Kaune, stilingame restorane „Marsas mieste“ trečiadienio vakarą surengtas bene pirmasis senųjų metų palydų vakarėlis. Jame apsilankę žinomi žmonės vaišinosi rinktiniais užkandžiais, autoriniais kokteiliais ir papasakojo, kokių dovanų šįmet tikisi per Kalėdas.
žmonės
2003 straipsnių
Žmonės (lot. Homo) – hominidų (Hominidae) šeimos primatų (Primates) gentis, kuriai priklauso šiuolaikinis žmogus (Homo sapiens).
Nuo kitų primatų žmonės skiriasi statmena eisena, stambiomis smegenimis, sudėtingu socialiniu gyvenimu ir įvairia gamybine veikla. Žmonių giminė yra kilusi iš australopitekų, gyvenusių prieš kelis milijonus metų Afrikoje.
Prof. Andrejus Spiridonovas. Pranašystė žmonijai neišsipildė – triumfuoja karas ir mūsų tamsioji pusė (16)
Žmonės yra socialinės būtybės – kooperuojantys gyvūnai, sugebantys mąstyti, suprasti, kaip mąsto kiti, taigi turi pasaulio modelį, užsiima savirefleksija, sistemiškai tyrinėja pasaulį ir gali pažinti savo vietą jame. Žmonės sugeba užjausti kitus žmones, kitaip nei daugelis kitų gyvūnų, padeda ir sau...
Ar žmogus bus, liaudiškai tariant „vyturys“ ar „pelėda“, lemia žmogaus chronotipas, kuris yra iš dalies biologiškai nulemtas genų. „Mūsų chronotipas, tai yra mūsų natūralus polinkis eiti miegoti ir keltis tam tikru metu,“ – sako neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė.
Italijos pietuose esančioje oloje jau maždaug 150 tūkst. metų aukštyn kojomis yra įstrigęs neandertaliečio skeletas, pavadintas Altamūros žmogumi. Tai yra viena įspūdingiausių kada nors aptiktų žmogaus fosilijų ir galinčių padėti išaiškinti mūsų evoliucijos paslaptis. Dabar mokslininkai bando rasti...
Ketvirtadienį Vilniuje įvyko tai, ko laukė tūkstančiai – festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ koncerto sceną sudrebino superžvaigždė Rita Ora. Kartu su britų dainininke šėlo visas Vingio parkas. Nemokamas renginys pritraukė ne tik vilniečius, bet ir kitų miestų ar net šalių gyventojus.
Žmonių populiacija Žemėje šio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio viduryje pasieks aukščiausią visų laikų ribą – planetoje gyvens 10,3 mlrd. žmonių, praneša Jungtinės Tautos. Iš karto po to žmonių skaičius ims mažėti ir bus gerokai mažesnis, nei buvo prognozuota prieš dešimt metų.
Mokslų daktaras Tadas Šarūnas: manote, kad visuomenę veikia magnetinės bangos? Tiesa slypi socialinėje realybėje (1)
„Kartais žmonėms atrodo, kad visuomenę veikia kažkokios magnetinės bangos, o iš tiesų reiškiasi socialinės struktūros, kurias mes, sociologai, tyrinėjame“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto dėstytojas dr. Tadas Šarūnas.
Jau trečią kartą per savaitę Šnipiškių gyventojai fiksuoja išdaužtus mašinų langus. Ne, tai ne vagys. Kaltininkas – varnos, kurios nutupia ant mašinų langų ir juos sudaužo.
Visame pasaulyje dėl gyvačių įkandimų miršta iki 138 000 žmonių ir patiriama apie 400 000 nepagydomų sužalojimų, įskaitant amputacijas dėl sunkių audinių pažeidimų.
Prof. Spiridonovas. Paleodieta: ką valgė mūsų protėviai ir kodėl pradėję vartoti vieną populiarų produktą ėmėme sirgti sunkiomis ligomis (15)
Paleodieta – tai naujai atsiradusi maisto produktų pasirinkimo ir ruošimo mada, kuri remiasi prielaida, kad ankstyvajame akmens amžiuje žmonės maitinosi sveikai ir viskas, kas vyko vėliau nei paleolitas, t. y. žemės ūkio atsiradimas ir civilizacija, tiktai viską sugadino. Šios prielaidos nusako tai,...
