Liepos mėnuo paprastai skirtas atostogoms ir pasimėgavimui žalia gamta, puikiu vandeniu, gerais orais (jeigu jie lepina – o šiais metais yra būtent taip). Liepą mes švenčiame vieną iš Lietuvos valstybingumo tradiciją pabrėžiančių švenčių. Tačiau liepos mėnuo yra susijęs ir su dviem didelėmis pergalė...
Žalgirio mūšis
57 straipsnių
Žalgirio mūšis – 1410 metais liepos 15 dieną vykęs mūšis tarp jungtinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės pajėgų ir Kryžiuočių ordino. Mūšis vyko netoli Tanenbergo ir Griunvaldo (liet. Žalgirio), dabartinėje Lenkijos teritorijoje.
Šis mūšis buvo vienas iš didžiausių viduramžių Europoje. Mūšyje triumfavo LDK bei Lenkijos karalystės pajėgos, ko pasekoje abi šalys tapo didžiausiomis Europoje. Ši pergalė yra laikoma viena svarbiausių visame LDK gyvavimo laikotarpyje.
Minint Žalgirio mūšio dieną, Kauno Ramybės parke buvo atidengtas monumentas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui Jogailaičiui.
Karas niveliuoja žmones – ir civilį, ir profesionalų karį gali pakirsti kulka ar sprogusio sviedinio skeveldra. Kita vertus, karas sutirština žmogaus savybes: besišypsantys saldžialiežuviai gali virsti didžiausiais niekšais, o kuklūs žmogeliai atlikti nekasdienius žygdarbius. Kad būtent taip iš ties...
Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – britų istoriko S. Turnbullo ir iliustratoriaus R. Hooko knygą „Žalgiris, 1410 m. Teutonų ordino žlugimas“.
Liepos 15-ąją Lietuvos ir Lenkijos vadovai kartu paminėjo 610-ąsias Žalgirio mūšio metines. Nepaisant kasmetinio atminimo ženklų, Žalgirio pamokos mūsų visuomenėje neatrodo iš naujo permąstomos ir aktualizuojamos.
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį dalyvaus Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjime Lenkijoje.
1410 m. liepos 15 dieną vykęs mūšis tarp jungtinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės pajėgų bei Kryžiuočių ordino mums žinomas kaip Žalgirio mūšis. Jis įvyko tuometinėje ordino teritorijoje, į pietvakarius nuo Olštyno, tarp Griunfeldo, Tanenbergo (dab. Stembarkas) ir Liudvik...
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs AB „Volfas Engelman“ apeliacinį skundą, pakeitė žemesnės instancijos teismo sprendimą ir konstatavo, kad bendrovei paskirta 5 800 Eur bauda už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus yra pagrįsta.
Vienas geriausių gitaros virtuozų ir išskirtiniu įvaizdžiu garsėjantis sunkiosios muzikos pasaulio gitaristas Wes Borland vasario 7 d. švęs 45-ąjį gimtadienį, o jau vasario 26 d. su grupe „Limp Bizkit" koncertuos „Žalgirio" arenoje Kaune, skelbiama pranešime spaudai.
„X faktoriaus" superfinalą praleidęs Saulius Prūsaitis surengė ryškiausią šou: jo laukė visus metus (4)
Sekmadienį „X faktoriaus" superfinale nebuvo matyti komisijos nario Sauliaus Prūsaičio. Priežastis daugiau nei rimta: tuo pačiu metu Kaune „Žalgirio" arenoje praūžė dainininko koncertinis turas „Namo nereiks pareit". Tai buvo didžiausias jo solinis pasirodymas šiais metais – tikras ryškiaspalvis ger...
Sostinėje baigta Rinktinės-Žalgirio-Tuskulėnų-Apkasų gatvių sankryžos rekonstrukcija. Šioje intensyvioje transporto arterijoje, kurią per parą kerta daugiau kaip 50 tūkstančių transporto priemonių, įrengtos papildomos eismo juostos, nauja eismo reguliavimo įranga, atnaujintas apšvietimas ir pakeista...
Sulaukęs 93 metų mirė žymus istorikas, vienas aktyviausių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų tyrimų ir atkūrimo idėjos rėmėjų profesorius Mečislovas Jučas.
Išbandys vairuotojų atidumą: judrioje sostinės sankryžoje įrengiami pirmieji kintami kelio ženklai (126)
Nuo šios savaitės Geležinio Vilko ir Žalgirio g. sankryžoje vairuotojai pastebės naujovę – pirmuosius Lietuvoje ir Vilniuje kintamus kelio ženklus „Eismo kryptys sankryžoje“. Juos įrengus šios „karštos“ sostinės sankryžos pralaidumas antrąja eismo juosta galėtų padidėti maždaug 30 proc., o spūstis s...
Nelaimė Radviliškyje: pėsčiųjų perėjoje partrenktas ir sužalotas vyras neišgyveno – mirė ligoninėje (10)
Policijos departamentas informavo, kad Radviliškyje jaunuolio vairuojamas automobilis partrenkė pėsčiąjį. Pranešama, kad nelaimėlis neišgyveno.
2019 m. liepos 17 d., eidamas 77-uosius metus, mirė tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys Antanas Beinaravičius.
Lenkų dailininko Jano Mateikos garsus ir monumentalus (2,98 × 5,12 m) paveikslas „Liublino unija“ sėkmingai atvažiavo į Vilnių. Liepos 6 d. Valdovų rūmuose vyks parodos „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“ atidarymas. Parodą rengia Liublino muziejus bei Nacionalinis muziejus – Lietuvos ...
Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad gegužės 15-16 d., atsižvelgiant į pasikeitusius transporto srautus rytinio ir vakarinio piko metu, bus keičiamas eismo organizavimas šviesoforais reguliuojamoje Žalgirio ir Linkmenų g. sankryžoje, sakoma pranešime žiniasklaidai.
Buvęs mokinys pateikė tris priežastis, kodėl nereikia stebėtis krentančiu švietimo lygiu: sistema – pasenusi (217)
Nieko nuostabaus, kad matematikos lygis šalies mokyklose kritęs. Tam yra ne viena priežastis, pateiksiu tris.
Iškart perspėju, kad šis straipsnis nėra skirtas silpnų nervų skaitytojams. Bet jei jūs iš tikrųjų drąsūs, dar nešokit į komentarų skiltį, o šiek tiek pabūkit su manimi.
Laikai, kai teisingumą vykdė eiliniai žmonės, o garbė reikalavo keršto: karaliaus Mindaugo žudikai pajuto kraujo skonį (11)
Nužudoma šeimos galva, o vaikai ir žmona stoja į karą prieš žudikus – tai įvykis, kuris įplieskia vieną iš pagrindinių „Sostų karų“ konfliktų. Kaip pastebi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. Rimvydas Petrauskas, keršto siekis viduramžiais buvo vienas iš pagrindinių karų kaltinin...