Vilniaus knygų mugėje didžiausios šalies leidyklos „Alma littera“ stendas šiais metais akį trauks ryškia, drąsia ir atvira raudona spalva. „Esame namai, kuriuose susitinka skaitytojų ir kūrėjų bendruomenė, vienijama prasmės kūrimo pojūčio, meilės knygoms ir turiniui. Mūsų stenduose mugėje bus galima...
Visvaldas Legkauskas
14 straipsnių
Visvaldas Legkauskas, socialinių mokslų daktaras, numizmatas, sulaukęs savo dukros klausimų apie pinigus susimąstė, kad tai galėtų būti įdomi tema ir kitiems vaikams. Taip gimė knyga „Pinigų kelionė: nuo atsiradimo iki kišenės“, apie kurią jis pasakojo „Delfi dienos“ rubrikoje „Knyginėjimai trumpai“...
Prognozuoja tolesnius Vyriausybės veiksmus: ar pasirinks dėti pilnus stabdžius, ar palaipsnį griežtinimą, bet to neišvengsime (867)
Koronaviruso atvejų augimo Lietuvoje tempai vis garsiai skirtingų sričių ekspertus skatina diskutuoti apie papildomų priemonių būtinybę. Stebuklingų skiepijimosi tempų augimo nebesitikima.
Pas Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ketvirtadienį apsilankę psichologai prašė nepriiminėti šiuo metu Seime svarstomo Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto, kuris, jų nuomone, sumažintų paslaugų prieinamumą.
Prieš kiek daugiau nei pusmetį Aušrinė į DELFI kreipėsi prašydama ne paramos, o darbo. Trijų vaikų mama gyveno vos iš 271 euro mėnesinių pajamų ir įsidarbinti tikino negalinti dėl gana neįprastos priežasties.
Draugų ir šeimų rateliuose dažniausiai koncentruojasi panašių politinių pažiūrų žmonės, teigia ekspertai. Tačiau ši taisyklė Lietuvoje dauguma atvejų negalioja tarp vaikų ir tėvų politinių pasirinkimų.
Norėdamas apsirūpinti juodai dienai, žmogus yra linkęs kaupti, tačiau nebūtinai pinigus. Tai gali būti kitos vertybės, pavyzdžiui, auksas ar brangieji akmenys, nekilnojamasis turtas, meno kūriniai, bet pastaraisiais metais ryškėja ir nauja tendencija. Ką žmonės yra linkę kaupti ir kodėl?
Asociacija LATGA Kultūros ministerijai neseniai pateikė autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2015 metų ataskaitą. Iš jos matyti, kad 2015-aisiais iš lietuvių autorių daugiausia skaitytos vaikų ir paauglių rašytojo Vytauto Račicko knygos. Iš mokslinės litera...
Ar teko kada nors nuėjus į parduotuvę grietinės grįžti su neragauta arbata, dailia dėžute kažkam susidėti ir lesyklėle, nors už lango vasara ir paukščių negalima primaitinti? O galbūt jūs pirkote papildomų sulčių ar sūrelių, nes prie kasų gavote už tai dovanų? Specialistai paaiškina, kokios taktikos...
Baimė ir nerimas laukiant įgytų žinių įvertinimo - egzamino - vieni dažniausiai abiturientus kankinančių jausmų. Kaip suvaldyti stresą ruošiantis svarbiems gyvenimo įvykiams pasakoja neseniai mokyklas baigę jaunuoliai ir pataria psichologas.
Jei žmogų vertinsime biologiniu aspektu, kaip gyvūną, tiek vyrai, tiek moterys turi natūralų polinkį būti neištikimi, mes nesame biologiškai monogamiški, LRT RADIJUI sako Vytauto Didžiojo universiteto docentas Visvaldas Legkauskas.
Lietuvos gyventojai, anksčiau visiškai nejautę karo baimės, dabar dėl jos nerimauja ir kai kurie jau ėmėsi veiksmų.
Kuo daugiau tėvai neleidžia vaikui to, ką jie patys daro, tuo yra didesnė ir sudėtingesnė problema, „Žinių radijui“ sakė Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos mokslų daktaras Visvaldas Legkauskas. Jis išvardino tam tikrus elgesio principus, kuriais tėvai gali teigiamai paveikti vaiką.
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje dažnai galima išgirsti, kad šiuolaikiniai vaikai „lipa ant galvos“, o tėvai viską leidžia. Štai, viena mama iš Kauno prisimena įvykusią situaciją: „Keletas vaikų, kartu ir mano, laksto ir pavaiko balandžius Katedros aikštėje.