ŽIV – trys raidės, vis dar keliančios siaubą daugumos galvose ir prilyginamos mirties nuosprendžiui. Tai – diagnozė, lydima eilės mitų, baimių ir stigmų, todėl kalbėkime ne nuogirdomis ir stereotipais, bet faktais. Pirmiausia, ŽIV gali užsikrėsti net visuomenės normų požiūriu itin padorų ir sveiką g...
žmogaus imunodeficito virusas
16 straipsnių
Mokslininkai teigia, kad pasitelkus Nobelio premija įvertintą genų redagavimo technologiją CRISPR, jiems pavyko iš infekuotų ląstelių pašalinti žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV).
Visame pasaulyje ir Lietuvoje sergančiųjų tuberkulioze skaičiui nuolat mažėjant, Romainių tuberkuliozės ligoninė tapo Romainių ligonine ir yra skirta ne tik šia liga sergantiems pacientams. Daugiau apie ligoninės pokyčius ir mažėjantį sergamumą tuberkulioze pasakoja prof. Skaidrius Miliauskas, Romai...
Sergamumas ŽIV Lietuvoje pastaruosius penkerius metus nuosekliai mažėja. Dabar sergančiųjų šiuo, žmogaus imunodeficito virusu – apie 4-is tūkstančius. Tačiau daugiau nei pusė žinančių, jog jie užsikrėtę ŽIV, nesigydo.
Žmogaus imunodeficito virusas, patekęs į žmogaus organizmą, naikina baltuosius kraujo kūnelius, imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus apsiginti nuo infekcijų ar ligų.
Mokslininkas Dudas papasakojo, kodėl naujos vakcinos sukuriamos taip greitai, ir koks naujas užkrečiamas virusas gali pasiekti Lietuvą (20)
28 metų Ričardas mirė JAV, 1952 metais, sirgdamas gana įdomia ligų kombinacija. To meto gydytojai yra suglumę – vyras vienu metu sirgo ir citomegalo virusu, kuris paprastai sveikam žmogui problemų nesukelia, ir plaučiuose turi grybo sukeltą pneumocystis infekciją, kuria taip pat sveiki žmonės neserg...
Profesorės, gydytojos infektologės Raimondos Matulionytės teigimu, ŽIV, sifilis, beždžionių raupai yra vasaros ligos, susijusios su laisvesniu elgesiu vasarą, festivaliais, kelionėmis. Pasak gydytojos, pasaulyje niekada nebuvo tokio sergamumo sifiliu, koks yra dabar.
Gegužės 21 d. sueina 40 metų, kai pasaulyje minima Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS diena. Nors per tą laiką gydant ŽIV pasiekta daug pozityvių pokyčių, Lietuva pagal mirštamumą nuo AIDS pirmauja Europoje. Kodėl taip yra, kalbamės su gydytoja infektologe prof. Raimonda Matulionyte.
Statistika rodo, kad žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) vis dažniau plinta lytinių santykių metu ir juo užsikrečia vis daugiau heteroseksualių asmenų, nepriklausančių rizikos grupėms. Daugelis žino, kad ŽIV infekcija yra besimptomė ir nieko neįtariančio žmogaus organizme tūnoti gali net iki dešimtm...
Jei kaimynystėje apsigyventų vaikas, infekuotas ŽIV (žmogaus imunodeficito virusu), vargu ar atsirastų daug tėvų, norinčių, kad su juo kieme žaistų kiti vaikai.
Žmonės, turintys žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), ir jų šeimų nariai susiduria su rimta socialine atskirtimi dėl visuomenės, medikų bendruomenės ir sprendimų priėmėjų išankstinių neigiamų nuostatų. Lietuva prisijungia prie pasaulinės iniciatyvos ir pradeda tyrimą, kuris leis pamatuoti ir suprasti...
Specialistai teigia, kad Lietuvoje daugėja susirgimų žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV).
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenims, pernai savo noru dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos pasitikrino beveik 14,5 tūkstančio gyventojų ir tai dvigubai daugiau nei prieš penkerius metus (2012 m.).
Nors šiais laikais Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) nebėra mirties nuosprendis, pasenusiomis žiniomis apie šią ligą besivadovaujanti visuomenė ŽIV infekciją turinčius žmones kartais vis dar atstumia.
Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) – tai socialinė problema, galinti paliesti kiekvieną mūsų. Šią žinią pasauliui pasiuntė Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykusios tarptautinės AIDS konferencijos dalyviai.
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet gruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Macaitienės, svarbu pažymėti, jog ŽIV nebėra mirties nuosprendis. Laiku išsityrus ir pradėjus gydymą, žmogus gali gyventi ilgą ir pras...