Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Andrew Komarnyckyj rašytoju sako tapęs per laimingą atsitiktinumą, o savo knygą „Ezra Slefas, kitas Nobelio literatūros premijos laureatas“ (išleido leidykla LAPAS, iš anglų k. vertė Daina Valentinavičienė) parašęs norėdamas pašiepti kai kurias šiuolaikinės literatū...
Vladimiras Nabokovas
11 straipsnių
Lapkričio 5, 6 ir 19 d. Juozo Miltinio dramos teatras kviečia į premjerą – jaunos režisierės Kotrynos Siaurusaitytės vienos dalies impresiją „Apsiaustas“, kuri į teatro sceną grąžina ukrainiečių kilmės rusų klasiką, vadinamą rusų literatūros krikštatėviu, – Nikolajų Gogolį, skelbiama pranešime žinia...
Vien kūryba gyvas nebūsi: darbai, kurių teko griebtis garsiausiems Lietuvos ir pasaulio rašytojams (1)
Rašytojai dažnai gyvena lyg seni fantazijos voratinkliais apnarplioti stuobriai ir kol užbaigia ant širdies gulintį romaną, patys gali beveik nevalgyti, negerti ir nekvėpuoti. Tačiau valgyti vis dėlto reikia, o jei rašymas neišmaitina, tenka imtis kitų darbų, kurie garantuotų pajamas. Kitais gi kart...
Jei tai būtų vynas, penki tūkstančiai eurų už litrą būtų labai brangu. Kaip labai seni ir labai seni Bordo vynai, apie kuriuos pasakoti kol kas neleidžia įstatymai.
Priimta manyti, kad tai, ko nori moterys, yra didelė paslaptis. Pasaulyje leidžiama gausybė knygų su atsakymais į šį klausimą (dažniausiai jas rašo ir skaito tik moterys, savaime suprantama), tačiau iš esmės tai jokia ne paslaptis. Moterys nori, kad jomis būtų pasirūpinta.
Žmonės dažnai painioja sentimentalumą su empatija. Empatija – tai gebėjimas užjausti, sentimentalumas – emocijos, kurių žmogus nenusipelnė, tiesiog egocentriškas mėgavimasis savo pojūčiais, savo knygoje „Minčių žvėrynas“ rašo Eva Tombak.
XX a. garsi prancūzų dizainerė Coco Chanel iš atostogų grįžo su bronziniu įdegiu ir nuo tos dienos požiūris į įdegusią odą pasikeitė.
Vakarų Holivude driekiasi vadinamasis rusų bulvaras: čia gali visko išgirsti ir apie Rusiją, ir apie Ameriką, ir net apie Lietuvą (24)
Los Andželo Vakarų Holivude driekiasi vadinamas rusų bulvaras, kuriuo vaikščiodami tikrai nenuobodžiausite. Per kelias jame praleistas valandas mes sugebėjome sutikti filosofuojantį akademiką, cecho direktorių, kuris pats su savimi žaidžia nardais, ir tiesiog Arkadijų. Na gerai, ne tiesiog Arkadijų,...
Vyrams skirtas žurnalas „Playboy“ trečiadienį pranešė, kad pirmą kartą savo „Apple“ ir „Google“ prenumeratoriams pasiūlys savo leidinio be nuogybių numerį, taip siekdamas pasiekti platesnę auditoriją ir užkariauti naujosios kartos atstovų palankumą.
„Aš esu naujosios Rusijos sistemos autorius, arba vienas iš autorių“, – prisistatydamas pareiškė Vladislavas Surkovas.
Vokietijoje pripažintas autorius Th. Melle: rašytojo darbo diena gali tiksėti panašiai kaip biurokrato (1)
Svajojate parašyti knygą? Apie ką? Kas ją skaitytų? Vokietijos sostinėje gyvenančiam ir kuriančiam rašytojui Thomas Melle tokie klausimai jau nekyla – jis pripažintas autorius, šiemet patekęs tarp šešių geriausių vokiškai kuriančių rašytojų.