Įspūdingą rezultatą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojusi breiko šokėja Dominika Banevič džiaugiasi sugrįžusia ramia rutina – treniruotės ir pasiruošimas kitiems čempionatams lietuvei šiuo metu yra maloniausia veikla. Gimnazijoje besimokanti sportininkė net neabejoja, kad didžiausi laimėjimai da...
Paryžiaus olimpinės žaidynės
435 straipsnių
Paryžiaus olimpinės žaidynės – 33-iosios vasaros olimpinės žaidynės, dar žinomos kaip „Paryžius 2024“, kurios vyks 2024 m. liepos 26 – rugpjūčio 11 d. Paryžiuje, Prancūzijoje.
Vasaros žaidynės į Paryžių sugrįš praėjus šimtmečiui nuo 1924 m. olimpiados. Jos tampa šeštosiomis olimpinėmis žaidynėmis, kurias yra rengusi Prancūzija (trys vasarą ir trys žiemą). Tai bus pirmas kartas, kai dvejos iš eilės olimpinės žaidynės vyks Europoje – po Paryžiaus žaidynių Italijoje vyks 2026 m. žiemos olimpinės žaidynės.
Paryžiaus žaidynėse dalyvaus 10 tūkst. 500 sportininkų. Jie varžysis 32 sporto šakose. Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse bus pasiekta lyčių lygybė: kvotos paskirstytos po 50 proc. vyrams ir moterims.
Žaidynėse debiutuos keturios sporto šakos: breikas, riedlenčių sportas, sportinis laipiojimas ir banglenčių sportas.
Šioms žaidynėms keliami nauji tvarumo standartai. Palyginti su 2012 m. ir 2016 m. olimpinėmis žaidynėmis planuojama perpus sumažinti renginio metu pagaminamą anglies dvideginio kiekį.
Pirmą kartą žaidynių atidarymo ceremonija vyks ne stadione, bet miesto centre, Senos upėje.
Miestai kandidatai
Iš pradžių dėl organizatoriaus teisės varžėsi Paryžius ir Los Andželas. Tarptautinis olimpinis komitetas galutinį sprendimą paskelbė 2017 m. rugsėjo 13 dieną. Tai buvo precendento neturintis balsavimas, kurio metu paaiškėjo tiek 2024 m., tiek 2028 m. olimpinių žaidynių rengėjai.
Teisęs surengti olimpiadą gavo ir Paryžius, ir Los Andželas. Budapeštas, Roma, Hamburgas atsisakė ketinimų surengti olimpines žaidynes 2024 metais.
Sporto šakos
2019 m. vasario 21 d. Paryžiaus organizacinis komitetas pateikė siūlymą į programą įtraukti breiko šokius ir pakartotinai sugražinti tris sporto šakas, kurios vyko 2020 m. olimpiadoje – banglenčių sportą, laipiojimo sportą ir riedlenčių sportą. Programoje neliko softbolo, beisbolo ir karatė. 2019 m. birželio 24 d. TOK pritarė programos pakeitimams.
Lietuvos sportininkai, iškovoję teisę varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse (06 25 d.):
Danas Rapšys – plaukimas, 200 m laisvuoju stiliumi, 400 m laisvuoju stiliumi (asmeniniai kelialapiai).
Rūta Meilutytė – plaukima, 100 m krūtine (asmeninis kelialapis).
Mykolas Alekna – lengvoji atletika, disko metimas. Asmeninis kelialapis.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – šiuolaikinė penkiakovė. Kelialapis šaliai.
Andrius Gudžius – lengovji atletika: disko metimas. Asmeninis kelialapis.
Aleksas Savickas – plaukimas: 200 m krūtine. Asmeninis kelialapis.
Kotryna Teterevkova – plaukimas, 100 m krūtine, 200 m krūtine. Asmeniniai kelialapiai.
Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja – baidarių ir kanojų irklavimas, keturviečių baidarių 500 m rungtis. Kelialapis šaliai.
