„Pietų pasirinkimas namuose ar kavinėje turi tiesioginį poveikį finansinei situacijai. Nors kavinėse pietauti patogu ir malonu, tai gali būti neekonomiškas pasirinkimas, ypač jei tai daroma reguliariai“, – pastebi Agnė. Jos teigimu, norint išlaikyti subalansuotą biudžetą, svarbu prioretizuoti taupymą, ypač kai gyvenimo sąnaudos nuolat didėja.
Pietūs namuose – jauki ir rami aplinka
Agnė dažnai renkasi pietus namuose, nes tai ne tik jauki ir rami aplinka, bet ir galimybė sutaupyti pinigų. Kadangi jos močiutė gyvena netoli Šiaulių esančiame kaime, Agnė dažnai naudojasi šiuo privalumu – gauna namuose užaugintas daržoves, šviežius kiaušinius. Tai leidžia jai sumažinti išlaidas ir mėgautis kokybiškais produktais.
Agnė gyvena kartu su savo draugu, todėl namuose visada ruošiamos dvi porcijos. Šį kartą pietums gaminant blynus jai tereikėjo įsigyti tik pieno ir miltų, nes kiaušinių ji turėjo iš močiutės, todėl atsitiktinėje parduotuvėje miesto centre ji išleido vos 2,88 Eur trūkstamiems produktams.
„Valgymas namuose ne tik leidžia sutaupyti, bet ir geriau kontroliuoti savo biudžetą. Aš galiu iš anksto suplanuoti, kokius produktus pirksiu, ir tiksliai žinoti, kiek pinigų tam reikės. Tai sumažina impulsyvių pirkimų tikimybę“, – sako pašnekovė.
Agnei svarbu, kad maistas būtų ne tik skanus, bet ir maistingas, o namuose tai pasiekti lengviausia: „Gamindama namuose jaučiuosi laisviau – galiu eksperimentuoti ir derinti skonius, taip kurdama patiekalus, kurie tikrai patinka man pačiai.“
Vis dėlto, Agnė pripažįsta, kad nors pietūs namuose yra ramūs, pigūs ir jaukūs, kartais norisi ištrūkti iš kasdienybės ir paragauti kažko naujo. Būtent todėl ji taip pat mėgsta retkarčiais pietauti kavinėse, kur gali mėgautis ne tik naujais skoniais, bet ir bendravimu su draugais ar kolegomis. Tai ypač aktualu nuotoliu dirbantiems žmonėms ar vaikus auginančioms mamoms, kurios visas dienas leidžia namuose.
Pietūs kavinėje: bendravimas ir nauji skoniai
Tad vienos dienos pietums Agnė pasirinko jaukų restoraną užmiesčio kavinėje šalia ežero kranto. Čia ji susitiko su kolege. Restorane Agnė su drauge užsisakė storapadžių lauko krosnyje keptų picų, o desertui – pieninių banano kokteilių.
Nors šis pasirinkimas merginoms leido mėgautis naujais skoniais ir malonia kompanija, jis atsiėjo gerokai brangiau. Už pietus kavinėje dviems draugės paklojo 30 eurų – tai suma, kurios dviejų žmonių pietums namuose užtektų ir kelioms dienoms.
„Valgyti kavinėje malonu, tai puikus būdas atsipalaiduoti ir atrasti naujus patiekalus, tačiau būtina vertinti išlaidas. Jos gali greitai išaugti, jei kavinėse pietaujama dažnai, todėl svarbu kruopščiai planuoti savo biudžetą ir nuspręsti, kiek pinigų galima skirti tokiems malonumams“, – sako Agnė. Lygindama pietus namuose ir kavinėje pašnekovė pabrėžia, kad namuose pagamintas maistas ne tik taupo pinigus, bet ir suteikia daugiau jaukumo bei privatumo. „Man patinka ramybė ir intymumas, kuris atsiranda valgant savo namuose, be jokio išorinio šurmulio ar triukšmo,“ – dalijasi ji.