Kai baudos už aplinkosauginius pažeidimus kasmet vis auga, mažiausiai norisi gadinti išvyką gamtoje dėl nesutvarkyto popierėlio. Žvejybos leidimas – tas dokumentas, kurio nevalia pamiršti apsilankius prie vandens telkinio, nesvarbu, ar ketinate žvejoti karosiukus, ar didžiuosius karpius.
žvejo mėgėjo kortelė
11 straipsnių
Kai baudos už aplinkosauginius pažeidimus kasmet vis auga, mažiausiai norisi gadinti išvyką gamtoje dėl nesutvarkyto popierėlio. Žvejybos leidimas – tas dokumentas, kurio nevalia pamiršti apsilankius prie vandens telkinio, nesvarbu, ar ketinate žvejoti karosiukus, ar didžiuosius karpius.
Žvejybos leidimas – tarsi žvejo pasas. Jo neturintieji žvejais vadintis negali. Tiesa, nors paprastai meškeriotojai ilgai nesiginčydami įsigyja būtiną dokumentą, ne visi supranta tikrąją jo naudą.
Panašu, kad brakonierių neišgąsdino net ir staiga suspaudę šalčiai. Savaitės pradžioje Anykščių rajono aplinkosaugininkai gavo pranešimą apie galimą brakonieriavimą Šventosios upėje, ties Vetygalos atodanga, Anykščių rajone. Pareigūnai nedelsdami išvyko į nurodytą vietą. Pranešimai netruko pasitvirt...
Šiemet vėgėlių sezonas kaip reikiant, rodos, net neprasidėjo, o jau prasideda draudimas jas gaudyti. Nuo šiandien iki sausio 15 dienos meškeres teks padėti į šalį ir leisti vėgėlėms ramiai išneršti. Be to, siekiant apsaugoti vėgėles, pagrindinėse šių žuvų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių...
Reikalavimas nuo spalio 1-osios paleisti visas sugautas lašišas ir šlakius – ne vienintelė šio sezono naujiena. Nuo šio rudens licencijos karališkųjų žuvų gaudymui galioja nebe dieną, o parą. Tai reiškia, kad su ta pačia licencija galima pažvejoti net du kartus.
Lietuvos meškeriotojų bendruomenė nevienareikšmiškai sutiko sprendimą spalio mėnesį lašišas ir šlakius leisti žvejoti tik taikant „pagavai-paleisk” taisyklę. Portalo KABLYS.lt atlikta apklausa rodo, kad tam pritariančių ir nepritariančių žvejų yra maždaug po lygiai.
Žvejams, norintiems pagauti lašišą leidžiamose vietose, šiuo metu reikia nusipirkti žvejo mėgėjo kortelę, su kuria galima pagauti tik vieną lašišą per dieną. Vakar Aplinkos Ministerija pasirašė įsakymo pakeitimą, kuriuo numatoma, kad nuo spalio 1 dienos pagautas lašišas bus privaloma paleisti. Toks ...
Šiandien, rugsėjo 1-ąją, prasideda aplinkosauginė akcija „Lašiša“. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą. Aplinkosaugininkai organizuos reidus ir budės šių žuvų migracijos ir neršto vietose, stabdys ir tikrins transporto priemones.
Gera naujiena visiems žvejams, kuriuos įvairios technologinės operacijos varo į neviltį. Aplinkos ministerijai modernizavus Aplinkosaugos leidimų informacinę sistemą (ALIS), ji tapo dar patogesnė žvejams mėgėjams.
Ne visuose Lietuvos ežeruose galima pažvejoti kada tik užsimanius. Kai kurie vertingi vandens telkiniai yra saugomi ir žvejams atveriami tik žiemomis – kai užsideda ledas, o juo vaikštantys meškeriotojai negali aplinkai pridaryti kokios nors žalos.