Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkas Arnas Kunevičius sako, kad smegenų ir gerųjų bakterijų ryšys žinomas jau nuo senų laikų, tačiau tik dabar pradedama aiškintis, kaip gerosios bakterijos iš tiesų veikia kūną.
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras
5 straipsnių
Jei 2012 metais žaidėte kompiuteriu, galbūt prisiminsite „Plague Inc“. Viena iš šio strateginio žaidimo užduočių – visame pasaulyje paskleisti mirtiną virusą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Deja, vėliau šis scenarijus tapo skaudžia realybe – COVID-19 pandemija pareikalavo daugybės gyvybių ir sukėlė...
Po protrūkio Nemenčinėje 3 kartus tyrė užsikrėtusių koronavirusu antikūnus: paaiškėjo, kaip kinta jų kiekis (307)
Prieš pusantrų metų nedidelis Nemenčinės miestelis Vilniaus rajone netikėtai atsidūrė visų dėmesio centre. Viena čia veikiančių įmonių tapo didžiuliu koronaviruso židiniu, iš kurio infekcija pasklido po miestelį, todėl jį net nuspręsta uždaryti – uždrausti atvykti ir išvykti iš Nemenčinės.
Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrimą pradeda UAB „Imunodiagnostika“, neseniai pristačiusi lietuvišką Covid-19 antikūnų testą, rašoma pranešime.
Lietuvos mokslininkai sulaukė tarptautinio dėmesio: gali palengvinti sergančiųjų cukriniu diabetu gyvenimą (12)
Prestižiniame mokslo žurnale „Biosensors and Bioelectronics“ buvo publikuotas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų tyrimas apie naujo tipo biojutiklius. Šis darbas suteikia vilčių sukurti komercinę technologiją, padėsianč...