29-erių D. Rapšiui šios žaidynės jau trečiosios. Jis Paryžiuje kovos net keturiose rungtyse – 100 m, 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi ir estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi.

Pirmąją varžybų dieną panevėžietis rungėsi ilgiausiame – 400 m – nuotolyje. Čia startavę 37 plaukikai ryte išsidalino aštuonis bilietus į vakare vyksiantį finalą.

D. Rapšys ketvirtajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 3 min. 46,27 sek. ir užėmė 5-ą vietą. Tokio laiko lietuviui neužteko, kad užsitikrintų bilietą į finalą, kuriame vakare plauks 8 stipriausieji. Bendroje atrankos rikiuotėje panevėžietis užėmė 10-ą vietą.

Greičiausias atrankoje buvo vokietis Lukas Maertensas (3:44,13).

Sekmadienį jis startuos pagrindinės savo rungties 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje.

2021 m. Tokijo žaidynės D. Rapšys šioje distancijoje buvo 13-as, o geriausias pasiekimas olimpinių matmenų baseine – 2020 m. iškovota Europos čempionato bronza.

Taip pat savo trečiose olimpinėse žaidynėse startavęs 27-erių A. Šidlauskas šeštadienį ryte kovojo 100 m plaukimo krūtine atrankoje.

Andrius Šidlauskas

A. Šidlauskas distanciją įveikė per 1 min. 00,29 sek. ir savo atrankos plaukime užėmė paskutinę, 8-ąją vietą.

Tarp visų dalyvių jis užėmė 20-ą vietą (viso 36 dalyviai) ir tarp 16-os stipriausiųjų, vakare tęsiančių kovą pusfinalyje, nepateko.

Greičiausias atrankoje buvo Nyderlandų atstovas Casparas Corbeau (59,04 sek.), o nuo jo 0,14 sek. lėtesnį greitį pademonstravo britas Adamas Peaty.

Plaukikai varžosi apie 15 km nuo olimpinio kaimelio esančioje Nantero „Paris La Defense“ universalioje arenoje įrengtame laikiname baseine.

Paprastai šioje 2017 m. pastatytoje vienoje didžiausių Europos uždaroje arenoje vyksta regbio varžybos, kurių metu tribūnose telpa 30 000 žiūrovų, arba koncertai. Į juos gali susirinkti 40 000 žmonių. Tiek, kiek čia sutraukė 2017-aisiais čia pasirodžiusi legendinė roko grupė „The Rolling Stones“.

Per olimpines plaukimo varžybas čia gali susirinkti iki 15 000 žiūrovų.

Lietuvos olimpinė plaukimo rinktinė

Plaukimas

Danas Rapšys. Plaukimas: 100 m laisvuoju stiliumi, 200 m laisvuoju stiliumi, 400 m laisvuoju stiliumi

Rūta Meilutytė. Plaukimas: 100 m krūtine.

Aleksas Savickas. Plaukimas: 200 m krūtine.

Kotryna Teterevkova. Plaukimas: 100 m krūtine, 200 m krūtine.

Tomas Navikonis. Plaukimas: vyrų 4×200 m laisvuoju stiliumi estafetė.

Tomas Lukminas. Plaukimas: vyrų 4×200 m laisvuoju stiliumi estafetė.

Andrius Šidlauskas. Plaukimas: 100 m krūtine.

Lietuvos plaukikų startai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Liepos 28 d. (sekmadienis)

12:00 val. Danas Rapšys (200 m plaukimas l. st., atranka)

12:00 val. Rūta Meilutytė (100 m plaukimas krūtine, atranka)

12:00 val. Kotryna Teterevkova (100 m plaukimas krūtine, atranka)

21:51 val. Danas Rapšys (200 m plaukimas l. st., pusfinalis, jei pateks)

22:15 val. Rūta Meilutytė (100 m plaukimas krūtine, pusfinalis, jei pateks)

22:15 val. Kotryna Teterevkova (100 m plaukimas krūtine, pusfinalis, jei pateks)

22:54 val. Andrius Šidlauskas (100 m plaukimas krūtine, finalas, jei pateks)

Liepos 29 d. (pirmadienis)

21:43 val. Danas Rapšys (200 m l. st. finalas, jei pateks)

22:32 val. Rūta Meilutytė (100 m krūtine finalas, jei pateks)

22:32 val. Kotryna Teterevkova (100 m krūtine finalas, jei pateks)

Liepos 30 d. (antradienis)

12:00 val. Danas Rapšys, Tomas Lukminas, Tomas Navikonis, Andrius Šidlauskas (4 x 200 m l. st. atranka)

12:00 val. Danas Rapšys (100 m l. st. atranka)

12:00 val. Aleksas Savickas (200 m krūtine atranka)

21:30 val. Danas Rapšys (100 m l. st. pusfinalis, jei pateks)

22:46 val. Aleksas Savickas (200 m krūtine pusfinalis, jei pateks)

22:59 val. Danas Rapšys, Tomas Lukminas, Tomas Navikonis, Andrius Šidlauskas (4 x 200 m l. st. finalas, jei pateks)