Mindaugas Maldonis ir Andrej Olijnik – baidarių ir kanojų irklavimas, dviviečių baidarių 500 m rungtis. Kelialapis šaliai.
Viktorija Senkutė – irklavimas, vienviečių valčių klasė. Kelialapis šaliai.
Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė – irklavimas: porinių dviviečių valčių klasė. Kelialapis šaliai.
Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė – irklavimas: pavienių dviviečių valčių klasė. Kelialapis šaliai.
Giedrius Bieliauskas – irklavimas: vienviečių valčių klasė. Kelialapis šaliai (Kelialapį iškovojęs Dovydas Nemeravičius pralaimėjo nacionalinę atranką).
Dominika Banevič – breikas. Asmeninis kelialapis
Rasa Leleivytė – dviračių plentas: grupinės lenktynės. Kelialapis šaliai
Raitelė Justina Vanagaitė ir žirgas Nabab – žirginis sportas: dailusis jojimas. Kelialapis šaliai.
Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas – plaukimas: vyrų 4×200 m laisvuoju stiliumi estafetė. Kelialapis šaliai.
Viktorija Andrulytė – buriavimas: ILCA 6 klasė. Kelialapis šaliai.
Mindaugas Venckaitis – graikų-romėnų imtynės. Svorio kategorija iki 97 kg. Kelialapis šaliai.
Ieva Gumbs – lengvoji atletika: disko metimas. Asmeninis kelialapis.
Robert Tvorogal – sportinė gimnastika. Asmeninis kelialapis.
Olivija Baleišytė – dviračių trekas: omniumas. Kelialapis šaliai.
Vasilijus Lendel – dviračių trekas: sprintas ir keirinas. Kelialapis šaliai.
Rytis Jasiūnas – buriavimas: iQFoil burlenčių klasė. Kelialapis šaliai.
Gintautas Matulis, Šarūnas Vingelis, Evaldas Džiaugys ir Aurelijus Pukelis – 3×3 krepšinis. Kelialapis šaliai.
Domantas Stankūnas ir Dovydas Stankūnas – irklavimas: pavienių dviviečių valčių klasė. Kelialapis Lietuvai.
Edis Matusevičius – lengvoji atletika: ieties metimas. Asmeninis kelialapis.
Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė – paplūdimio tinklinis. Asmeninis kelialapis.
Gintarė Venčkauskaitė – šiuolaikinė penkiakovė. Kelialapis šaliai.
Andrius Šidlauskas – plaukimas. Asmeninis kelialapis.
Brašove, Rumunijoje, vyko „European Road Mile“ bėgimo varžybos, kuriose triumfavo lietuvė Gabija Galvydytė.
Po Paryžiaus olimpinių žaidynių Dominika Banevič neturėjo jokių atostogų – bet jų ir nepageidauja. „Toks mano gyvenimo būdas, nuo jo aš kažkaip nepavargstu“, – sako iš vienų varžybų į kitas toliau kone kas savaitę keliaujanti breiko šokėja. Be to, po metų pertraukos ji vėl ėmėsi mokyklos vadovėlių.
Šeštadienį ugandiečiai pagerbė olimpietę Rebeccą Cheptegei, kuri mirė po to, kai jos partneris Kenijoje ją padegė. Ji buvo palaidota netoli savo šeimos kaimo.
Irkluotoja Viktorija Senkutė papasakojo apie ilgai slėptą ligą: draugėms būdavo baisu su manimi nakvoti (3)
Dar visai neseniai praūžė visam pasauliui svarbus sporto renginys – Paryžiaus olimpinės žaidynės. Sukaustę dėmesį stebėjome ten išvykusius sportininkus iš Lietuvos, o lemtingas momentas, kuomet Lietuvai buvo iškovotas pirmasis medalis, pelnytas irkluotojos Viktorijos Senkutės, įstrigo ne tik sporto ...
