Paskutinėse B grupės rungtynėse audringai net 12,5 tūkstančio sirgalių palaikyta šeimininkų rinktinė „El Choliseo“ arenoje 80:69 (15:14, 20:26, 22:17, 23:12) patiesė Italijos komandą.

Taigi pusfinalyje susigrums Lietuva ir Italija (šeštadienį, liepos 6 d., nuo 23 val.) bei Puerto Rikas ir Meksika (sekmadienį, liepos 7 d., nuo 2 val.).

Susitikimą, kurį tribūnose stebėjo ir praktiškai visas Lietuvos rinktinės trenerių štabas su Kaziu Maksvyčiu priešakyje, kiek sėkmingiau pradėjo italai (35:40), tačiau po ilgosios pertraukos savo ryškiausios žvaigždės Jose Alvarado energijos ir tritaškių užvesti Karibų atstovai užvaldė iniciatyvą – 47:43. Visgi po trijų ketvirčių buvo visiška lygybė – 57:57.

Lemiamame kėlinyje po J. Alvarado šou vėl kontrolę į savo rankas perėmė puertorikiečiai – 68:59 (likus 5 min.) ir 71:64 (likus 3 min.). Paskutinės minutės jau tebuvo formalumas, o į areną sugužėję žiūrovai tiesiog ošė.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo J. Alvarado, atseikėjęs net 29 taškus (3/5 dvitaškiai, 7/10 tritaškiai, 2/2 baudos). George’as Condittas pridėjo 15, o Tremontas Watersas – 10 taškų (12 rez. perd.).

Italų neišgelbėjo D. Gallinari 14 taškų. Nico Mannionas pasižymėjo 11, o Marco Spissu – 9 taškais.

Primename, kad A grupėje triumfavo Lietuvos krepšininkai, kurie 96:84 įveikė Meksiką ir vargais negalais 97:93 palaužė Dramblio Kaulo Krantą.

Antrą vietą A grupėje užėmė Meksikos atstovai, kurie rezultatu 92:81 išsiuntė namo Dramblio Kaulo Krantą. Meksikiečiams beveik pusę taškų sukaupė dviejų žaidėjų tandemas – Paulas Stollas sumetė 23 (11 rez. perd.), o Joshua Ibarra 22 taškus (11 atk. kam.). Abu jie užfiksavo ir po dvigubą dublį.

Olimpiniai prisiminimai su italais – itin liūdni

2004-aisiais Atėnų olimpinių žaidynių pusfinalyje Italija labai skaudžiai ir netikėtai 100:91 eliminavo olimpinį auksą jau uodusius Antano Sireikos vyrus.

Nugalėti Italijos nepavyko ir 2000-aisiais startuojant Sidnėjuje, kai itin žemo rezultatyvumo rungtynėse buvo nusileista 48:50. Tada lietuviai iš žaidimo atakavo viso labo 26 procentų taiklumu...

Visgi nuo to laiko lietuviai prieš italus finaliniuose turnyruose nebeklupo ir laimėjo penkis kartus iš eilės: 2006 m. pasaulio čempionate – 71:68, o 2007, 2013, 2015 ir 2017 m. Europos pirmenybėse – 79:74, 81:77, 95:85 (po pratęsimo) ir 78:73.

Šviežiausios akistatos vyko atrankoje į 2019-ųjų pasaulio čempionatą, kai buvo pasidalinta po pergalę – 65:70 ir 86:73.

Į Paryžiaus olimpines žaidynes pateks tik viso turnyro nugalėtojai.

Sėkmės atrankoje atveju, lietuviai Prancūzijos sostinėje grumtųsi C grupėje kartu su keturiskart paeiliui olimpinių aukso medalių savininke JAV komanda, pasaulio vicečempione Serbija ir debiutantu Pietų Sudanu.