Įprasta manyti, kad bet kokia fizinė veikla yra naudinga sveikatai. Pastaraisiais metais Lietuvoje jaučiamą žmonių poreikį sportuoti galima net pavadinti mada.
Vytenis Kalibatas
10 straipsnių
Lygiai prieš savaitę, sekmadienį, sostinės gatvėmis bėgo kelialikatūkstantinė žmonių minia. Karštis, nuovargis bei menkas kai kurių bėgikų pasirengimas baigėsi tuo, kad 30-iai bėgikų prireikė medikų pagalbos, o keli dieną užbaigė ne prie finišo linijos, o kardiologiniame ligoninės skyriuje.
Tai, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis, yra nuo seno žinoma tiesa ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda.
Lėtinės neinfekcinės ligos dažniausiai išsivysto dėl neteisingos gyvensenos, t.y. tam tikrų asmeninių įpročių, kuriuos iš tikrųjų galime valdyti ir keisti.
Net 50 proc. žmogaus savijautos lemia gyvensenos įpročiai: fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas, teisinga mityba ir gebėjimas valdyti stresą yra esminės kokybiško gyvenimo prielaidos. „Žmogaus gyvensena lemia net 50 proc. jo sveikatos, tuo tarpu genetika ir aplinka – po 20 proc. ir tik 10 proc. liek...
Net 50 proc. žmogaus savijautos lemia gyvensenos įpročiai: fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas, teisinga mityba ir gebėjimas valdyti stresą yra esminės kokybiško gyvenimo prielaidos.
Lietuvoje kraujo kasdien prireikia maždaug 200 žmonių, todėl būtina, kad kiekvieną dieną atsirastų apie 400 žmonių, kurie sutiktų juo pasidalyti. Kraujas nepakeičiamas, jo nepasigaminsi, o galiojimo laikas trumpas, todėl juo būtina nuolat dalytis. Dažniausias šių dalybų matas yra 450 miligramų, kuri...
Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir tarnybos pareigų neatlikimu kaltintas Nacionalinio kraujo centro direktorius Vytenis Kalibatas nepadarė jokio nusikaltimo, todėl buvo išteisintas.
Kraujo centro vadovas stojo prieš teismą: kaip 40 t Lietuvos donorų kraujo išvežta į Vokietiją (230)
Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir tarnybos pareigų neatlikimu kaltinamas Nacionalinio kraujo centro direktorius Vytenis Kalibatas atsisako paaiškinti, kodėl iš Lietuvos gyventojų gauta žmogaus kraujo plazma buvo išvežta į Vokietiją.
Nacionalinio kraujo centro direktorius Vytenis Kalibatas kaltinamas piktnaudžiavimu ir tarnybos pareigų neatlikimu, kai išvežus į Vokietiją perdirbti iš Lietuvos donorų gautą žmogaus kraujo plazmą į kraujo preparatus, valstybei buvo padaryta daugiau nei 3,7 mln. Lt žala.