Pasibaigus paralimpinėms žaidynėms, Paryžius užbaigė vieną ambicingiausių renginių istorijoje, siekdamas sukurti „žaliausias“ žaidynes.
Išbraukta iš rinktinės, pakeitusi sporto šaką, tada grįžusi ir nusiyrusi iki pat olimpinės pakylos. Viktorijos Senkutės likimo vingiai buvo plačiai išlinksniuoti Paryžiaus olimpinių žaidynių metu, tačiau vienas vardas vis tik liko šios istorijos paraštėse. Britas Ianas Shore’as teigia padėjęs tiesti...
Sunkiai paaiškinama: pašaipų objektu Paryžiuje tapusi australė – pasaulio reitingo lyderė, Nicka – be vietos (6)
Nors praėjo jau lygiai mėnuo nuo Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo, atsirito nauja aistrų dėl jose debiutavusio breiko banga.
Ketvirtadienį ryte lengvosios atletikos bendruomenę sukrėtė Ugandos bėgikės Rebeccos Cheptegei mirtis, kuri neišgyveno po klaikaus savo vaikino užpuolimo.
Praėjus Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, kurių atidarymo ceremonija sukėlė daugelio katalikų pyktį, socialinių tinklų vartotojai ėmė dalintis pranešimais apie tai, kad šventės menininką nutrenkė žaibas. Žinutę paviešinę žmonės tvirtino, esą tai yra „Dievo pirštas“. „Melo detektorius“ paaiškina, kaip ...
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse sidabru sužibusi Prancūzijos rinktinė bus priversta ieškoti naujojo trenerio.
Du „Grand Slam“ turnyrus – „Roland Garros“ ir Vimbldoną – šiemet laimėjęs Ispanijos tenisininkas Carlosas Alcarazas trečiojo prestižiškiausio titulo per sezoną į viršų neiškels.
Net 17 tritaškių per Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalį ir finalą sušveitęs bei JAV rinktinę ant savo kupros ištempęs Stephenas Curry nusprendė pratęsti dabartinę sutartį su San Fransisko „Golden State Warriors“ komanda.
Nors Paryžiaus olimpinės žaidynės baigėsi, atgarsiai apie jas socialiniuose tinkluose netyla. Pastaruoju metu nusitaikyta į JAV sportininkus, kurie laimėjo daugiausia medalių, ir melagingai teigiama, kad visi jie vartojo dopingą. Tarp jų – ir gimnastė Simone Biles.
Paryžiaus olimpinėsė žaidynėse sidabro medaliu sužibusi breiko šokėja Dominika Banevič tęsia savo pasirodymus kituose turnyruose bei toliau skina pergales. Šį karta lietuvė triumfavo Slovakijoje vykusiame „The Legits Blast Festival“ čempionate.
Kaip šių metų Paryžiaus žaidynėse Lietuva neturėjo savo didžiojo krepšinio komandos, taip ir artėjančią savaitę ten pat prasidėsiančioje paralimpiadoje mūsų šalis versis be golbolo rinktinės.
Tam, kad neseniai pasibaigusios Paryžiaus olimpinės žaidynės būtų ypatingos 51 Lietuvos sportininkui, misijos vadovai turėjo atlikti daug nematomo, net juodo darbo. Kartais juodo – visomis prasmėmis.
Prieš kelerius metus Dainiaus Novicko treniruojama 3x3 krepšinio komanda stengėsi iš paskutiniųjų, bet taip ir negavo kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Tąkart Dainius sakė, kad tai ne pabaiga, fortūna galiausiai vis tiek nusišypsos. Ir jis buvo teisus. Fortūna šiemet jam nusišypsojo su kaupu –...
Olimpinė čempionė Imane Khelif visiškai pakeitė savo įvaizdį, kad parodytų Paryžiuje sunkiai iškovotą aukso medalį.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nusvilusios Lietuvos paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė liko be Europos čempionato apdovanojimų.