Vilniaus žaislų muziejuje atidaryta tris mėnesius truksianti paroda, kurioje pristatomi ukrainiečių liaudies žaislai. Kultūros atašė Tomo Ivanausko iniciatyva Vilniaus ir Kyjivo žaislų muziejai susijungė, siekdami lankytojams pristatyti šalies kultūrą per žaislų istoriją. Atsakomoji Vilniaus žaislų ...
Žaislų muziejus
10 straipsnių
Žaislų muziejų nuo atidarymo per veiklos dešimtmetį aplankė 144 755 vilniečių ir miesto svečių. Čia surengta daugiau nei 7000 edukacijų ir renginių vaikams ir šeimoms, daugybė parodų, ekspozicijų, konferencijų, nemokamų ekskursijų, skaičiuojama atsiųstame pranešime.
Vilniaus savivaldybė svarsto skelbti konkursą Žaislų muziejaus patalpoms sostinės senamiestyje, ketina kelti ir nuomos kainą.
Liekate su vaikais savaitgalį Vilniuje? Nenukabinkite nosies! Paruošėme jums TOP 10 idėjų, kaip įdomiai ir prasmingai leisti laiką su visa šeima Vilniuje vasarą.
Jau šį savaitgalį – spalio 2-4 d. – vyks tarptautinis kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų festivalis „Heritas“, vienijantis specialistus, valstybės bei privačias organizacijas, viešąsias įstaigas, privačias įmones, ir visus, neabejingus kultūros paveldui. Atviruose ir nemokamuose renginiuose ...
Erdvės, kuriose galima žaisti, atrasti, išmokti, sužinoti, patirti. Mažieji atradėjai tik ir laukia, kol suaugusieji juos paims už rankos ir parodys įdomybių pilną pasaulį. Lietuvos muziejai plačiai atveria duris šeimoms su vaikais, mokytojams ir jų auklėtiniams, visiems, kurie pasirengę keliauti į ...
Šiuolaikiniai muziejai labai skiriasi nuo ankstesniųjų „eksponatų rankomis neliesti” muziejų. Būdami modernūs, interaktyvūs jie sugeba sudominti ir įtraukti tiek vaiką, tiek suaugusį. Muziejuje įgytos žinios ir laikas praleistas kartu, turbūt geriausia, ką galite padovanoti savo šeimai.
Savaitgalis – tinkamas laikas aplankyti muziejus. Pristatome Vilniaus muziejus, kuriuos aplankyti su vaikais rekomenduoja šeimos laisvalaikio specialistė Goda Leo.
Savaitgalį kartu su sūnumi ieškojome abiems tinkančių pramogų po stogu - radome tris muziejus, kuriuose yra ką veikti ir vyrams, ir vaikams (moterims turbūt irgi, bet jų šįkart neėmėm į kompaniją).
Archeologas, LEU Istorijos fakulteto dėstytojas ir Žaislų muziejaus Vilniuje įkūrėjas Povilas Blaževičius sako, jog žaislais susidomėjo atsitiktinai. Studijų metais tyrinėdamas kaulinius dirbinius tarp jų rado šachmatus, po kurių pradėjo tyrinėti žaislus ir žaidimus Lietuvoje XIII–XVII amžiais.