Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, siekdamos suvaldyti dėl COVID-19 blogėjančią epidemiologinę situaciją, iki kitos savaitės sekmadienio, kovo 5 dienos, sustabdė pacientų lankymą Vidaus ligų diagnostikos bei antrame Kardiologijos skyriuje.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos
31 straipsnių
Ir mokėsi, ir greičiau sveiko. Vilniaus Santariškių ligoninė beveik visus metus buvo virtusi senųjų amatų mini dirbtuvėlėmis, kurios praskaidrino ligoninės kasdienybę. Ligoninėje vyko įvairiausi edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji pacientai bei juos slaugantys tėveliai įgijo žinių apie senuos...
Nuo 2017 m. gegužės 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos keičia pavadinimą. Nuo šiol tai – Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos skelbia sąrašą bendrovių, kurios 2016 m. į VMI sąskaitą sumokėjo daugiausia mokesčių ir kitų įmokų (atėmus mokėtojams grąžintas mokesčių sumas).
Lietuvoje pirmą kartą oficialiai pristatomi unikalūs 24 Europos retų ligų tinklai, padėsiantys diagnozuoti ir gydyti retas ar sudėtingas ligas.
Vilniaus miesto apylinkės teismas baigė nagrinėti bylą dėl gimdymų namuose ir dabar rašo nuosprendį dviem moterims, kurios teikė įvairią pagalbą gimdyvėms.
Pastarosiomis dienomis stipriai šąlant Vilnius miesto gatvės gali priminti čiuožyklą. Jei sniegą dar kur spėta nukasti, tai užsiimti barstymo darbais, panašu, pristigo laiko.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos nuo lapkričio pradžios vyrų šlapimo nelaikymo gydymui pirmosios Lietuvoje pradėjo naudoti modernius dirbtinius sfinkterius AMS 800 (AMS – amerikietiškos medicininės sistemos).
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausiančio spalio 15-ąją rengiamame „Vilniaus 20 km bėgime“, numerį. Jau trečius metus pagrindinis šio bėgimo tikslas – propaguoti organų donorystę.
Jau beveik du mėnesius Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose gydomo sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos žmona Živilė feisbuke kreipėsi į žmones. Moteris sako tikinti, kad vyras pasveiks ir prašo palaikymo rinkimuose.
Pažangūs vaistai – labai svarbi ir neatsiejama sėkmingo gydymo dalis. Kiekvienas, pakirstas ligos, nori ir tikisi, kad kovai su ja bus pasitelkti patys inovatyviausi medikamentai. Tam, kad vaistas pasiektų pacientus, jo laukia ilgas kelias.
Ar žinote, kad sveikas suaugęs žmogus per minutę įkvepia 7-8 litrus oro, o tai yra 550 litrų gryno deguonies per dieną? Tuo tarpu idiopatine plaučių fibroze sergančiam žmogui sukvėpuoti tokį kiekį deguonies yra tikras iššūkis.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose dėl ūminio pankreatito gydomo sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Juro Poželos sveikata gerėja, sako partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius.
Pavojinga sąnarių liga bursitas aiškios pacientų rizikos grupės neturi – nuo jos kenčia ir jaunuoliai, ir brandaus amžiaus žmonės. Bursitas – sąnarių tepalinio maišelio (bursos) uždegimas gali pasireikšti staiga arba išsivystyti palaipsniui per ilgą laiką, dažniausiai ši liga apima pečių, kelių, alk...
Daugiau nei 700 pasidalinimų, 4.2 tūkst. paspaudimų „patinka“ ir dešimtys piktų komentarų – tokios reakcijos feisbuke sulaukė vilniečio įrašas apie nesėkmingą bandymą gauti būtinas medicinines paslaugas. Tiesa, pykčio lavina buvo nukreipta ne į jaunuolį, o didžiausią šalies gydymo įstaigą.
Senstant visuomenei daugėja žmonių, kurie serga prieširdžių virpėjimu ir kasdien rizikuoja patirti išeminį insultą. Jeigu jie nebus tinkamai gydomi, greitai šalyje gyvens daug vyresnio amžiaus žmonių su sunkia negalia.
Praėjusių metų pabaigoje buvo išplėstos kompensuojamųjų statinų – vaistų širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms gydyti – skyrimo sąlygos.
Kauno klinikų pacientė, kuriai abipusės kochlearinės implantacijos operacijos atliktos dar iki pirmojo gimtadienio, jau girdi abiem ausimis. Ketvirtadienio rytą Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų ambulatorinio skyriaus kabinete mergaitė antrą kartą patyrė stebuklą – išgirdo pirmuosius garsus...
Šų metų kovo 21-ą dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos drauge su Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, Lietuvos žmogaus genetikos draugija, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija bei Lietuvos jūrų muziejumi trečią kartą Lietuvoje minės Pasauli...
Vilnietės Anastasijos Kovaliovos tėvus daktarai buvo įspėję, kad jų dukrelė nepagydomai serga ir ilgai negyvens.