Rietavo sav. Daugėdų k. vyro sodyboje rasta naminės degtinės varykla, tinklai, žeberklai ir kontrabandinių cigarečių.
žeberklas
14 straipsnių
Žeberklas – svaidomasis žvejojimo ir medžiojimo įrankis. Primityviausias, iš kaulo arba rago pagamintas žeberklas, vartojamas nuo ankstyvojo paleolito iki šiol Afrikos, Okeanijos ir Amerikos pirmykščių genčių. Raginis žeberklas su išpjaustytomis užkarpomis Lietuvos teritorijoje buvo vartojamas nuo vėlyvojo paleolito; mezolite žeberklas buvo su titnago užkarpomis. Nuo I tūkstantmečio pr. m. e. II pusės žvejybai dažniausiai naudoti žeberklai, turintys geležinius daugiadančius antgalius.
Praėjusią savaitę Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami akcijos „Lašiša“ reidą Švenčionių rajone Meros upėje nustatė asmenį, nudūrusį lašišą žeberklu. Taip pat asmens sodyboje rastas neteisėtai laikomas tinklas, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.
Sulaikytas brakonierius mėgino papirkti aplinkosaugininkus. Klaipėdos apskrities policija skelbia, kad brakonierius (gim.1981 m.) buvo sulaikytas Skuodo r., Užluobės k. Jis draudžiamu įrankiu upėje badė žuvis. Aplinkosaugininkai surašė protokolą už žvejybos taisyklių pažeidimą. Sėdėdamas tarnybiniam...
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ketvirtadienį Skuodo rajone sulaikė žeberklininką. Jam gresia bauda iki 300 eurų. Taip pat įkliuvo tinklus turėjęs brakonierius, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pirmadienį nustatė asmenį, žeberklavusį Klaipėdos rajone. Už šį pažeidimą jam gresia bauda iki 300 eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.
Įspėjimų, kad aplinkosaugininkai dirba ir karantino metu, paiso ne visi. Štai naktį iš kovo 25 į 26 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Trakų r. Navos ežere sulaikė du žuvis badančius asmenis, – rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vykdydami akciją „Lašiša 2018“ prie Siesarties upės lašišų nerštavietės sulaikė žeberklu lašišas bandžiusį pasmeigti vyrą.
Įsibėgėja akcija „Lašiša 2018“. Klaipėdos krašto neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai sekmadienio vakarą tikrino lašišų nerštavietes Veiviržo ichtiologiniame draustinyje. Pastebėję brakonierių pėdsakus, pareigūnai nutarė jų palūkėti. Nuojauta šį kartą neapgavo.
Vilniaus regione baigėsi aplinkosauginė akcija „Lašiša 2017“, kuri šiemet buvo ypač rezultatyvi – vos per pusantro mėnesio nustatyta beveik šimtas pažeidimų. Nors akcijos metu aplinkosaugininkai daugiausia dėmesio skyrė lašišinių žuvų apsaugai, baudomis buvo „pavaišinti“ ir kitų žuvų žūkle piktnaudž...
Šiais metais Klaipėdos aplinkosaugininkai visas savo jėgas skyrė neršiančių lydekų apsaugai. Per akcijos „Lydeka 2017“ mėnesį gamtos apsaugos pareigūnai surengė beveik 100 reidų ir patikrino beveik 2000 žvejų. Deja, bet iš visų Lietuvos regionų nesąžiningų meškeriotojų čia taip pat pasitaikė daugiau...
Šylant orams vandens telkinių pakrantėse sujudo ir brakonieriai. Tikėdamiesi likti nepastebėti, kai kurie jų iš pašalių ėmė traukti visą nelegalių įrankių arsenalą, tačiau vieno Vaišniūnų kaimo gyventojo arsenalas nustebino net ir daug mačiusius gamtos apsaugos pareigūnus.
Gavę informacijos, aplinkos apsaugos inspektoriai apsilankė vienoje Varėnos rajono sodyboje ir ten jie surado tinklų, kurie kartais būdavo sumerkiami į aplinkinius ežerus, informuojama Alytaus RAAD išplatintame pranešime.
„Pasidarbuoti“ žeberklu Plungės rajone tekančioje Karkluojos upėje iš Kretingos atvykusiam brakonieriui praėjusį savaitgalį sutrukdė vietos gyventojai. Jie nufotografavo ir jį, ir žeberklu perdurtą lašišą.
Pareigūnai nustėro Anykščių aplinkosaugininko namuose radę brakonierių lašišų gaudymui naudojamą metalinį žeberklą. Tačiau gamtosaugininkas, įtariamas dokumentų klastojimu ir naudojimusi tarnybine padėtimi, ginasi, kad draudžiamas žvejybos įrankis jo žmonos.