Lietuvos paukštininkystės asociacija turi naują direktorių. Juo tapo Gytis Kauzonas, išrinktas vienbalsiu asociacijos tarybos narių sprendimu. Naujasis Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas pareigas eiti pradės nuo 2022 m. birželio 1 d.
Vytautas Tėvelis
23 straipsnių
Ukrainos statistikai skelbia, kad šiemet šalies paukštienos ir jos produktų eksportas buvo rekordinis ir laukiama tolimesnio kilimo.
Seimo Kaimo reikalų komitete svarstyta, kaip pagelbėti paukštynams, nes dėl kylančių energetinių išteklių ir pašarų kainų jie jau dirba nuostolingai. Be to, smaugia per pandeminį laikotarpį susikaupusios skolos, kai paukštynai mėgino gelbėti augintojus ir savo sąskaita nemažino supirkimo kainų.
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovei Rūtai Vainienei pareiškus, kad reikalavimas nuo rugsėjo 13-osios žmones aptarnauti tik su galimybių pasu gali paveikti visą prekybos grandinę, vieno didžiausių prekybos tinklų „Maxima“ atstovė patvirtino, kad jau ruošiamasi mažinti užsakymų.
Dėl koronaviruso pandemijos kritus produkcijos kainoms, nuo to nukentėjusiems Lietuvos paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriams reikėtų bent 30 mln. eurų finansinės valstybės paramos, sako jų atstovai.
Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstoma, ar verta gelbėti paukštininkystės sektorių, kuris patiria sunkumų dėl pandemijos ir brangstančių pašarų bei valdžios neveiklumo.
Lietuvoje ūkyje atradus paukščių gripo užkratą žengėme prie labai plonos ribos – net nedidelis židinys ūkyje netoli vieno iš didžiųjų paukštininkystės kompleksų gali priversti stabdyti gamyklas ir naikinti milijonus paukščių net ir neužkrėstuose kompleksuose. Be to, „Vilniaus paukštyno“ atstovai sak...
Kritus supirkimo kainoms Lietuvos ūkininkai spaudžia Vyriausybę pradėti prekybos karus su kaimyninėmis šalimis. Alberto Gapšio ir Dainiaus Dundulio vertinimu, tokie žingsniai gali smogti Lietuvai dar skaudžiau.
Praėjusiais metais į Lietuvos rinką uždrausta tiekti beveik du kartus daugiau nesaugios vištienos nei 2018-aisiais. Didžioji dalis vartoti netinkamos produkcijos įvežta iš Lenkijos, rodo tarnybų duomenys.
Paukštininkystės asociacijos prezidentas: paukščių gripo bijančios įmonės jau sustiprino saugos priemones (2)
Paukštininkystės asociacijos prezidentas Vytautas Tėvelis sako, kad Lietuvos įmonės baiminasi galimų paukščių gripo protrūkių, ypač turint omenyje vis dažnėjančius atvejus kaimyninėje Lenkijoje. Visgi, pasak jo, įmonės jau sustiprino biosaugos priemones tam, kad būtų galima išvengti drastiškų nuosto...
Viena višta gali sugriauti mūsų paukštininkystę – kreipėsi į EK, kad Lietuvai būtų taikomos išimtys (74)
Naujas paukščių gripo židinys aptiktas Lenkijoje, mažiau nei 200 km nuo Lietuvos sienos. Tai sėja nerimą mūsų paukštininkystėje, nes šios šakos struktūra tokia, kad net nedidelis užkratas, patekęs į mūsų šalį, gali sukelti labai rimtų pasekmių visam sektoriui.
Europos Komisija oficialiai pranešė, kad atsižvelgiant į tai, jog 2020-01-19 viename Ukrainos paukštyne buvo patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso protrūkis, nuo minėtos datos uždrausta iš Ukrainos į Europos Sąjungos valstybes importuoti ar vežti tranzitu šviežią paukštieną ir jos...
Lietuvoje populiarėjanti veikla, įsikūrus kaime sau užsiauginti dalį maisto, gali skaudžiai kirsti paukštininkystės pramonei. Be to, kaimyninėje Lenkijoje šiuo metu siaučia paukščių gripas. Baiminamasi, kad jis neatsiristų iki Lietuvos ūkių.
Prasidėjus karui Ukrainoje, Europa kaip vieną iš paramos formų šiai šaliai palengvino prekybos taisykles ir leido nesilaikyti kai kurių normų, privalomų ES. Šiuos palengvinimus ir kvotų žemės ūkio produkcijos importui suteikimą jau pajuto ir mūsų perdirbėjai bei ūkininkai – jiems sudėtinga konkuruot...
Į Lietuvą plūsta užkrėsta lenkiška vištiena. Vien per pirmą pusmetį inspektoriai aptiko 90 tonų užkrėstos paukštienos, du kartus daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Negana to, dėl šios netinkamos lenkiškos produkcijos, Kauno ir Šiaulių vaikų darželių mažyliai užkrėsti salmonelioze, skelbė LNK ...
Lietuvoje pagaminta maisto pramonės produkcija eksportuojama į daugiau kaip 130 pasaulio valstybių. Šiemet mėsos ir jos gaminių eksportuota 12 440 t, o pieno produktų - 75 924 t. Palyginti su 2017 metais, mėsos ir jos produktų eksportas sumažėjo 13 proc., o pieno produktų - padidėjo 30 proc., inform...
Aiškindami apie pašarinių grūdų stygių kiaulių ir paukščių augintojai prašo leisti atsivežti jų iš trečiųjų šalių be tarpininkų. Pabrangę pašarai stipriai augina produkcijos savikainą, tačiau gamintojai tikina, kad išaugusių sąnaudų dalintis su vartotojais dabar negalės.
Parduotuvės lentynoje pamatę brangesnę kiaušinių dėžutę nesistebėkite – Lietuvoje stengiamasi įpūsti ant kraiko laikomų vištų kiaušinių vartojimo vėją. Jis patuština vartotojų kišenes ir pareikalauja didžiulių investicijų paukščių fermoms atnaujinti.
Šv. Velykos mūsų prekybininkams puiki proga papildyti savo kišenes. Nors didmenoje šio šventinio simbolio kaina praktiškai nekinta, parduotuvių lentynose jis metai po metų auga kaip ant mielių.
Nors dauguma galvoja, kad prieš kelis dešimtmečius viskas buvo kur kas pigiau nei dabar, tačiau žvelgiant į statistiką galima rasti įdomybių.