Lietuva blaivosi po audros. Jausmas panašus kaip po labai prastai išmiegotos nakties. Ir sunku, ir bloga, ir jėgų nėra, o žinai, kad tiek darbo, niekas jo už tave nepadarys ir net nėra ant ko pykti.
visuotinis atšilimas
11 straipsnių
Kai viskas taip akivaizdu, privalome daryti, kas įmanoma, ir kuo skubiau. Taip susidariusią padėtį pakomentavo dėmesio vertą tyrimą inicijavęs klimatologas.
Ką tik pristatyto mokslinio tyrimo ataskaitoje pateikiamas detalus planas, kaip sumažinti klimato kaitą ir apsaugoti Žemę nuo katastrofiško scenarijaus.
Naujų tyrimų rezultatai šokiruoja: vis daugiau žmonių patiria ekologinį nerimą, daugėja svarstančių neturėti vaikų (2)
Nauja apklausa rodo, kad dėl nerimo, kurį sukelia klimato kaita, beveik trečdalis žmonių svarsto atsisakyti svarbių gyvenimo tikslų. Kito tyrimo rezultatai atskleidžia, kad dėl klimato kaitos keliamų padarinių net 40 proc. respondentų nenori turėti vaikų. Specialistai sako, kad dėl visuotinio atšili...
Neprognozuojamai augant elektros energijos ir kitoms kainoms bei infliacijai, žmonės su dideliu nerimu laukia žiemos ir tik didžiausi optimistai viliasi, kad visuotinis atšilimas šiemet pasitarnaus ekonomikai, kad žiema nebus labai šalta ir nesustingdys mūsų į ledą arba, liaudiškai tariant, nesuries...
Žmonija išgyvena antropoceno epochą, taip neoficialiai vadinamas laikotarpis, kai žmogaus veikla pradėjo daryti reikšmingą įtaką planetos klimatui ir ekosistemoms. Vis sparčiau senkant planetos ištekliams, nykstant biologinei įvairovei ir keičiantis klimatui, mokslininkai iškėlė klausimą – ar egzist...
Klimato kaita tapo viena karščiausių temų – apie ją rašo žiniasklaida ir kalba politikai ar net į vakarėlį susirinkę draugai. Visgi dažnai kyla daug painiavos, kas iš tikrųjų yra klimato kaita. Štai 10 populiariausių mitų apie klimato kaitą.
Su energetikos specialistu Sauliumi Kutu kalbamės apie vis labiau žmonijai nerimą keliantį procesą – klimato atšilimą. Vertinant tai energetiniu atžvilgiu, svarbu aptarti, kuo gi pakeisti tą iškastinį kurą, kuris ir meta į atmosferą tą anglies dvideginį.
Užduotis pakeisti klimato kaitą skatinančias nuo iškastinio kuro priklausomas technologijas vis dar nepaprastai sudėtinga.
Vandenynuose fiksuojamos karščio bangos naikina koralinius rifus kur kas greičiau nei manyta anksčiau, rodo naujausio tyrimo duomenys.
Šių metų sausį paskelbti tyrimai atskleidė, jog žuvų populiacija vandenynuose mažėja, nes pastarieji šyla. Dėl šios priežasties milijonams žmonių visame pasaulyje kyla grėsmė prarasti pagrindinį maisto ir pajamų šaltinį.