Vere prie Marnos esančio nacionalinio olimpinio centro kanale abiem Lietuvos pavienių dviviečių valčių įguloms – Ievai Adomavičiūtei ir Kamilei Kralikaitei bei dvyniams Domantui ir Dovydui Stankūnams – pavyko iškovoti tiesioginius kelialapius į pusfinalį, kurie atiteko trims greičiausiems kiekvieno atrankos plaukimo duetams.

Gitanas Nausėda su kompanija

I. Adomavičiūtė ir K. Kralikaitė pirmajame atrankos plaukime 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 22,53 sek. ir nusileido tik praėjusių metų pasaulio čempionėms, po olimpinį sidabro medalį savo kolekcijose turinčioms olandėms Ymkje Clevering ir Veronique Meester (7 min. 17,81 sek.). Už lietuvių nugaros liko JAV (7 min. 25,52 sek.), Danijos (7 min. 30,91 sek.) ir Naujosios Zelandijos (7 min. 43,56 sek.) atstovės.

„Gera pradžia. Džiaugiamės, kad prasidėjo varžybos. Norėjosi mažiau galvoti, pradėti daryti“, - tikino K. Kralikaitė. Jai pritarė ir I. Adomavičiūtė: „Šiandien kaip šventė – mes startuojame ir saulė išlindo.“

Lietuvos įgula visą distanciją neužleido antrosios pozicijos.

„Kadangi šiemet kartu dalyvavome tik vienose varžybose, stengėmės nežiūrėti į varžoves. Tiesiog norėjome padaryti savo darbą. Ir visai gerai pavyko“, – teigė I. Adomavičiūtė.

Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė

K. Kralikaitės nuomone, trasoje reikia daryti savo darbą, o ne galvoti apie konkurentus: „Vakar kas nors gal ir buvo čempionai, šiandien jau kita diena. Starte stovime visi lygūs.“

Lietuvės ir prieš pusfinalį ketina susitelkti tik į save. „Nieko nematome aplinkui, nieko negirdime, darome savo darbą“, – tvirtino I. Adomavičiūtė. Jos porininkė antrino: „Man varžybų dieną svarbiausia girdėti trenerius ir Ievą. Visa kita – linkėjimai sėkmės ir panašiai – jų nesinori.“

Vyrų pavienių dviviečių atrankos antrajame plaukime dvyniai Stankūnai finišavo treti (6 min. 44,59 sek.). Juos pranoko čempionų titulą ginantys broliai iš Kroatijos Martinas ir Valentas Sinkovičiai (6 min. 35,28 sek.) ir rumunai Florinas Arteni ir Florinas Sorinas Lehaci (6 min. 40,29 sek.). Ketvirti liko ir rytoj paguodos varžybose startuos italai (6 min. 50,25 sek.).

„Dar prieš startą įtampa buvo didžiulė, bet kai startuoji, viskas nurimsta, viskas atsistoja į savo vėžes, tiesiog dirbi ir stengiesi padaryti geriausia, ką gali“, – po finišo prisipažino Dovydas. Jo brolis sakė: „Net keista, kad iš vakaro jauti tą jaudulį. Atrodo, esi pasiruošęs, bet kažkas ne taip. Bet labai gerai susitvarkėme su juo.“

Broliai tikino trasoje beveik visą laiką irklavę iš visų jėgų, tik paskutiniuose metruose, kai jau matė, kad trečioji vieta ir bilietas į pusfinalį nebeišslys, kiek pasitaupė.

Iškart po varžybų Stankūnai neskubėjo ilsėtis. „Dar 40 minučių ant treniruoklių irkluosime, po to brolį tikrins dopingas. Ir vakare grįšime lengvai treniruotei ant vandens“, – paaiškino Domantas.

Dovydas ir Domantas Stankūnai

Lietuvos pavienio irklo meistrai olimpinėse žaidynėse nedalyvavo nuo 1996 m., kai Atlantoje 10-ąją vietą kartu su porininku Juozu Bagdonu 10-ąją vietą iškovojo dabartinis mūsų šalies olimpinės misijos Paryžiuje vadovas Einius Petkus.

Jis vakar sėdėjo nacionalinio olimpinio centro tribūnose kartu su Lietuvos pirmąja pora Gitanu ir Diana Nausėdomis, mūsų šalies ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu, LTOK ir Lietuvos irklavimo federacijos vadovais, šalies olimpinės delegacijos nariais.

Pirmos iš Lietuvos irkluotojų šiandien Paryžiaus žaidynėse startavo porinės dvivietės paguodos varžybose dalyvavusios Dovilė Rimkutė ir Kamilė Kralikaitė. Tačiau ir paguoda nepaguodė šių metų Europos vicečempionių.

Vakar tiesioginio bilieto į pusfinalį neiškovojusi Lietuvos įgula šiandien finišavo ketvirta (7 min. 15 sek.), o į kitą etapą pateko trys greitesni duetai – Nyderlandų (7 min. 8,42 sek.), Norvegijos (7 min. 10,39 sek.) ir Italijos (7 min. 10,41 sek.).

Pusfinalyje varžysis dvylika komandų, o lietuvės galutinėje įskaitoje liko tryliktos.

„Paskutinės vietos tikrai nesitikėjome. Tikėjau paskutiniu šansu įlipti į dvyliktuką. Sunku kartais net paaiškinti protu nesukontroliuojamus dalykus. Manau, kad vienos priežasties nėra, jų yra labai daug. Buvo emocinis krūvis – pačių, aplinkos. Pernai treniruotėse jautėmės labai pasitikinčios savimi ir tai rodė lėmė rezultatą. Šiemet ir treniruotėse sekėsi sunkokai, jautėsi aplinkos spaudimas. Bet tikėjome, kad varžybose viskas pavyks. Bet kaltos mes pačios, visa komanda. Kažko nepadarėme“, – nesėkmės priežastis svarstė D. Karalienė.

D. Rimkutė prisipažino: „Jaudulio nejaučiau, bet pasitikėjimo savimi, neslėpsiu, trūko.“

Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė

22 metų D. Rimkutei tai buvo olimpinis debiutas, o Rio de Žaneiro žaidynių bronzos medalininkė 35-erių D. Vištartaitė jau ketvirtą kartą kovojo svarbiausiame pasaulio sporto renginyje.

Paklausta, ar ketina siekti kelialapio į 2028 m. Los Andželo olimpines žaidynes, D. Karalienė šyptelėjo: „Jei dabar pasakyčiau, tai kad niekada daugiau gyvenime. Nes tokios dabar emocijos. Todėl šiuo metu noriu truputį atsiriboti, sprendimų neskubu priimti. Gyvenu šiomis emocijomis, kad ir kokios jos būtų, reikia jas išgyventi.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)