Muziejai ar istoriją menančios įdomesnės miestų erdvės gali būti pristatyti patraukliai. Tai nieko neturi bendro su gidais, kuriems rūpi tik porinti savo tiesas ir jie nelaukia auditorijos klausimų. Perversmas turizmo padangėje nušvito Prienų, Šakių bei Jurbarko rajonuose.
Zyplių dvaras
21 straipsnių
Kadaise dvaru atsikračiusi Tiškevičienė šiandien gailėtųsi: verslūs miestelėnai šią vietą prikėlė naujam gyvenimui (1)
Lankomės viename gražiausių Užnemunėje Zyplių dvaro komplekse. Lietuvos istorijos mastais matuojant, Zyplių dvaras dar gana „jaunas“. 1806 metais pirmuoju Zyplių dvaro savininku tapo kunigaikštis Juozapas Poniatovskis, kuris dvarą ir jo žemes gavo už karinę tarnybą Napoleono Bonaparto armijoje.
Palengva įsivyraujant vasariškiems orams atsiranda daugiau palankių galimybių pasimėgauti savaitgaliais gamtoje, trumpomis išvykomis ir atradimais įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Planuojantiems, kaip turiningai praleisti savaitgalį, į vasaros išvykų žemėlapį siūlome įtraukti Lietuvos pietvakariuose...
Artėjanti Valstybės atkūrimo diena – puiki proga susikurti ypatingą nuotaiką, paspėlioti, kokius patiekalus anuomet rinkosi Vasario 16-osios akto signatarai. O Zyplių dvaro virtuvės kuchmistras siūlo išskirtinį receptą, kuris papuoš šventinį stalą Lietuvos trispalvės spalvomis.
Mėsos ir pieno produktų ribojimas – tai viena pagrindinių advento laikotarpio tradicijų, kurios iki šių dienų laikosi nemažai tikinčiųjų. Visgi, ekspertai perspėja, kad drastiškas mitybos įpročių pakeitimas gali turėti nepageidaujamų pasekmių ir pataria, kaip jų išvengti, o restorano kuchmistras dal...
Matyti vynuogynus Lietuvoje dar nėra įprasta, tačiau pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau entuziastų, nepabūgstančių imtis tokios mūsų kraštui nebūdingos veiklos. Šakių rajone esančio Zyplių dvaro vynuogyno įkūrėjai Artūras Ramaškevičius su žmona, agronomijos mokslų daktare Asta Ramaškevičiene...
Jau tiksliai nepamenu kurią dieną, grįžus namo, po darbų, Renata pasitiko su šypsena, sakydama, kad turi mums/man siurprizą, o konkrečiau, nakvynę Zyplių dvaro oficinoje. Na nesame mes iš tų, kuriems užtenka visai dienai užsidaryti į viešbučio kambarį ir žiūrėti filmus ar skaityti knygas, tad savaim...
Zyplių dvaras ketina tapti šio sezono turistų taikiniu: geram maistui, išskirtinei nakvynei ir įspūdingoms pramogoms sunku atsispirti (9)
Gero maisto, išskirtinės nakvynės ir pasakiško grožio gamtos pasiilgusiems lietuviams šią vasarą būtina apsilankyti atsinaujinusiame Zyplių dvare. Delfi apsilankė Šakių rajone, Lukšių seniūnijoje, esančiame komplekse ir netruko įsitikinti, kad pramogų ir malonių staigmenų čia ras tiek suaugusieji, t...
Šakiai garsėja kaip „poniškų privilegijų“ kraštas, kuris puoselėja senovės papročius ir yra itin mėgiamas turistų. Todėl ir šįmet, artėjant turizmo sezonui, Šakių rajono turizmo paslaugų teikėjai paruošė malonių staigmenų, įspūdžių ir nepamirštamų potyrių pasiilgusiems keliautojams!
Penki Lietuvos dvarai, kuriuos verta pamatyti rudenį: kitu metų laiku tokio grožio tikrai nerasite (57)
Išsiilgusiems istorinių vaizdų – derėtų prisiminti rudenėjančios gamtos apsuptus dvarus. Norintiems pasigrožėti rudenišku kraštovaizdžiu bei architektūriniais pastatais, Delfi sudarė sąrašą dvarų, vertų paganyti akims šiuo metų laiku.
