimo: „O kada mes gyvensime taip, kaip Švedijoje ar Austrijoje?“.
Kažkada, kaip aš mėgstu juokauti, prieš tūkstantį metų, gaminome namines dešreles. Jų reikia prisigaminti ne vienam kartui, nes tiesiog neapsimoka traukti visų "kombainų" iš spintelių, malti, plauti, kapoti ir t.t.
Statistinis Lietuvos gyventojas per metus suvalgo net 65 kilogramus mėsos, tačiau ne visad šis kiekis yra naudingas organizmui ir virsta taip reikalinga energija. Specialistų nuomone, nors mėsą ir rekomenduojama valgyti kiekvieną dieną, ja nereikėtų piktnaudžiauti. Norint, kad mėsa organizmui „atidu...
„Šie pyragėliai gali būti su įvairiausiais įdarais. Čia pateikiu vieną variantą, nors jų galima lengvai prisigalvoti pasitelkus savo skonį ir fantaziją”, - receptą pristatė Aleksandras Pogrebnojus.