Apsikabinimai padeda pasijusti geriau bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems tiek fizinių, tiek psichologinių problemų. Tai nustatyta peržiūrėjus ir įvertinus 212 seniau atliktų susijusių tyrimų išvadas.
Prof. Andrejus Spiridonovas. Kas mūsų laukia artimoje ateityje? Tai atrodys neįprasta ir pakeis daugelio žmonių gyvenimą (7)
Arakis – karščio ir smėlio persmelkta planeta tolimajame galaktikos kampe, aprašyta Franko Herberto knygoje „Kopa“ ir keliose jos ekranizacijose. Dykumos ir jų kopos mums atrodo kaip vieni iš egzotiškiausių ir atšiauriausių kraštovaizdžių, labai tolimų nuo idealios aplinkos, reikalingos žmogui išgyv...
Duobėse aptikti išdarkyti žmonių skeletai parodė šiurpią Europos praeitį: tai buvo baisi vieta gyventi (1)
Radiniai Pietų Prancūzijoje esančio Saint-Paul-Trois-Châteaux miesto archeologinių tyrimų vietovėje parodė, kad akmens amžiaus laikai Europoje buvo šiurpi vieta gyventi.
Brazilijoje aptikta įspūdinga priešistorinių reliktų vietovė, kurioje išlikę ir dinozaurų pėdsakai, ir žmonių palikti raižiniai. Kaip pažymi mokslininkai, tai yra neįkainojama vertybė, nes čia vienas šalia kito yra glaudžiai susiję paleontologiniai ir archeologiniai radiniai.
Archeologai Prancūzijoje atkasė 63 kapavietes, šimtus įvairių struktūrų liekanų ir kitų neolito laikų radinių – kai kuriems radiniams yra net 8000 metų.
Gyvenimas labiausiai užterštoje Žemės vietoje – nuodų trikampyje: magnatų ir valstybės įkaitais tapę milijonai žmonių neturi kur ištrūkti (2)
Vos už 50 kilometrų nuo Johanesburgo, Pietų Afrikos regione, vadinamame Valio trikampiu, 1,7 mln. čia gyvenančių žmonių patenka į pavojingiausios Žemėje taršos kryžminę ugnį.
Prof. Spiridonovas. Kodėl olandai per šimtmetį tapo aukščiausiais pasaulyje, o dalis žmonių netoleruoja laktozės – į ką mes pavirsime ateityje? (9)
Kai mes kalbame apie evoliuciją, dažnai įsivaizduojame lėtą nuolatinių pokyčių mažais žingsneliais procesą. Dar mes įsivaizduojame evoliuciją kaip pokyčius, kurie vyko neįsivaizduojamai seniai, prieš milijonus metų, kuomet žuvis išėjo į sausumą ar beždžionė nusileido iš medžių.
Stresas yra visų mūsų kasdienis palydovas. Tai yra psichinės ir fiziologinės įtampos būsena, kurią sukelia stresoriai. Kiekvienas asmuo į stresorius reaguoja individualiai, tačiau aišku yra viena – išvengti streso yra neįmanoma. Tačiau mes galime išmokti jį valdyti.
Prof. Andrejus Spiridonovas. Kodėl žmonės įsimyli vienas kitą ir nori poruotis? Tikroji romantiškos beždžionės evoliucinė istorija (2)
Žmonės yra romantiškos beždžionės, kurios mėgsta gyventi poromis. Bet kas mus tokius padarė arba kaip mes tokie tapome? Kaip ir kodėl taip nutiko, mums leidžia suprasti artimiausi dabartiniai giminaičiai – šimpanzės, bonobai, gorilos ir orangutanai. Nė viena iš šių rūšių nepasižymi poravimusi visam ...
Kalifornijos universiteto San Fransiske (UCSF) mokslininkų grupės vadovaujami tyrėjai išanalizavo per septynis mėnesius surinktus 20 tūkst. 880 asmenų duomenis ir patvirtino, kad depresija sergančių asmenų kūno temperatūra dažnai būna aukštesnė.