Lietuvos pilys ir dvarai daugelį metų buvo politinės, kultūrinės ir ekonominės galios simboliai. Skaičiuojama, jog kadaise Lietuvoje stovėjo daugiau kaip 2 tūkst. dvarų ir pilių, dalis kurių, deja, bėgant laikui ir keičiantis politinėms bei ekonominėms santvarkoms prarado savo paskirtį, buvo niokoja...
Jei kada pravažiuojant Žemaitijoje ar Suvalkijoje akis užkliuvo už parduotuvės su gulbės ženklu, žinokite, tai – verslininko Arūno Tarnausko valdomas mažmeninės prekybos tinklas UAB „Gulbelė“. Verslas, kaip pasakojo, prieš keliasdešimt metų gimė iš kadaise kooperatyvo turėto ledų kiosko, o šiandien ...
Jau veikiantys lankytini objektai Šakiuose: duris vėl atveria dvarai, kavinės ir kviečia nuostabi gamta (14)
Dalis kavinių ir dvarų po ilgo laiko atveria duris ir suteikia galimybę savo artimiesiems dovanoti laiką praleistą kartu ir įsimintinas patirtis. Šis maršrutas Šakiuose patiks ir ieškantiems ramybės, ir aktyvių pramogų visai šeimai.
Nors pajūris išlieka mėgstamiausia poilsio vieta, tačiau beveik pusė šalies gyventojų atgaivos nuo kasdienių rūpesčių pirmiausia linkę ieškoti kituose regionuose, ypač Aukštaitijoje ir Dzūkijoje. Mažiausiai tinkamų ramaus poilsio vietų, gyventojų manymu, yra Suvalkijoje.
Kadaise dvaru atsikračiusi Tiškevičienė šiandien gailėtųsi: verslių miestelėnų dėka ši vieta gyva kaip niekada (1)
Lankomės viename gražiausių Užnemunėje Zyplių dvaro komplekse. Lietuvos istorijos mastais matuojant, Zyplių dvaras dar gana „jaunas“. 1806 metais pirmuoju Zyplių dvaro savininku tapo kunigaikštis Juozapas Poniatovskis, kuris dvarą ir jo žemes gavo už karinę tarnybą Napoleono Bonaparto armijoje.
Kadaise dvaru atsikračiusi Tiškevičienė šiandien gailėtųsi: verslūs miestelėnai šią vietą prikėlė naujam gyvenimui (17)
Lankomės viename gražiausių Užnemunėje Zyplių dvaro komplekse. Lietuvos istorijos mastais matuojant, Zyplių dvaras dar gana „jaunas“. 1806 metais pirmuoju Zyplių dvaro savininku tapo kunigaikštis Juozapas Poniatovskis, kuris dvarą ir jo žemes gavo už karinę tarnybą Napoleono Bonaparto armijoje.
Tūlas suvalkietis, didžiuodamasis savo kraštu, ne veltui pučia ūsą. Juk tautinis atgimimas, XX amžiuje išvirtęs į Lietuvos valstybės atstatymą, brendo būtent šiame krašte. Drįstu manyti, kad naujas mūsų valstybės stiprėjimo metas ir vėl bręsta Suvalkijos lygumose.
Napoleonas Bonapartas Veliuonos seniūnijos dalį kairiajame Nemuno krante – Lukšių, Sintautų, Plokščių bei Ilguvos parapijas – atidavė kunigaikščiui Juozapui Poniatovskiui, kuriam mirus 1813 m. valdas paveldėjo jo sesuo Teresei Tiškevičienei. Visa valda (155 kaimai ir apie 300 valakų girios) vadinosi...
Tenka pripažinti, kad tokių tikrų pilių kaip Raudondvario, Raudonės ar Panemunės kitoje Nemuno pusėje nėra, tačiau dvarų ir kitų lankytinų objektų čia tikrai ne mažiau.
Daugiau nei 300 skaitytojų atsiųstų nuotraukų koliažų tapo puikiais įrodymais, kaip keitėsi Lietuva! Skelbiame tuos, kurių neatpažįstamai pasikeitę užfiksuoti objektai atnešė jiems sėkmę „Lietuva prieš ir po“ ir laimėjo fotoaparatus bei kelionę į Briuselį!