Vilniaus miesto savivaldybės taryba bendru sutarimu trečiadienį nutarė bevardžiam skverui sostinės senamiestyje suteikti Lietuvos laisvės lygos vardą.
Vytautas Bogušis
34 straipsnių
Vytautas Bogušis (g. 1959 m. sausio 2 d. Puvočių kaime Varėnos raj.) – Lietuvos pasipriešinimo tarybiniam okupaciniam režimui ir politinis veikėjas.
Dar ne taip seniai, Lietuvos valstybingumo atkūrimo pradžioje žmogaus teisių klausimai buvo pamatinė politikos tema.
Prezidento pareigas perimant Gitanui Nausėdai, BNS klausė visuomenės veikėjų, kokius lūkesčius jie sieja su naujuoju šalies vadovu, ko iš jo tikisi, kokioms, jų nuomone, iniciatyvoms įvairiose gyvenimo srityse prezidentas turėtų uždegti žalią šviesą.
Mitingas, parodęs, kad atgal kelio nebėra: tuomet Vytautui Landsbergiui dar teko nutylėti svarbiausius žodžius (960)
Rugpjūčio 23-ąją, kuomet 1939 metais Joachimas fon Ribentropas ir Viačeslavas Molotovas pasidalino Europą ir suteikė pagrindą Antrajam pasauliniam karui, minime Juodojo kaspino dieną. 1986 metais JAV pradėtos demonstracijos minint karo aukas po metų nedrąsiai, tačiau pasiekė ir Lietuvą.
1948 m. gegužės 22-oji ir 23-ioji tapo tikromis kančių dienomis – per jas iš Lietuvos buvo ištremta apie 40 tūkst. žmonių. Tad, kai 1988 m. Lietuvos laisvės lyga (LLL) nusprendė šią dieną priminti, sovietinė valdžia nusprendė padaryti viską, kad mitingas neįvyktų.
1988 m. rugsėjo 28-osios vakarą Vilniuje, tuometinėje Gedimino (dab. Katedros) aikštėje įvyko Lietuvos Laisvės Lygos mitingas, į istoriją įėjęs „bananų baliaus“ vardu – taikūs mitinguotojai buvo brutaliai išvaikyti milžiniškų milicijos pajėgų, kai kurie sumušti, kai kurie išvežti nežinoma kryptimi.
Į pirmąjį tuometinės valdžios nesankcionuotą mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo susirinkę žmonės suvokė, kad okupacijos periodas jau baigėsi, todėl tas mitingas ir įvyko, LRT RADIJUI sako vienas iš organizatorių buvęs Seimo narys Vytautas Bogušis. Panašiais prisiminimais apie mitingą dalijasi ...
Petras Dirgėla (1947-2015) buvo vienas mįslingiausių ir mažiausiai pažįstamų lietuvių rašytojų. Lietuva jo akimis buvo maža pamišusi civilizacija. Pokalbiai su šiuo rašytoju sugulė knygoje „Apie karalystę: Petrą Dirgėlą kalbina Vilius Bartninkas“.
Rašyti sekmadienį tai, ką jūs skaitysite nešventą dieną, man, vadinančiam save kataliku, tikriausiai yra šiokia tokia nuodėmė, kurią, jeigu prisiminsiu, gal net privalėsiu pašnibždėti savo klebonui per išpažintį, užmiršdamas ką nors gerokai svarbesnio. Pavyzdžiui, nuolat apninkančias abejones dėl Ka...
Neabejoju, kad kažkas šiomis dienomis pakels taurelę, pasakys džiugią kalbą, tarsi nuo jų – ano meto lietuviškųjų komunistų – priklausė ir tautinis Atgimimas, ir Sąjūdžio pradžia, ir Kovo 11-oji. Lyg ir tebeskamba: mes leidome, mes sutikome, nesipriešinome, netgi buvome priešakyje...
1980 metų pavasaris. Lietuvos socialistinės respublikos atletai ruošiasi Maskvos olimpinėms žaidynėms – vienam iš politiškiausių sporto renginių XX amžiaus istorijoje. Šiandien galime pajuokauti, jog didžiausiu herojumi tapo visai ne sportininkas, o žmogus, kurio žygis įėjo į Lietuvos istoriją. Tai ...
Šeštadienį minėsime 25-ąsias Baltijos kelio metines.
Pirmą kartą išgirdau lietuvišką terminą “sąžinės kalinys” Vasario 16-osios gimnazijoje, tuometinėje Vakarų Vokietijoje. Panašiu metu, dar 1984 m., susipažinau su kunigo Alfonso Svarinsko, tuo metu įkalinto Permės srities lageryje, biografija.
1989 metų vasario 7 dieną ketvirtą valandą po pietų Vilniuje, KGB rūmuose, pradedamas operatyvinio – techninio skyriaus posėdis.
Prieš pat Šv. Kalėdas Lietuvos internetinėje žiniasklaidoje pasipylė vis tuos pačius kelis istorikus cituojantys straipsniai, nukreipti prieš Seime dar pernai vasarą užregistruotą Tautos istorinės atminties įstatymą, kaip kaltinama, tariamai siekiantį įvesti istorijos cenzūrą Lietuvoje.
Byranti Liberalų ir centro sąjunga tikina, kad jos laidoti nereikia ir kad ji turi galimybių gerai pasirodyti 2015 m. savivaldos rinkimuose, tačiau politikos ekspertai šios partijos perspektyvų nebemato.
Liberalų ir centro sąjungą (LiCS) paliko ilgametis jos narys, keturias kadencijas Seimo nariu buvęs Vytautas Bogušis.
Neapykantos kupinų laiškų, nemalonių skambučių ar net grasinimų susidoroti yra sulaukę beveik visi besibaigiančios kadencijos parlamentarai. Į teisėsaugininkus kreipėsi vos vienas kitas iš jų, o ir šie paskui liko it musę kandę. Nenuostabu, kad daugelis tautos išrinktųjų į tokius incidentus numoja r...
Per 30 Seimo narių turto vertė kartu su santaupomis viršija milijoną litų, o turtingiausias parlamentaras išlieka Respublikonų partijos lyderis, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Valdemaras Valkiūnas.
Konservatorius Paulius Saudargas susitaikė su „tvarkiečiu“ Petru Gražuliu, todėl Seimo Etikos ir procedūrų komisija apsiribojo svarstymu ir daugiau politikų konflikto nebeanalizuos. Susitaikyti politikams primygtinai siūlė komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ir jo pavaduotoja Vida Marija Či...