Visi žinome, kad stipri imuninė sistema padeda išvengti įprasto peršalimo. Bet ar žinote, jog imunitetas yra toks galingas, kad gali apsaugoti nuo vėžio? O jeigu sergate vėžiu, imuninė sistema sugeba jį visiškai pašalinti iš jūsų organizmo, net jeigu jis ten išplito. Dažniausiai dėl vėžio kaltiname ...
vėžio ląstelės
13 straipsnių
Siekdami nugalėti vėžį, mokslininkai pasitelkė galingą ginklą: dabar navikus tiria net astronomai (1)
Pastaruosius du dešimtmečius Johnso Hopkinso universitete Baltimorėje dirbantis astronomas Alexanderis Szalay padėjo kurti detaliausius iki šiol žinomus kosmoso žemėlapius. Duomenų jis sėmėsi iš 2000 m. pradėto projekto „Sloan Digital Sky Survey“. Iki šiol projekte ištirtas trečdalis dangaus skliaut...
Išsiaiškino vėžio ląstelių paslaptį: kai jos pereina į tokią būseną – net ir efektyviausi vaistai nepadės (41)
Šiuolaikinės vėžio gydymo priemonės yra labai efektyvios, tačiau kartais vėžio ląstelės vis tiek kažkaip išgyvena. Kai kurios, atrodo, pranyksta tik trumpam ir vėl pradeda daugintis vis pasibaigus gydymui. Naujas tyrimas rodo, kad vėžio ląstelės chemoterapiją išgyvena kaip meškos žiemą.
Eksperimentinis vėžio gydymo metodas teikia daug vilčių: vėžinės ląstelės naikinamos be jokių vaistų (70)
Vienas iš naujausių mokslininkų atrastų vėžio gydymo metodų naudoja vadinamąjį „Trojos arklį“ – jo tikslas paskatinti vėžio ląsteles susinaikinti nenaudojant jokių vaistų.
Galimybės išgyti nuo vėžio yra realesnės negu bet kada anksčiau, tvirtina viena garsi onkologė.
Mokslininkai atrado, kad vieni egzistuojantys vaistai tikrąja to žodžio prasme gali priversti vėžio ląsteles „įstrigti“ ir neleisti joms plisti po organizmą.
Vėžys - klastinga liga, kuri šiandien smogia vis jaunesniems. Tačiau, pasirodo, ne viskas priklauso nuo lemties ar genetinio polinkio. Apie tai, ką kiekvienas žmogus gali kasdien daryti, kad atbaidytų šį susirgimą - pokalbis su Nacionalinio vėžio instituto imunologu Mariumi Strioga.
Vėžio ląstelės pasižymi savo augimo sparta: viena ląstelė greitai tampa dviem, o dvi – daugybe, rašo portalas „futurity.com“.
Kaip susiformuoja augliai ir kaip organizme plinta vėžys – tai klausimai, jau labai ilgai neduodantys ramiai miegoti mokslininkams. Tik radus atsakymą į šiuos du klausimus, pavyktų svarbiausia užduotis – įveikti onkologines ligas.
Amerikiečių mokslininkai skelbia, kad buvo atlikti bandymai su šunimi, kuris sugeba užuosti skydliaukės vėžį dar prieš jį diagnozuojant medikams. Bandymų, kuriuose dalyvavo 34 žmonės, metu šis šuo sėkmingai nustatė onkologinę ligą 88 proc. atvejų, skelbia BBC.
Vienas itin tyro alyvuogių aliejaus komponentas sunaikina įvairias žmogaus vėžio ląsteles, nekenkdamas sveikosioms. Mokslininkai žinojo, kad oleokantalai gali naikinti vėžio ląsteles, bet tiksliai negalėjo pasakyti, kaip tai vyksta.
Tiek daugėja vėžio susirgimų, kas jau greitai šią ligą priimsime kaip įprastinę slogą ankstyvo pavasario metu.
Pietų Korėjos mokslininkai teigia sukūrę pirmąjį pasaulyje nanorobotą, kuris pasitarnautų gydant vėžį. Robotas keliauja paciento kūne pasitelkus genų inžinierių sukurtą bakteriją – tiesiai į vėžinių ląstelių sankaupą, kur iškrauna krovinį: kovai su vėžiu skirtus vaistus.