Baltijos jūra besidžiaugiančius žmones liūdina pakrantėse matomas vaizdas – į krantą Pervalkoje, Juodkrantėje ir kitose vietovėse išmestos ruonių gaišenos.
žinduoliai
80 straipsnių
Žinduoliai, arba žvėrys (lot. Mammalia) – stuburinių gyvūnų klasė. Remiantis 2006 metais Wilson & Reeder's Mammal Species of the World knygos sąrašu, šioje klasėje yra iš viso apie 5416 rūšių. Žinduoliai yra gyvavedžiai (išskyrus kloakinius, kurie deda kiaušinius) ir jauniklius žindo pienu.
Pakrantes nukloję negyvi banginiai užminė mįslę – mokslininkų dėmesys pakrypo į pražūtingus procesus Arktyje (1)
Nuo 2019 metų Ramiojo vandenyno pakrantėje randama vis daugiau nugaišusių pilkųjų banginių. Mokslininkai mano, kad pagaliau įminė šią paslaptį.
Gyvūnų teisių aktyvistai socialiniuose tinkluose ėmė viešai kritikuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojų kompetencijas po reportažo apie Kauno rajone, netoli audinių fermos nugaišusius kirus. VMVT patikino, kad situacija yra nuolat stebima ir vertinama, o patvirtinus pau...
Mokslininkai vandenyne aptiko mirtiną parazitą, pažeidžiantį aukos smegenis ir plaučius, – jį perdavė patys žmonės (17)
Sališo jūros gyventojus pradėjo naikinti mirtina grybelinė infekcija. Iš kur ji atsirado?
Rado įrodymų, kad išgyvenome tik per stebuklą: pragaištingi reiškiniai prieš 30 mln. metų vos nenušlavė žmonių protėvių nuo Žemės paviršiaus (112)
Duke'o universiteto (JAV) fosilijų kolekcija padėjo atskleisti masinį rūšių išnykimą Afrikos žemyne, kurio metu tik per plauką neišnyko mūsų protėviai ir apie kurį mokslas iki šiol nežinojo.
Lietuvoje pirmą kartą rengiamas leidžiamų nelaisvėje laikyti ir veisti žinduolių rūšių sąrašas, taip pat naminių gyvūnų sąrašas, pranešė Aplinkos ministerija.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį paragino sustabdyti gyvų laukinių žinduolių pardavinėjimą maisto turguose, kad būtų užkirstas kelias ligų plitimui.
Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knyga. Autorių teigimu, šis, ketvirtasis, Raudonosios knygos leidimas turinio požiūriu yra visiškai naujas, nes jame aprašomi pagal objektyvius kriterijus sudaryto Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašo taksonai – tam tikro giminingumo...
Mūsų lytį nulemia savotiškas genetinis monetos metimas: X ar Y? Dvi X chromosomos, ir jūs (beveik visada) turėsite kiaušides. X ir Y chromosomos? Sėklides. Šie genetinės informacijos paketai skiriasi ne tik suteikiamomis kūno dalimis: Y chromosoma yra nedidelė (turi tik 45 genus), palyginus su X chr...
Šiuolaikiniai paukščiai savo kilmę gali atsekti iki pat teropodų arba plėšriųjų dinozaurų – daugiausia mėsėdžių dinozaurų iš dinozaurų genealoginio medžio. Ką žvirbliai, žąsys ir pelėdos turi bendro su velociraptoriumi arba galinguoju tiranozauru? Visi jie gali atsekti savo kilmę iki dvikojų daugiau...
Ankstyviausieji žinduoliai galėjo būti šaltakraujai.
Kanibalizmas gyvūnams įprasta, o žmonėms – tabu: valgydamas bendrakeleivius jautėsi lyg „vogtų jų sielas“ (40)
Pažeidžiamos kasijinės rupūžės suėda savo mažesnes varžoves, kad kuo greičiau užaugtų. Kirai ir pelikanai priklauso toms paukščių rūšims, kurios maitinasi ką tik išsiritusiais jaunikliais arba suėda juos tam, kad užkirstų kelią ligų plitimui.
Surinkome keletą Reddit platformoje plaukiojusių neįtikėtinų faktų, kurie garantuotai privers Jus pasijusti nejaukiai, rašo sciencealert.com.
Regis, šiandien tinginiai išgyvena tikrą aukso amžių. Šie medžiuose didžiąją gyvenimo dalį praleidžiantys žinduoliai vaizduojami įvairiausiuose memuose, apie juos kuriami internetiniai juokeliai, rašoma „The Washington Post“ straipsnyje, paskelbtame interneto svetainėje sciencealert.com.
Nevaldomas vartotojiškumas ir žmogaus ūkinė veikla lėmė, kad per pastaruosius 44 metus sunaikinta apie 60 proc. viso pasaulio gyvūnijos. Apie tai specialioje ataskaitoje skelbia Pasaulio gamtos fondas.
Šeštasis masinis gyvybės Žemėje nykimas rutuliojasi greičiau nei baimintasi ir prilygsta planetos laukinės gamtos „biologinei anihiliacijai“, perspėja mokslininkai.
Vyraujanti teorija, kad žinduoliai suklestėjo tik tada, kai po asteroido smūgio į Žemę prieš 66 mln. metų išnyko dinozaurai, yra dvejopai neteisinga, rodo trečiadienį paskelbtos tyrimo išvados.
Seniai išnykęs stambus gyvūnas, žinomas kaip „Sibiro vienaragis“, nors iš tikrųjų buvo neįprastos išvaizdos raganosis, tikriausiai tebegyveno prieš 29 tūkst. metų – maždaug tuo pačiu metu, kaip ir priešistoriniai žmonės, paskelbė mokslininkai.
Delfinai - smalsūs kaip vaikai ir nuolat žaidžia. Jie naudoja įrankius, buriasi į komandas vedami bendrų tikslų, o pažindintis su priešingos lyties atstovais dažniausiai traukia dviese ar trise. Dar prieš 5 mln. metų jų smegenys buvo didesnės nei žmogaus, o šiandien mokslininkai, apsiginklavę modern...
Dža faunos rezervatas (pranc. Réserve de faune du Dja) – saugoma gamtos teritorija Kamerūno pietryčiuose, Rytų ir Pietų regionuose, Dža upės aukštupio baseine.