Lietuviai estafetės lenktynių pradžioje atrodė puikiai – po Tomo Navikonio, Tomo Lukmino ir Dano Rapšio 200 m, Lietuva rikiavosi trečioje vietoje, tačiau tada estafetę perėmė laisvuoju stiliumi įprastai neplaukiantis Andrius Šidlauskas. Pastarajam finišavus Lietuvos rinktinė liko 8-oje vietoje, 4x200 m trasą užbaigė per 7:16.61 min.

Lietuviams bendroje įskaitoje pavyko pralenkti tik Šveicarijos komandą, kuri užfiksavo 7 min. 18.06 sek. laiką.

Lietuvos rinktinės sudėtis turėjo atrodyti kitaip – Kristupą Trepočką pakeitė Andrius Šidlauskas. Taip įvyko dėl griežto olimpinių kvotų reglamento.

Estafečių plaukimo rezultatai

21-erių A. Savickas pirmą kartą karjeroje dalyvauja olimpinėse žaidynėse ir tai padarė neblogai. Jaunuolis antrajame atrankos plaukime finišavo 6-as – 200 m distanciją plaukdamas krūtine jį užbaigė per 2:11.53 min. A. Savickas šiek tiek daugiau nei sekunde atsiliko nuo pirmoje vietoje finišavusio japono Yu Hanagurumos – 2:10.35 min.

Kaip debiutui, jaunojo Lietuvos plaukiko rezultatas – neblogas. Bendroje įskaitoje A. Savickas liko 19-oje vietoje ir jam šiek tiek pritrūko iki išsvajotosios 16-os pozicijos, kuri būtų garantavusi vietą pusfinalyje. Iki jos lietuviui pritrūko 0,54 sekundės.

Plaukimo rezultatai

D. Rapšys „Paris La Defense“ universalioje arenoje įrengtame laikiname baseine, kurio tribūnose telpa 15 tūkstančių žiūrovų, lenktyniauja jau ketvirtą dieną paeiliui ir tęs savo maratoną toliau. Šiandien lietuvis išbandė save 100 m laisvuoju stiliumi atrankos plaukime.

D. Rapšys aštuntajame atrankos plaukime liko septintas. Distanciją jis įveikė per 48,53 sek.

Pusfinalyje panevėžietis užėmė 20-ą vietą ir nepateko į pusfinalį.

Pirmą vietą atrankoje užėmė amerikietis Jackas Alexy, kuris finišavo per 47,57 sek.

Šeštadienį jis neįveikė 400 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijos, kur liko dešimtas – nuo finalo jį skyrė 0,52 sek., o sekmadienį per atrankos ir pusfinalio barjerus veržėsi į 200 m laisvuoju stiliumi finalą.