žmonės

2003 straipsnių

Žmonės (lot. Homo) – hominidų (Hominidae) šeimos primatų (Primates) gentis, kuriai priklauso šiuolaikinis žmogus (Homo sapiens).

Nuo kitų primatų žmonės skiriasi statmena eisena, stambiomis smegenimis, sudėtingu socialiniu gyvenimu ir įvairia gamybine veikla. Žmonių giminė yra kilusi iš australopitekų, gyvenusių prieš kelis milijonus metų Afrikoje.

Prof. Andrejus Spiridonovas

Paleodieta – tai naujai atsiradusi maisto produktų pasirinkimo ir ruošimo mada, kuri remiasi prielaida, kad ankstyvajame akmens amžiuje žmonės maitinosi sveikai ir viskas, kas vyko vėliau nei paleolitas, t. y. žemės ūkio atsiradimas ir civilizacija, tiktai viską sugadino. Šios prielaidos nusako tai,...

Prof. Andrejus Spiridonovas

Kai mes kalbame apie evoliuciją, dažnai įsivaizduojame lėtą nuolatinių pokyčių mažais žingsneliais procesą. Dar mes įsivaizduojame evoliuciją kaip pokyčius, kurie vyko neįsivaizduojamai seniai, prieš milijonus metų, kuomet žuvis išėjo į sausumą ar beždžionė nusileido iš medžių.

Prof. Andrejus Spiridonovas

Žmonės yra romantiškos beždžionės, kurios mėgsta gyventi poromis. Bet kas mus tokius padarė arba kaip mes tokie tapome? Kaip ir kodėl taip nutiko, mums leidžia suprasti artimiausi dabartiniai giminaičiai – šimpanzės, bonobai, gorilos ir orangutanai. Nė viena iš šių rūšių nepasižymi poravimusi visam ...