Stabligė – bakterinė liga, kurią sukelia clostridium tetani bakterijos, gyvenančios žolėdžių gyvulių ir žmonių žarnyne bei su išmatomis patenkančios į dirvožemį. Šioms bakterijoms nereikia deguonies, jos atsparios aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, karščiui, šalčiui ar saulės šviesai, todėl gali išlik...
žaizda
115 straipsnių
Žaizda – odos, gleivinės ir giliau esančių audinių mechaninis, cheminis, terminis ar kitoks sužalojimas.
KTU ir Rumunijos mokslininkai kartu su partneriais iš verslo sukūrė antimikrobinę, bet antibiotikų neturinčią medicininės tvarsliavos gavimo technologiją, panaudodami originalias baltymų, išgautų iš gyvulinės kilmės atliekų – jaučių ir triušių odos, avių vilnos – kompozicijas.
Penkerius metus vargstantis dėl negyjančios kojos žaizdos Kretingos rajono gyventojas vaikšto su skaudama koja. Vyriškis teigia, kad sulaukti pagalbos labai sunku, juo labiau, kad Lietuvoje nėra specialių žaizdų perrišimo klinikų.
Natūralu, kad įvykus rimtesnei traumai ar esant didesnei žaizdai artimiesiems gali būti negera būnant šalia vaiko arba stebint, kaip siuvame žaizdą ar atliekam vieną ar kitą procedūrą.
Afrikos Matabele skruzdėlės kovų su termitais metu dažnai susižeidžia. Jų bendražygės atpažįsta, kada žaizdos tampa infekuotos, ir inicijuoja gydymą antibiotikais.
Daržininkystės sezono metu ne visuomet pavyksta išvengti įsipjovimų ir įsibrėžimų, o tokiais atvejais labiausiai reikėtų saugotis sepsio bei stabligės. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pranešime žiniasklaidai pataria pasikartoti pirmos pagalbos taisykles susižeidus bei įvardija sv...
Įsipjovus ar kitaip susižeidus dažnai griebiamės pleistro, tačiau tai ne visada geriausias pasirinkimas kraujavimui sustabdyti, rašoma pranešime spaudai. Kada klijuoti pleistrą, o kada žaizdą bintuoti? Kokius sužalojimus gydyti namie, o kada vykti į skubios pagalbos skyrių?
Pacientę Nijolę kelis metus vargino negyjanti žaizda po operacijos kojoje. „Kreipiausi į skirtingus gydytojus specialistus, tačiau niekas negalėjo rasti negyjančios žaizdos priežasties, – prisimena moteris. – Esu girdėjusi daug gerų atsiliepimų apie Kauno klinikų gydytojus, tad kreipiausi ir čia.“
Naktį iš penktadienio į šeštadienį į Kauno ligoninę buvo atvežtas sužalotas vyras.
Vasarą darbo padaugėja ne tik odos ligų gydytojams, bet ir traumatologams. štai Antakalnio poliklinikos traumatologė-ortopedė Indrė Kuropatkinaitė-Vaitekūnė pastebėjo, kad, prasidėjus kepsninių sezonui, padaugėjo ir nudegimų. Žmonės nusidegina ne tik rankas, bet ir veidus, kojas.
Neteisingai atlikti pirmosios pagalbos veiksmai gali būti pražūtingi: specialistai pasakė, ką turi žinoti kiekvienas (1)
Nors apie pirmosios pagalbos įgūdžių svarbą kalbama daug, žmonės neretai pasimeta ir nežino, ką daryti ekstremalioje situacijoje. Visgi, nereikia būti profesionalu, kad ištikus nelaimei sugebėtum atlikti veiksmus, kurie gali išgelbėti gyvybę. Ką itin svarbu žinoti ir kokias klaidas dėl nežinojimo žm...
Vilniuje rastas negyvas jaunas vyras. Namuose aptikto vyro mirtį aiškinasi policija.
Klaida, kurią daro kas ketvirtas susižeidęs Lietuvos gyventojas: tai gali tik apsunkinti žaizdos gijimą (21)
Prasidėjus koronaviruso pandemijai dezinfekcinis rankų skystis tapo kasdieniu gyvenimo atributu, stengiantis apsisaugoti nuo plintančio viruso. Vis dėlto panašu, kad daugiausiai etanolio savo sudėtyje turintį skystį imta naudoti išties kūrybingai – apytiksliai kas ketvirtas mūsų šalies gyventojas po...
Lazdijų rajono pareigūnai, tiriantys nužudymą, įtaria neblaivią moterį.
Sunkiai suvokiamas kankinimų mastas: paauglę žalojo ne tik jos globėja, bet ir kvartalo gyventojai (90)
Paauglė kelis mėnesius kentė šiurpų smurtą, kol ją nužudė žmonės, turėję ja rūpintis. 16 metų merginos skrodimo išvados priminė siaubo filmą.
Žaizdų priežiūros atmintinė: pasakė, kada naudoti vandenilio peroksidą ir „zelionką“ ir kodėl atsisakyti dezinfekanto (14)
Šiltuoju metų laiku vaikai ir paaugliai nubrozdinimų ir kitokių sužeidimų patiria kelis kartus dažniau. Tačiau dažnai tėvai atsidarę vaistinėlę sudvejoja – kada ir kokias priemones reikia naudoti? Sveikatos specialistai pateikia taisyklingos žaizdų priežiūros atmintinę ir siūlo įsidėmėti, kada sužei...
Pavasarį daugiau sportuojame, važinėjamės dviračiais, bėgiojame, dirbame lauko darbus, todėl kur kas dažniau ir susižeidžiame. Nubrozdinimai, paviršinės žaizdelės – šiltuoju metu ypač dažnos. „Eurovaistinės“ specialistai pranešime žiniasklaidai sako, kad su savimi turėdami pleistrų, būsime tikri, ka...
Dermatologė, populiarių Vokietijoje televizijos laidų vedėja Yael Adler knygoje „Tavo oda. Viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą“ (išleido BALTO leidybos namai) linksmai ir profesionaliai padeda skaitytojui „įlįsti“ į savo odą ir pasako viską, ką reikia apie ją žinoti. Žaismingai, su ...
Chirurgas atsakė į 3 itin svarbius klausimus: kaip tvarstyti žaizdas, ką turėti vaistinėlėje ir kokius tvarsčius rinktis? (9)
Norint papildyti savo namų vaistinėlę tvarsčiais ir nuėjus jų išsirinkti – nuo gausybės ir įvairovės gali apsisukti galva. Kuriuos iš jų reikia turėti namuose? Ir kaip teisingai tvarstyti žaizdą? Apie tai papasakojo VšĮ Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio gydytojas chirurgas Rokas Daukšys.
Vaistininkai vasarą vadina „pleistriukų sezonu“. Daug laiko būnant gamtoje, daugelis laiką leidžia aktyviau, o dėl to dažniau patiria smulkių ir didesnių traumų – galimos žaizdos, mėlynės, blogiausiu atveju – lūžę kaulai. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad nuo visų nelaimių geriausiai saugo atsa...